سامانه متمرکز ثبت آگهی سام

   خدمات ثبت و چاپ آنلاین و غیر حضوری انواع آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار

درباره سام بیشتر بدانیم

سامانه سام (سامانه آگهی های متمرکز) در اسفند ماه سال 1398 به منظور تمرکز بر یک پارچه سازی ثبت و ارسال آگهی های نمایندگان روزنامه ها طراحی و پیاده سازی شده است. در این سامانه با استفاده از روشهای نوین کسب و کارهای الکترونیک و در بستر اینترنت این امکان فراهم شده است که نمایندگان روزنامه ها و سایر متقاضیان آگهی، بتوانند در یک قالب استاندارد آگهی های مورد نظر خود را اعم از آگهی های دولتی، خصوصی، آگهی مفقودی مدارک شخصی، مدارک خودرو، مدارک تحصیلی، جواز اسلحه، جواز کسب و صدها مدرک دیگر در روزنامه های کثیرالانتشار ثبت و به چاپ برسانند.

نمونه متن آگهی
اعلام مفقودی مدارک

ضرورت ثبت اگهی مفقودی

آگهی مفقودی ممکن است در نگاه اول موضوعی پیش پا افتاده تلقی شود و انجام آن ضروری به نظر نرسد. فارغ از اینکه برخی از مدارک هنگامی که گم یا مفقود میشوند برای گرفتن المثنی یا صدور مجدد، نیاز مبرم به ثبت و چاپ آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار دارند، در برخی از موارد گم شدن مدارک هویتی، خسارات جبران ناپذیری برای صاحبان آنها به جای گذاشته است.

اگر شما هم سری به دادگاهها بزنید روزانه با جرائم و بزهکاری هایی مواجه خواهید شد که ناشی از مفقود شدن مدارک هویتی و سوء استفاده متخلفین از آنها می باشد. ثبت ازدواج صوری، ثبت نام سیم کارت برای موارد خلافکاری، گرو گذاشتن مدارک در ازای گرفتن امانت و یا بدهکاری، فرار از مالیات و عوارض گمرکی، قاچاق کالا، اعلام هویت جعلی و بسیاری موارد دیگر که در جراید و اخبار می بینیم و میشنویم.

آگهی مفقودی برای چه مدارکی الزام قانونی دارد؟

مدارک مفقودی که ثبت و چاپ آگهی مفقودی برای آنها جهت صدور المثنی ضروریست عبارتند از: کارت سبز خودرو، سند مالکیت خودرو،سند کمپانی، بیمه خودرو، جواز اسلحه، مدارک تحصیلی و دانشکاهی، جواز کسب، گذرنامه (پاسپورت)، کارت شناسایی، پروانه پزشکی، پروانه وکالت، کارت دانشجویی، کارت پایان خدمت، مدارک مالکیتی و مدارکی مانند فاکتور بدنه خودرو و که دارای ارزش ذاتی میباشند.

علاوه بر مدارک فوق مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی، کارت شناسایی و … در صورت گم شدن ممکن است منجر به ایجاد موارد مجرمانه شوند لذا در هر صورت چنانچه بعد از گم شدن آنها ، آگهی  مربوطه در روزنامه های کثیرالانتشار ثبت و چاپ شود ، سند محکمی برای تبرئه صاحبان آنها در مقابل بزهکاری ها و تخلفات به حساب می آید.

= +1