جشن تکلیف؛ جشن نگاه ویژه خدا

5/5

خبرنگار: سمنان – فاطمه دامغانیان
جشن تکلیف؛ جشن نگاه ویژه خدا/ خانواده مراقب غذای روح فرزندان خودباشند
جعفرمرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزدای استان سمنان گفت: جشن تکلیف، جشن انسانیت، بزرگ شدن و جشن نگاه ویژه خداوند است که امیدواریم طلیعه ای برای یک زندگی پر خیر و برکت باشد.
جعفرمرادی حقیقی بعدازظهر امروز در آیین جشن تکلیف دختر و پسر فرزندان همکاران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان که در نماز خانه اداره کل برگزار شد، اظهارداشت : کسانی که به سن تکلیف می رسند مهمان ویژه و دوست داشتنی خداوند می شوند و نزد خدا جایگاه بالاتری خواهند یافت لذا برای آنها جشن تکلیف گرفته می شود.
وی افزود: جشن تکلیف، جشن انسانیت، بزرگ شدن و جشن نگاه ویژه خداوند است که امیدواریم طلیعه ای برای یک زندگی پر خیر و برکت باشد.
جعفرمرادی حقیقی ادامه داد: تلاش کنیم مفاهیم مقدس و بلند انسانی همچون مادر، خانواده، لطافت و محبت دختر و غیره که در طول تاریخ، هویت و اعتقادات خود به آن افتخار می‌کنیم را از ما نگیرند.
جعفرمرادی حقیقی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزدای استان سمنان بیان کرد: نقطه قوت مردم ایران در حفظ، احیا و تقویت همین مفاهیم است و دشمن در تلاش است تا اخلاق، آینده، پیشرفت و تعالی را از ما بگیرد.
وی اضافه کرد: خانواده ها باید علاوه بر مراقبت از غذای جسم، مراقب غذای روح فرزندان خود باشند، همان طور که از جسم مراقبت می کنند از روح آنها هم عاشقانه مراقبت کنند تا نسلی سرافراز، سربلند، ریشه‌دار، اصیل، بلندهمت، با اراده، شجاع، حماسی و حاج قاسم سلیمانی تحویل جامعه دهند.
حجت الاسلام مصطفی مرادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در این مراسم با تبریک به دانش آموزان برای رسیدن به سن تکلیف، گفت: تکلیفی که از سوی خداوند بر عهده ما گذاشته می‌شود برای سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت خود ما است و شما از امروز در برابر خداوند باید با انجام تکالیف دینی که بر شما واجب کرده کارهای بزرگ انجام دهید تا سعادتمند شوید.
حجت الاسلام مصطفی مرادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه رسیدن به سن تکلیف رویدادی و واقعه‌ای زیبا در زندگی و آغاز فصل عبادت و بندگی و ارتباط انسان با خداوند متعال است، افزود: از رویدادهای مهم جشن تکلیف امسال برای شما دانش آموزان همزمانی این جشن با جشن پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر و میلاد حضرت امام علی (ع) و روز پدراست.
وی گفت: رعایت حجاب و عفاف، احترام به والدین و معلمان و مربیان و نمازخواندن از مهم‌ترین کارهای مهم شما دانش آموزان از زمان رسیدن به سن تکلیف است که باید بیشتر از گذشته به آنها توجه کنید.
حجت الاسلام مصطفی مرادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: والدین باید با رفتار صحیح خود به طور عملی الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند و اگر رفتار با گفتار خانواده‌ها فرق کند نمی‌تواند در تربیت فرزندان تأثیر چندانی داشته باشد.
در ادامه این مراسم از فرزندان همکاران که به سن تکلیف رسیده ،ازهمکاران فعال وخادمان نماز جماعت اداره کل و شهرستانها و فرزندان همکاران که در مسابقه فرهنگی و هنری نماز شرکت کرده با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود تجلیل شد.

فهرست مطالب