برداشت اخبار و گزارشات سام

نمایش 1 - 105 از 105

متن خبر/گزارشفایلروزنامهنمایندهتاریخ

کرمانشاه - فریده محمدی
تصفیه خانه آب شهید نظری شهر کرمانشاه میزبان ۳۰۰ نفر از همیاران آب

در آخرین روز از سال تحصیلی۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ حدود ۳۰۰ نفر از دختران دبستان عتیق به همراه اولیاء و مربیان خود از تصفیه خانه آب شهید نظری شهر کرمانشاه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ به منظور ارتقاء سطح علمی دانش آموزان و آشنایی آنان با چگونگی تصفیه آب برای درک بیشتر ارزش این مایع حیاتی و حفظ آن، هماهنگی های لازم جهت بازدید از تصفیه خانه آب شهید نظری شهر کرمانشاه صورت گرفت.

در این بازدید کارشناسان شرکت آبفا استان کرمانشاه، دانش آموزان و مادران و معلمان آنها را با نحوه تولید، تصفیه، گندزدایی و انتقال آب به شبکه توزیع آشنا کرده و روش‌های مختلف مصرف بهینه آب را برای آنان تشریح کردند.

کارشناسان آبفا در پایان به تمامی سوالات دانش آموزان درخصوص مراحل مختلف تصفیه آب تا رسیدن آن به منازل آنها، پاسخ دادند.
IMG_۲۰۲۴۰۵۱۸_۱۴۰۹۱۵.jpg
 • یادگار امروز
فریده محمدی کرمانشاه۲۹/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - فریده محمدی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خبر داد؛

آغاز پویش ۲۱*۱۵ در استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از آغاز پویش ۲۱*۱۵ در استان کرمانشاه و همگام با سراسر کشور خبر داد.

مهندس مرادی اظهار داشت: پویش ۲۱*۱۵ با هدف کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق در سراسر کشور طی ۲۱ هفته راه‌اندازی شده است و کاربران می‌توانند با ارسال عکس کنتور برق به‌صورت هفتگی در روزهای مشخصی از هفته، در این پویش شرکت کرده و برنده جوایز نفیسی شوند.

وی گفت: این پویش از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری شروع شده و تا ۲۱ هفته یعنی پایان شهریور ادامه دارد و هدف این پویش این است که مشترکین عزیز مصرف برق خود را بهینه کنند و حداقل ۱۵ درصد مصرف برق کاهش پیدا کند.

مرادی بیان کرد: دوره های محاسبه در این طرح هفتگی بوده و این برنامه بر اساس رفتار مصرف برق مشترکین نحوه مصرف بهینه را تعیین می کند.

وی افزود: در این طرح قرعه‌کشی‌هایی در نظر گرفته شده که به‌صورت هفتگی و ماهانه انجام می‌شود و مشترکین می‌توانند در هر کدام از آنها برنده جوایز نفیسی مانند خودرو، لوازم منزل، کالاهای دیجیتال (موبایل، لپتاب و تبلت) و… شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در پایان گفت: مشترکین برای شرکت در این پویش می توانند وارد سایت ba-energy.ir شوند.
IMG_20240518_133819_978.jpg
 • یادگار امروز
فریده محمدی کرمانشاه۲۹/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
قاچاق 3000 لیتر سوخت در آبادان
معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان از محکومیت یک میلیارد و 600 میلیون ریالی قاچاقچی سوخت در آبادان خبر داد .
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان، مازیار طهماسبی گفت: پرونده قاچاق سه هزار و 850 لیتر نفتگاز به ارزش 547 میلیون ریال در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان آبادان رسیدگی شد
معاون اجرایی تعزیرات حکومتی خوزستان افزود : شعبه با تحقیقات لازم، اتهام انتسابی را محرز و متهم را به پرداخت یک میلیارد و 600 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.
به گفته طهماسبی، پس از اجرای مراحل قانونی و ارسال پرونده به اجرای احکام، جریمه متهم وصول شد .
معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان افزود : بازرسان شرکت پخش فرآورده های نفتی پس از کشف تخلف از یک جایگاه سوخت گزارش را به تعزیرات حکومتی ارسال کردند .
-قاچاق-3000-لیتر-سوخت-در-آبادان.docx
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۹/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اهواز مطرح کرد؛
تجهیز1100دستگاه تاکسی در اهواز به بارکد های پرداخت آنلاین کرایه
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اهواز گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰۰ دستگاه از تاکسی های اهواز به برچسب های QR مجهز شده اند و شهروندان می توانند با نصب برنامه اهواز من و اسکن بارکد QR ، تجربه ای هوشمندانه برای پرداخت آسان و امن کرایه تاکسی را تجربه کنند .
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از اداره ارتباطات سازمان تاکسیرانی اهواز ، امیر صفی خانی با بیان اینکه یکی از دغدغه های شهروندان جهت پرداخت کرایه تاکسی همراه داشتن پول نقد و برای رانندگان پس دادن مابقی کرایه می باشد، اظهار کرد: شهرداری اهواز با ارائه برنامه اهواز من ، ارائه خدمات و انجام امورات مرتبط با شهرداری را برای شهروندان به آسانی فراهم آورده است .
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اهواز اضافه کرد:پیشرفت فناوری، توسعه زیرساخت‌ها و گسترش استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و نرم‌افزارهای مرتبط با آن‌ها دستیابی به روش‌های نوین پرداخت را امکان‌پذیر کرده است ؛ پرداخت آنلاین کرایه تاکسی از طریق بارکدهای QR از روش هایی است که علاوه بر مدیریت زمان ، نگرانی‌های مربوط به بهداشت ، حمل نقدینگی و خطرات احتمالی آن کاهش می یابد .
وی گفت: با همکاری ارزشمند و قابل تقدیر اداره کل روابط عمومی شهرداری اقدامات لازم جهت آشنایی ، آموزش و فرهنگ سازی شهروندان با برنامه اهواز من و نحوه پرداخت آنلاین کرایه تاکسی در حال انجام می باشد .
صفی خانی در پایان ضمن تشکر از سازمان فاوا بیان کرد: باهمکاری سازمان فاوا شهرداری تاکنون بیش از ۱۱۰۰ دستگاه از تاکسی های اهواز به برچسب های QR مجهز شده اند و شهروندان می توانند با نصب برنامه اهواز من و اسکن بارکد QR ، تجربه ای هوشمندانه برای پرداخت آسان و امن کرایه تاکسی را تجربه کنند .
-تجهیز1100دستگاه-تاکسی-در-اهواز-به-بارکد-های-پرداخت-آنلاین-کرایه.docx
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۹/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
مدیران اجرایی فارس مستمر و دائم با خیرین همراه خواهند بود

محمد هادی ایمانیه در بیست و ششمین جشنواره‌ خیرین مدرسه ساز استان فارس بر همراهی مستمر و مداوم مدیریت ارشد و همه مدیران کل دستگاه های اجرایی فارس، با خیرین تصریح کرد.
محمدهادی ایمانیه در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان فارس که با حضور رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد ضمن خوش آمد خدمت میهمانان و خیرین محنرم، نزول همزمان بارش باران با برگزاری این برنامه را مورد توجه قرار داد و گفت: در بعضی روایت ها داریم که باران رحمت الهی با یک کار خیر نازل می شود؛ تقارن بارش باران با برگزاری این برنامه را به فال نیک می گیریم.
استاندار فارس با بیان اینکه ثروت، دارایی و فرزندان از نظر قرآن کریم زینت بخش حیات دنیایی هستند، اظهار کرد: آنچه همواره از خیرین شاهد بودیم این است که با گذشت از دارایی و اموال خود باقیات و صالحات، برای خود برجای گذاشته اند.
وی از متولیان برگزاری این برنامه قدردانی کرد و در ادامه سخنان خود گفت: برای ساخت دانشگاه فرهنگیان در شیراز دولت پنجاه درصد هزینه را تأمین می کند؛ دو قطعه زمین مناسب نیز برای این مرکز عالی پیش بینی شده است. خیرین در تکمیل این طرح ارزشمند مشارکت کنند تا در آموزش معلمین که در نهایت منجر به آموزش و پرورش فرزندانی شایسته خواهد شد، تسهیل شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس خواستار ورود و مشارکت‌ خیرین برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در
عرصه های مختلف، به ویژه مدارس شد و گفت: در تکمیل مدارس نیمه تمام به یاری دولت بشتابید تا با بهره برداری از این اماکن آموزشی کمبودهای کلاس درس، کاهش یابد.‌
نماینده عالی دولت در فارس افزود: دولت بنا دارد حداقل پنجاه درصد از دانش آموزان، در هنرستان ها آموزش ببینند تا شغل و آینده کاری آن ها تأمین باشد. برای تحقق این موضوع نیاز به بروزرسانی و تأمین تجهیزات هنرستان هاست؛ دولت دست خیرین سخاوتمند و نیکوکار مشارکت کننده در تحقق این مهم را، به گرمی می فشارد.
ایمانیه همچنین خواستار توجه خیرین مدرسه ساز به مدارس ویژه کودکان خاص شد و در ادامه افزود: ساختن مدرسه و تجهیز آن ارزشمند، شایسته تقدیر و مهم است اما اداره و تأمین نیازهای آت نیز باید مورد توجه باشد؛ همانند موقوفات حوزه سلامت، برای اداره مدارس بصورت هیات امنایی مشارکت داشته باشید؛ دولت نیز به هیات امناء مدارس اختیار می دهد و به آن توجه ویژه دارد.
استاندار فارس در پایان سخنان خود خطاب به خیرین گفت: مدیریت ارشد و همه مدیران کل دستگاه های اجرایی در استان فارس، همیشه و برای هر اموری در کنار خیرین خواهند بود.
-اجرایی-فارس-مستمر-و-دائم-با-خیرین-همراه-خواهند-بود.docx
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۹/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
در مباحث سخت‌افزاری مدارس فارس آماده همکاری با وزارت آموزش و پرورش هستیم

استاندار فارس گفت: هر ۵۰ درصدی که برای تامین نیازهای سخت‌افزاری مدارس فارس از جانب وزارت آموزش و پرورش اختصاص یابد، ۵۰ درصد دیگر آن را از اعتبارات استانی تامین می‌کنیم.
محمدهادی ایمانیه در نشست دانش آموزان منتخب شیرازی با وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: برای بودجه و اعتبار وزارت آموزش و پرورش باید ساز و کاری تدبیر شود تا اعتبار لازم حوزه پرورش نیز اختصاص یابد و پس از آن نیز میزان تخصیص و بازدهی آن بررسی و رصد شود.
وی افزود: استعدادیابی و کشف ظرفیت‌های پنهان دانش آموزان امری مهم و قابل توجه است اما همزمان باید دارای برنامه جامع حمایت و نگهداری از دانش‌آموزان با استعداد هم باشیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش فارس بر به لزوم تغییرات در محتوای دروس آموزشی تاکید و پیشنهاد کرد: قسمتی از تغییرات در محتوای کتابهای درسی به استان‌ها تفویض شود.
ایمانیه ادامه داد: در صورتی که استان‌ها به عرصه به روز کردن محتواهای درسی وارد شوند، این کار شتاب بیشتر و بهتری می‌گیرد.
استاندار فارس درباره فرآیند گزینش نومعلمان نیز گفت: گزینش معلمین امری اساسی است؛ با اعمال و رفتار افراطی مخالفیم و با آن برخورد می‌کنیم اما جذب معلمان باید متناسب با فرهنگ و ارزش‌های ایران اسلامی باشد.
در این دیدار، جمعی از دانش آموزان شیرازی سازمان دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی، مدارس استعدادهای درخشان، مدال آوران المپیادی، دانش آموزان عشایری، هنرجویان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش و دانش آموزان با نیازهای ویژه حضور داشتند.
-مباحث-سخت‌افزاری-مدارس-فارس-آماده-همکاری-با-وزارت-آموزش-و-پرورش-هستیم.docx
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۹/۰۲/۱۴۰۳

رشت - علی حیدری
پیام رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی
رشت – حیدری
ئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در پیامی روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به فعالان این عرصه تبریک و تهنیت گفت.
متن پیام بدین شرح است:
روابط عمومی و ارتباطات ، ساز وکار مهم همدلی و همزبانی مردم و از عوامل تاثیر گذار درتوسعه جوامع انسانی و بعنوان سرمایه ای ارزشمند محسوب می شود.
امروزه پیشبرد اهداف و برنامه های یک سازمان با تقویت انگیزه های جمعی، آگاهی عمومی و اعتماد مردمی امکان پذیر است و روابط عمومی به عنوان اصلی‌ترین حلقه ارتباط بین مدیران، کارکنان و جامعه، مسوولیتی خطیر در فرآیند تصمیم‌گیری مدیران و شناخت افکار عمومی به عهده دارد.
فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت ماه روزجهانی ارتباطات و روابط عمومی را به تمامی اصحاب رسانه، فعالان عرصه ارتباطات، صاحبان اندیشه و قلم، علی الخصوص همکاران سخت کوشش در روابط عمومی شورای و شهرداری رشت تبریک عرض می نمایم و از خداوند منان توفیق خدمت رسانی در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عج) و منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در راستای جهاد تبیین را مسئلت می نماییم.
 • افکار
 • مواجهه اقتصادی
علی حیدری رشت۲۹/۰۲/۱۴۰۳

ساری - رحیمی
اجرای بیش از یک‌هزار و ۲۱ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های مازندران
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان مازندران از اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان در طی دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، حسن جهانیان مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان مازندران از اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان در طی دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در راستای ارتقای ایمنی در سطح محورهای ارتباطی استان عملیات اجرایی ۵۳۸ کیلومتر روکش آسفالت در سطح محورهای اصلی و فرعی با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال گذشته انجام شد.
وی همچنین ادامه داد: در راستای محرومیت زدایی راه‌های روستایی استان عملیات اجرایی ۴۸۳ کیلومتر زیر سازی، آسفالت و روکش آسفالت در سطح محورهای روستایی استان با اعتباری حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال گذشته انجام شد.
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تصریح کرد: این اداره کل با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای رسیدن به موقع به مقصد، در قالب قراردادهای منعقده با پیمانکاران لکه گیری و روکش آسفالت محورهای غرب، مرکز و شرق اقدام به لکه گیری و روکش آسفالت راه‌های شریانی و اصلی و روستایی حوزه استحفاظی استان کرده است.
وی افزود: به منظور تسهیل در امر تردد و افزایش ایمنی محورها اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی استان به صورت روزانه (با استفاده از آسفالت گرم و سرد) صورت گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به ویژگی شاخص ترانزیت و توریستی بودن این استان روکش آسفالت محورهای شریانی و اصلی می‌تواند نقش مهمی را در بهبود و سرعت مبادلات اقتصادی منطقه و ایمنی کاربران جاده‌ای ایفا کند.
افتتاح فاز اول پارک جنگلی شهید نوبخت
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ساری در دومین سفر ریاست محترم جمهور به استان مازندران، با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاون وزیر و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، نمایندگان منتخب شهرستان های ساری و میاندورود، معاون امور جنگل سازمان، مدیر کل و معاونین امور جنگل و برنامه ریزی اداره کل منابع طبیعی ساری، شهردار ساری و جمعی از مدیران و مسئولین استان و شهرستان ساری فاز نخست پارک جنگلی شهید نوبخت افتتاح شد.
لازم به ذکر است پارک جنگلی شهید نوبخت با داشتن وسعتی بالغ بر ۱۲۶۰ هکتار یکی از بزرگترین پارک های جنگلی حاشیه شهری ایران بشمار می آید و از جمله پروژه های مهم مدیریت شهری است که با افتتاح این پروژه‌ به نوعی شاهد توسعه گردشگری و نشاط اجتماعی در شهر ساری خواهیم داشت.
 • مواجهه اقتصادی
محمد درخشنده ساری۲۹/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
اعطای مجوز دانشکده طب سنتی و رزیدنتی پوست به مازندران
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست دورهمی معاون آموزشی وزارت بهداشت که با همکاری معاونت آموزشی، با حضور اعضای هیات علمی با حضور هیات علمی دانشگاه مازندران همراه بود، اظهار کرد: دانشگاه مازندران یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه آموزش است.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه استاد ناراضی نمی‌تواند دانشجوی راضی تربیت کند، یادآور شد: متاسفانه امور رفاهی اعصای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تاکنون هیچ کاری صورت نگرفته است، یک کارت متحدالشکل وزارتخانه نداریم براین اساس یک کارت تعبیه شده که چندمنظوره است که امیدواریم اعتبارات آن روز به روز اضافه شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درخصوص امور رفاهی دیگر نباید اعلام بلکه باید اقدام کرد، گفت: بحث تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی و کارمندان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی رد شد اما در حال حاضر قانونی داریم که این میسر شد.
این مسئول همچنین با بیان اینکه ماندگاری اعضای هیات علمی برای ما بسیار مهم است، عنوان کرد: در طی سال‌های گذشته شاهد خروج اعضای هیات علمی بودیم که علتش گذاشتن سقف دریافتی‌ها بوده است که خوشبختانه اخیرا سقف برداشته شد و درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نیز افزایش پیدا کرد.
وی با اعلام اینکه اولویت عمده اعتبارات وزارت بهداشت باید اولویت آموزشی باشد، از اعطای مجوز دانشکده طب سنتی به مازندران، رزیدنتی پوست و سه رشته فلوشیپ و برنامه برای صدور مجوز دانشکده توانبخشی خبر داد و گفت: مهم‌ترین هدف آموزش ایجاد انگیزه است.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه الان پلکان تغییر کرده مالیات از ۳۰درصد به ۱۰درصد رسیده که مشوقی برای اعضای هیات‌های علمی است، تصریح کرد: بدون تعارف یکی از مهمترین انگیزه‌ها نظام پرداخت است، از امسال کار جراحی در دولتی و خصوصی یکی شده است، ویزیت دولتی و خصوصی تقریبا یکی شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: سقف ۲۰درصد پارت تایم نیز وجود دارد که درخواست داریم تا ۴۰درصد افزایش پیدا کند، حقوق دستیار متعهد از ۲ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان خواهد رسید و سقف کارانه نیز برداشته خواهد داشت.
این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: تمهیداتی برای برخی از رشته‌های محروم را داریم، دریافتی بیهوشی‌ها و طب اورژانس حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد افزایش یافته است.
دکتر باقری فرد عنوان کرد: امسال ۱۰۰ نفر جوان مستقیم از کارورزی وارد سه رشته بیهوشی، عفونی و طب اورژانس شدند و برای سلامت روان دستیاران مشاوره روانشناسی در دانشگاه را اجباری کردیم.
 • توسعه ایرانی
محمد درخشنده ساری۲۹/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
عطای مجوز دانشکده طب سنتی و رزیدنتی پوست به مازندران
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست دورهمی معاون آموزشی وزارت بهداشت که با همکاری معاونت آموزشی، با حضور اعضای هیات علمی با حضور هیات علمی دانشگاه مازندران همراه بود، اظهار کرد: دانشگاه مازندران یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه آموزش است.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه استاد ناراضی نمی‌تواند دانشجوی راضی تربیت کند، یادآور شد: متاسفانه امور رفاهی اعصای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تاکنون هیچ کاری صورت نگرفته است، یک کارت متحدالشکل وزارتخانه نداریم براین اساس یک کارت تعبیه شده که چندمنظوره است که امیدواریم اعتبارات آن روز به روز اضافه شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درخصوص امور رفاهی دیگر نباید اعلام بلکه باید اقدام کرد، گفت: بحث تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی و کارمندان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی رد شد اما در حال حاضر قانونی داریم که این میسر شد.
این مسئول همچنین با بیان اینکه ماندگاری اعضای هیات علمی برای ما بسیار مهم است، عنوان کرد: در طی سال‌های گذشته شاهد خروج اعضای هیات علمی بودیم که علتش گذاشتن سقف دریافتی‌ها بوده است که خوشبختانه اخیرا سقف برداشته شد و درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نیز افزایش پیدا کرد.
وی با اعلام اینکه اولویت عمده اعتبارات وزارت بهداشت باید اولویت آموزشی باشد، از اعطای مجوز دانشکده طب سنتی به مازندران، رزیدنتی پوست و سه رشته فلوشیپ و برنامه برای صدور مجوز دانشکده توانبخشی خبر داد و گفت: مهم‌ترین هدف آموزش ایجاد انگیزه است.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه الان پلکان تغییر کرده مالیات از ۳۰درصد به ۱۰درصد رسیده که مشوقی برای اعضای هیات‌های علمی است، تصریح کرد: بدون تعارف یکی از مهمترین انگیزه‌ها نظام پرداخت است، از امسال کار جراحی در دولتی و خصوصی یکی شده است، ویزیت دولتی و خصوصی تقریبا یکی شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: سقف ۲۰درصد پارت تایم نیز وجود دارد که درخواست داریم تا ۴۰درصد افزایش پیدا کند، حقوق دستیار متعهد از ۲ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان خواهد رسید و سقف کارانه نیز برداشته خواهد داشت.
این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: تمهیداتی برای برخی از رشته‌های محروم را داریم، دریافتی بیهوشی‌ها و طب اورژانس حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد افزایش یافته است.
دکتر باقری فرد عنوان کرد: امسال ۱۰۰ نفر جوان مستقیم از کارورزی وارد سه رشته بیهوشی، عفونی و طب اورژانس شدند و برای سلامت روان دستیاران مشاوره روانشناسی در دانشگاه را اجباری کردیم.


بهره برداری از ۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبكه برق روستایی مازندران
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از بهره‌برداری از۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبکه برق روستایی این استان با اعتباری بالغ بر ۴۷۵۰ میلیارد ریال همزمان با دومین سفر ریاست جمهوری به مازندران خبر داد.مهندس سید کاظم حسینی کارنامی با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل احداث و توسعه شبکه‌های برق روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های موجود، احداث و توسعه پست‌های برق روستایی می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شاهد افزایش پایداری و کیفیت برق در روستاهای استان خواهیم بود.وی با اشاره به اقدامات انجام شده شرکت توزیع نیروی برق مازندران در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مدت شاهد توسعه و احداث بیش از 2063 کیلومتر شبکه توزیع، نصب 4616 دستگاه ترانس، اجرای 1100 کیلومتر عملیات جایگزینی سیم به کابل، برگزاری مستمر مانورهای جهادی و تحقق اهداف برنامه ابلاغی وزیر محترم نیرو در گذر از پیک تابستان در سال‌های 1401 و 1402 و پایان خاموشی‌های مستمر در تابستان بوده‌ایم.حسینی کارنامی همچنین از اجرای 487 طرح کاهش تلفات انرژی، 438 پروژه هوشمندسازی و اقدامات بیشمار دیگر در این مدت خبر داد.وی ادامه داد: شرکت توزیع برق مازندران با دارا بودن یک میلیون و 607 هزار مشترک در ۱۸ امور و در حوزه جغرافیایی شهرستان های گلوگاه تا فریدونکنار این استان، 1930 روستای برق‌دار، 13 هزار و 867 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 18 هزار و 660 کیلومتر خطوط فشار ضعیف، 40 هزار دستگاه ترانسفورماتور توزیع و 311 هزار و 506 چراغ روشن در سطح معابر شهرهای تابعه، خدمات خود را به مردم شریف استان ارائه می‌دهد.با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور در #دومین_سفر_ریاست جمهوری به مازندران، شاهد تحولات چشمگیری در حوزه برق این استان خواهیم بود و خدمات بهتری به مردم شریف مازندران ارائه خواهد شد.
 • اقتصاد مردم
محمد درخشنده ساری۲۹/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
اجرای بیش از یک‌هزار و ۲۱ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های مازندران
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان مازندران از اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان در طی دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، حسن جهانیان مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان مازندران از اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان در طی دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در راستای ارتقای ایمنی در سطح محورهای ارتباطی استان عملیات اجرایی ۵۳۸ کیلومتر روکش آسفالت در سطح محورهای اصلی و فرعی با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال گذشته انجام شد.
وی همچنین ادامه داد: در راستای محرومیت زدایی راه‌های روستایی استان عملیات اجرایی ۴۸۳ کیلومتر زیر سازی، آسفالت و روکش آسفالت در سطح محورهای روستایی استان با اعتباری حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال گذشته انجام شد.
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تصریح کرد: این اداره کل با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای رسیدن به موقع به مقصد، در قالب قراردادهای منعقده با پیمانکاران لکه گیری و روکش آسفالت محورهای غرب، مرکز و شرق اقدام به لکه گیری و روکش آسفالت راه‌های شریانی و اصلی و روستایی حوزه استحفاظی استان کرده است.
وی افزود: به منظور تسهیل در امر تردد و افزایش ایمنی محورها اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی استان به صورت روزانه (با استفاده از آسفالت گرم و سرد) صورت گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به ویژگی شاخص ترانزیت و توریستی بودن این استان روکش آسفالت محورهای شریانی و اصلی می‌تواند نقش مهمی را در بهبود و سرعت مبادلات اقتصادی منطقه و ایمنی کاربران جاده‌ای ایفا کند.

اعطای مجوز دانشکده طب سنتی و رزیدنتی پوست به مازندران
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست دورهمی معاون آموزشی وزارت بهداشت که با همکاری معاونت آموزشی، با حضور اعضای هیات علمی با حضور هیات علمی دانشگاه مازندران همراه بود، اظهار کرد: دانشگاه مازندران یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاههای علوم پزشکی در حوزه آموزش است.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه استاد ناراضی نمی‌تواند دانشجوی راضی تربیت کند، یادآور شد: متاسفانه امور رفاهی اعصای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تاکنون هیچ کاری صورت نگرفته است، یک کارت متحدالشکل وزارتخانه نداریم براین اساس یک کارت تعبیه شده که چندمنظوره است که امیدواریم اعتبارات آن روز به روز اضافه شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درخصوص امور رفاهی دیگر نباید اعلام بلکه باید اقدام کرد، گفت: بحث تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی و کارمندان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی رد شد اما در حال حاضر قانونی داریم که این میسر شد.
این مسئول همچنین با بیان اینکه ماندگاری اعضای هیات علمی برای ما بسیار مهم است، عنوان کرد: در طی سال‌های گذشته شاهد خروج اعضای هیات علمی بودیم که علتش گذاشتن سقف دریافتی‌ها بوده است که خوشبختانه اخیرا سقف برداشته شد و درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نیز افزایش پیدا کرد.
وی با اعلام اینکه اولویت عمده اعتبارات وزارت بهداشت باید اولویت آموزشی باشد، از اعطای مجوز دانشکده طب سنتی به مازندران، رزیدنتی پوست و سه رشته فلوشیپ و برنامه برای صدور مجوز دانشکده توانبخشی خبر داد و گفت: مهم‌ترین هدف آموزش ایجاد انگیزه است.
دکتر باقری فرد با بیان اینکه الان پلکان تغییر کرده مالیات از ۳۰درصد به ۱۰درصد رسیده که مشوقی برای اعضای هیات‌های علمی است، تصریح کرد: بدون تعارف یکی از مهمترین انگیزه‌ها نظام پرداخت است، از امسال کار جراحی در دولتی و خصوصی یکی شده است، ویزیت دولتی و خصوصی تقریبا یکی شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: سقف ۲۰درصد پارت تایم نیز وجود دارد که درخواست داریم تا ۴۰درصد افزایش پیدا کند، حقوق دستیار متعهد از ۲ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان خواهد رسید و سقف کارانه نیز برداشته خواهد داشت.
این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: تمهیداتی برای برخی از رشته‌های محروم را داریم، دریافتی بیهوشی‌ها و طب اورژانس حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد افزایش یافته است.
دکتر باقری فرد عنوان کرد: امسال ۱۰۰ نفر جوان مستقیم از کارورزی وارد سه رشته بیهوشی، عفونی و طب اورژانس شدند و برای سلامت روان دستیاران مشاوره روانشناسی در دانشگاه را اجباری کردیم.
 • افکار
محمد درخشنده ساری۲۹/۰۲/۱۴۰۳

اندیشه - زهرا قره باغی
--------------------------
 • توسعه ایرانی
زهرا قره باغی۲۹/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبراداره ارشاداستان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۹/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبرشرکت اب وفاضلاب استان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۹/۰۲/۱۴۰۳

ایلام - حیدربیگی
روابط عمومی ها سربازان اصلی جهاد تبیین هستند

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه روابط عمومی ها سربازان اصلی جهاد تبیین هستند،گفت: گستردگی فعالیت های روابط عمومی فراتر از نام و ماهیت آن است.
به گزارش روابط عمومی؛ روح اله نوریان در مراسم تجلیل از مجموعه روابط عمومی این پالایشگاه بمناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، با اشاره به اینکه روابط عمومی به نوعی صاحب و سخنگوی شرکت است، افزود: جایگاه روابط عمومی در این پالایشگاه نقش یک بازوی مشورتی راهبردی است که این فرصت را به هر مجموعه می‌دهد تا خدمت و وظایف خود را به درستی به جامعه هدف اطلاع‌ رسانی کرده و از توان، ظرفیت و جایگاه رسانه‌ها برای آگاهی بخشی عمومی استفاده کند.
وی با بیان اینکه وظایف روابط عمومی در این شرکت گسترده و دشوار است، اظهار داشت: روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام در زمینه های مختلف از جمله ثبت تصاویر، تهیه خبر و گزارش، پاسخگویی به اصحاب رسانه و مطبوعات، مسئولیت های اجتماعی، برگزاری اردوهای راهیاران پیشرفت، اقدامات فرهنگی و خدمت به زوار عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی، برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی، برگزاری برنامه های فرهنگی برای کارکنان و خانواده‌های آنان، نمایشگاه، مراسمات مختلف و غیره  نقش اساسی ایفا می کند.
نوریان با اشاره به اینکه کار در روابط عمومی‌ ها حساس و تأثیرگذار است و افرادی که در این مسیر قدم می‌گذارند باید با بهره گیری از دانش و فنون روز حرکت کنند، تصریح کرد: روابط عمومی‌ها حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند و در ایجاد ارتباط موثر مردم و دستگاه ها نقش اساسی دارد که خوشبختانه در این محیط صنعتی، روابط عمومی با تمام توان برای تحقق این موضوع تلاش می کند.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه روابط عمومی این شرکت یکی از واحدهای پرتلاش این شرکت است، گفت: مجموعه روابط عمومی می بایست با بکارگیری دانش، مهارت و خلاقیت، فضاسازی سالم و مطلوب برای گردش شفاف، سریع و صحیح اطلاعات در جامعه، تنویر افکار عمومی و تسهیل تعاملات اجتماعی بر پایه حسن اعتماد دنبال کند تا خروجی آن برای جامعه هدف قابل لمس باشد.
نوریان با بیان اینکه روابط عمومی و ارتباطات یک دانش، مهارت و هنر است، افزود: با گسترش روزافزون ابزارهای ارتباطی و فضای مجازی و نقش آن در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی؛ امروزه روش‌ های سنتی پاسخگو نیست و باید روابط عمومی ها با استفاده از نواندیشی، ابتکار و خلاقیت در مسیر اعتماد بخشی، مشارکت‌ آفرینی و آگاه‌سازی گام بردارند.
 • رویش ملت
جبار صفربیگی ایلام۲۹/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبراداره شهرداری استان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۹/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - مصطفی مرادی
با سلام
عکس صادقی مربوط به خبر اول و عکس صفاری مربوط به خبر دوم است
با تشکر
 • توسعه ایرانی
 • یادگار امروز
علی محمد مرادی قزوین۲۹/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - علی محمد مرادی
با سلام
عکس صادقی مربوط به خبر اول و عکس صفاری مربوط به خبر دوم است
با تشکر
 • مواجهه اقتصادی
علی محمد مرادی قزوین۲۹/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - عاطفه سعیدی
نصب بیش از ۱۱ هزارو ۸۰۰ علمک گاز در استان کرمانشاه
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: در سال ۱۴۰۲ با تلاش بی وقفه کارکنان شرکت گاز استان ، ۱۱ هزار و ۸۳۰ علمک گاز در استان نصب شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه، ناصر حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان اعلام کرد: در سال ۱۴۰۲، ۱۱ هزار و ۸۳۰ علمک گاز در استان نصب شده است.
وی افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۱۷۵ علمک در بخش شهری و ۹هزار و ۶۵۵ علمک در بخش روستایی نصب شده است.
حسینی اعلام کرد: از ابتدای شروع فرآیند گازرسانی در استان در سال ۱۳۷۲ تا اکنون، در کل استان ۳۰۴هزار علمک نصب شده است که ۱۹۲هزار ۱۱۱ مورد آن در بخش شهری و ۱۱۱ هزار و ۸۸۹ مورد دیگر در بخش روستایی بوده است.
وی گفت: علمک های نصب شده در سال گذشته زمینه جذب ۲۷ هزار و ۷۲۱ مشترک جدید در استان را فراهم ساخته که ۱۶ هزار و ۸۲۱ مشترک در بخش شهری و ۱۰ هزار و ۹۰۰ مشترک در بخش روستایی بوده است.


دیدار مدیرعامل شرکت گاز با مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه، دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه ناصر حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان با محمدسیروان گرامی پرور مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه، دیدار کرد.
در این دیدار مقرر شد بانک مهر جهت رفاه کارکنان شرکت گاز اقدام به اعطای تسهیلات بانکی به آنان نماید.
همچنین مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در این دیدار جهت پرداخت تسهیلات لازم به برخی مشترکین بدهکار جهت پرداخت قبوض گاز، اعلام آمادگی نمود.
 • عصر توسعه
عاطفه سعیدی کرمانشاه۲۹/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - عاطفه سعیدی
بازدید مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

مهندس محمود نصیری مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با همراهی مدیران و روسای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت از بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود، بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بیست‌و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمد حامل، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف)، احمدرضا دستغیب، رئیس دیوان محاسبات کشور، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفیران کشورهای خارجی در ایران و مدیران ارشد صنعت نفت آغاز به‌ کار کرد.
نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران، بزرگترین رویداد نمایشگاهی کشور است و در نمایشگاه امسال، بیش از ۱۵۰۰ شرکت ایرانی و ۲۵۰ شرکت خارجی از ۱۲ کشور جهان حضور دارند و تا ۲۲ اردیبهشت‌ هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶ دایر است.
 • عصر توسعه
عاطفه سعیدی کرمانشاه۲۹/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - عاطفه سعیدی
استقبال و پذیرایی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از بسیجیان کشور در سالروز عملیات غرورآفرین بازی دراز

در سالروز عملیات غرور آفرین بازی دراز این شرکت بنا به سنت چندین ساله خود با توجه و تاکید مهندس نصیری مدیر عامل، تلاش و پیگیری پایگاه بسیج رهروان ولایت و روابط عمومی با ایجاد ایستگاه صلواتی و ارائه خدمات پذیرایی با غذای سرد، گرم و نوشیدنی به پذیرایی از شرکت کنندگان در این مراسم پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این مراسم در راستای ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و ۸ سال دفاع مقدس برگزار شد و جمعی از بسیجیان شرکت با حضور در این مراسم با آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت نمودند.
در این صعود سراسری بالغ بر ۴۰ هزار تن از اقشار مردم و بسیجیان سراسر کشور به صورت گروهی و انفرادی در قالب کاروان راهیان نور به یاد شهدای این عملیات غرورآفرین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نوزده و بیستم اردیبهشت ماه سال جاری به ارتفاعات منطقه عملیاتی بازی دراز در دوران دفاع مقدس صعود کردند.
شرکت کنندگان در این آیین معنوی پس از خواندن دعای پرفیض ندبه در جوار مزار شهدای گمنام با آرمان های والای امام راحل(ره)، رزمندگان و شهدا در جبهه های رزم و سنگرهای حق علیه باطل و مقام عظمای ولایت امام خامنه ای(مدظله‌العالی) تجدید پیمانی دوباره کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم از سراسر کشورمان به صورت کاروانی، گروهی و انفرادی از دو مسیر حرکت خود را به سمت ارتفاعات بازی دراز آغاز کردند و خواهران و برادران شرکت کننده در این آیین به مرور خاطرات رزمندگان شهید در این عملیات مهم و راهبردی و غرورآفرین پرداختند.
لازم به ذکر است همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین بازی دراز، اردوهای راهیان نور غرب و شمال غرب آغاز می شود و این مراسم، به نوعی افتتاحیه کاروان راهیان نور نیز به شمار می رود.
عملیات ظفرمند بازی دراز در اردیبهشت ماه ۱۳۶۰ از سوی رزمندگان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی تیزپروازان هوانیروز کرمانشاه که در راس آنان خلبان شهید شیرودی حضور داشت انجام شد و در هشت روز عملیات دلاورانه ارتفاعات بازی دراز از چنگال متجاوزان رژیم بعثی خارج و دشمن با تحمل هزاران کشته؛ صدها اسیر و انهدام شمار زیادی تانک و تجهیزات نظامی مجبور به عقب نشینی شد.
بازی دراز از مناطق و ارتفاعات مهم میان سه شهرستان سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب است که ارتش متجاوز عراق در ابتدای جنگ تحمیلی با تصرف این ارتفاعات تسلط کاملی بر این سه شهر غربی استان کرمانشاه داشت و از این منطقه ویژه برای دیده بانی و رصد فعالیت های رزمندگان اسلام استفاده می کرد.
 • عصر توسعه
عاطفه سعیدی کرمانشاه۲۹/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبراداره ارشاداستان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۷/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبرشرکت اب وفاضلاب استان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۷/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبراداره شهرداری استان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۷/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - رضا حیدری
مراسم تجلیل از مدال آوران پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی
آیین تجلیل از ورزشکاران‌ ،مدال آوران و منتخبین رقابت های ورزشی سال ۱۴۰۲ پتروشیمی های منطقه پارس با حضور قائم مقام شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ، ورزشکاران و نمایندگان شرکت های پتروشیمی منطقه پارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد، قائم مقام شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در این آیین با تاکید به توجه جدی به حوزه ورزش و سلامت گفت؛ توجه به سلامت جسم که ورزش، نمود بارز آن است و ارتباط و تاثیر مستقیم بر سلامت روح و روان دارد از جمله اموری است که در نظام تربیتی اسلام و فرهنگ باستانی ایران بسیار مورد تاکید و توجه قرار دارد. قطعا همه شما این حدیث مشهور که آموزش شنا، تیراندازی و سوارکاری را توصیه می کند شنیده اید. این سه ورزش ، ورزش های سالم و مفرح هستند که انجام آن و کسب مهارت در آن می تواند حتی مسیر زندگی انسان را دچار دگرگونی اساسی کند. سلامت بدن و توجه به ورزیدگی و چالاکی و چابکی از جمله مسائلی هستند که ائمه اسلام به آن توصیه کرده اند.
دکتر بهشاد با اشاره به نقش و جایگاه ورزش در سلامت جسمی و بهره وری منابع انسانی از برنامه ریزی های صورت گرفته در شرکت پازارگاد جهت توسعه فعالیت های ورزشی به منظور استفاده کارکنان و خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت؛ استفاده از پتانسیل های موجود ، ایجاد و توسعه زیرساخت ها و فراهم آوردن شرایطی جهت کشف خلاقیت های ورزشی و تلاش برای ارتقا سلامت جسمی کارکنان صنعت پتروشیمی در دستور کار شرکت پازارگاد به عنوان پشتیبان صنعت پتروشیمی در پایتخت انرژی کشور است.
در ادامه این آیین با اهدا تندیس و لوح از کارکنان فعال و مدال آور صنعت پتروشیمی منطقه پارس تقدیر به عمل آمد.
برگزاری رخدادها ، المپیادها و همایش های ورزشی در طول سال از مهم‌ترین فعالیت های شرکت پازارگاد می باشد که جهت استفاده کارکنان و خانواده های کارکنان صنعت پتروشیمی برنامه ریزی و اجرا می شود.
 • خریدار
 • مواجهه اقتصادی
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۷/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - سهیلا کرمپورنیا
مراسم تجلیل از مدال آوران پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی
آیین تجلیل از ورزشکاران‌ ،مدال آوران و منتخبین رقابت های ورزشی سال ۱۴۰۲ پتروشیمی های منطقه پارس با حضور قائم مقام شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ، ورزشکاران و نمایندگان شرکت های پتروشیمی منطقه پارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد، قائم مقام شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در این آیین با تاکید به توجه جدی به حوزه ورزش و سلامت گفت؛ توجه به سلامت جسم که ورزش، نمود بارز آن است و ارتباط و تاثیر مستقیم بر سلامت روح و روان دارد از جمله اموری است که در نظام تربیتی اسلام و فرهنگ باستانی ایران بسیار مورد تاکید و توجه قرار دارد. قطعا همه شما این حدیث مشهور که آموزش شنا، تیراندازی و سوارکاری را توصیه می کند شنیده اید. این سه ورزش ، ورزش های سالم و مفرح هستند که انجام آن و کسب مهارت در آن می تواند حتی مسیر زندگی انسان را دچار دگرگونی اساسی کند. سلامت بدن و توجه به ورزیدگی و چالاکی و چابکی از جمله مسائلی هستند که ائمه اسلام به آن توصیه کرده اند.
دکتر بهشاد با اشاره به نقش و جایگاه ورزش در سلامت جسمی و بهره وری منابع انسانی از برنامه ریزی های صورت گرفته در شرکت پازارگاد جهت توسعه فعالیت های ورزشی به منظور استفاده کارکنان و خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت؛ استفاده از پتانسیل های موجود ، ایجاد و توسعه زیرساخت ها و فراهم آوردن شرایطی جهت کشف خلاقیت های ورزشی و تلاش برای ارتقا سلامت جسمی کارکنان صنعت پتروشیمی در دستور کار شرکت پازارگاد به عنوان پشتیبان صنعت پتروشیمی در پایتخت انرژی کشور است.
در ادامه این آیین با اهدا تندیس و لوح از کارکنان فعال و مدال آور صنعت پتروشیمی منطقه پارس تقدیر به عمل آمد.
برگزاری رخدادها ، المپیادها و همایش های ورزشی در طول سال از مهم‌ترین فعالیت های شرکت پازارگاد می باشد که جهت استفاده کارکنان و خانواده های کارکنان صنعت پتروشیمی برنامه ریزی و اجرا می شود.
 • اقتصاد مردم
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۷/۰۲/۱۴۰۳

همدان - مریم قاسمی
بهره‌مندی بیش از ۱۱۳ هزار نفر از همدانی‌ها از آموزش‌های هلال‌احمر
معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر استان همدان از بهره‌مندی بیش از ۱۱۳ هزار نفر از آموزشهای هلال احمر این استان خبر داد.
وحید عرفانی اظهار کرد: در سال گذشته ۲۲۲۲ دوره آموزش عمومی و تخصصی برای ۱۱۳ هزار و ۲۷۹ نفر از فراگیران در جمعیت هلال احمر استان همدان برگزار شده است.
وی افزود: ۲۱۶۴ دوره آموزشی عمومی و همگانی شامل کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات، مهارت‌های پایه داوطلبی، آموزش‌های مبتنی بر نیاز محلی و آموزش در خانه های هلال، مهارت آموزی نیروهای وظیفه و نیز تولید و انتشار محتوای آموزشی برخط در فضای مجازی برای ۱۱۲ هزار نفر از آحاد مختلف جامعه برگزار شده است.
عرفانی ادامه داد: علاوه بر آن طی مدت فوق برای ۱۲۷۲ نفر از تیم های عملیاتی هلال‌احمر نیز در قالب ۵۸ دوره تخصصی از قبیل مقدماتی امداد و نجات، پیش بیمارستانی، جستجو و نجات شهری، حمایت های روانی، اصول پیمایش و ناوبری، دسترسی با طناب، مخابرات و ارتباطات رادیویی و فوریت های پزشکی در شرایط اضطرار برگزار شده است.

وی در خصوص دوره‌های ضمن خدمت کارکنان هلال احمر استان، اضافه کرد: دوره های ضمن خدمت متنوعی برای کارکنان این جمعیت در سال گذشته برگزار شده که شامل برگزاری ۹ دوره با حضور بیش از ۱۲۲۱ نفر از همکاران هلال‌احمر استان بوده است.

معاون آموزش و پژوهش هلال احمر همدان با اشاره به سایت khadem.ir خانواده آماده در مخاطرات، اظهار کرد: این سایت برای استفاده تمامی اقشار جامعه به صورت برخط و امکان صدور مدرک، آماده ارائه خدمات آموزشی متنوع است.

عرفانی بیان کرد: برگزاری دوره های مبتنی بر نیاز محلی، آموزش‌های مناسبتی و ایستگاهی در فضاهای عمومی، دوره های آموزشی خانه های هلال، دوره های آموزشی ویژه اقشار خاص اعم از سربازان و آموزش ویژه مدارس از دیگر برنامه های آموزشی هلال احمر به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر به صورت مستمر ادامه دارد و هر ارگان یا سازمانی که متقاضی باشد آمادگی لازم برای برگزاری دوره های آموزشی را داریم.

عرفانی با بیان اینکه آموزش‌های متنوعی در سراسر استان برگزار می شود، گفت: تولید محتواهای آموزشی با موضوع آموزش‌های همگانی و اختصاصی و انتشار آن در فضاهای عمومی و مجازی، برگزاری دوره‌های مربیگری پایه، کد ۳ و دوره‌های بازآموزی مربیان پایه و تخصصی برای حفظ آمادگی و ارتقاء دانش روز امدادی، از دیگر برنامه‌های این معاونت در سال جاری است.
630315691.jpg
 • مواجهه اقتصادی
حسین غلامی همدان۲۷/۰۲/۱۴۰۳

رشت - علی حیدری
تقدیر از مدیرعامل و شورای امر به معروف و نهی از منكر شركت توزیع برق گیلان
خبر نگار گیلان
طی نشست سالانه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، سازمان ها و نهادهای استان گیلان از مسعود صادقی مدیرعامل و شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت توزیع برق گیلان با اهدای لوح، تجلیل بعمل آمد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین طاهری آکردی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: یکی از اقدامات خوبی که در ستادهای استان ها رخ داده برگزاری دوره های آموزشی است که در این حوزه مردم هم استقبال بسیار خوبی داشته اند زیرا محتوای دوره‌های آموزشی امربه‌ معروف متناسب با دوره کارشناسی بوده و مباحث دوره به گونه‌ای تنظیم شده که برای متوسط جامعه مفید باشد.
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که ستاد در آن ورود کرده و به طور جدی پیگیری می کند، مطالبه گری است.گفتنی است نشست سالانه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، سازمان ها و نهادهای استان گیلان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین طاهری آکردی ، محمدجلائی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، محمدمهدی صدیقی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، جمعی از مدیران کل و دبیران شوراها در دستگاههای اجرائی در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا (س) رشت برگزار و در پایان نشست با اهدای لوح به مسعود صادقی خمامی از شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان بعنوان دستگاه برتر تجلیل بعمل آمد.
 • افکار
 • مواجهه اقتصادی
علی حیدری رشت۲۷/۰۲/۱۴۰۳

ساری - رحیمی
تقدیر وزارت بهداشت از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران
در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد ، از دکتر پدرام ابراهیم‌نژاد معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران به جهت تلاش‌های موثر در راستای تحقق ماموریت های محوله در عرصه رشد تولیدات علمی با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.
در این مراسم معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اهمیت تحقیقات و فناوری در راستای پیاده سازی شعار سال تاکید کرد و خواستار آمادگی لازم در شرایط پسا کرونا و کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش های مساله محور شد.

بهره برداری از ۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبكه برق روستایی مازندران
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از بهره‌برداری از۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبکه برق روستایی این استان با اعتباری بالغ بر ۴۷۵۰ میلیارد ریال همزمان با دومین سفر ریاست جمهوری به مازندران خبر داد.مهندس سید کاظم حسینی کارنامی با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل احداث و توسعه شبکه‌های برق روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های موجود، احداث و توسعه پست‌های برق روستایی می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شاهد افزایش پایداری و کیفیت برق در روستاهای استان خواهیم بود.وی با اشاره به اقدامات انجام شده شرکت توزیع نیروی برق مازندران در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مدت شاهد توسعه و احداث بیش از 2063 کیلومتر شبکه توزیع، نصب 4616 دستگاه ترانس، اجرای 1100 کیلومتر عملیات جایگزینی سیم به کابل، برگزاری مستمر مانورهای جهادی و تحقق اهداف برنامه ابلاغی وزیر محترم نیرو در گذر از پیک تابستان در سال‌های 1401 و 1402 و پایان خاموشی‌های مستمر در تابستان بوده‌ایم.حسینی کارنامی همچنین از اجرای 487 طرح کاهش تلفات انرژی، 438 پروژه هوشمندسازی و اقدامات بیشمار دیگر در این مدت خبر داد.وی ادامه داد: شرکت توزیع برق مازندران با دارا بودن یک میلیون و 607 هزار مشترک در ۱۸ امور و در حوزه جغرافیایی شهرستان های گلوگاه تا فریدونکنار این استان، 1930 روستای برق‌دار، 13 هزار و 867 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 18 هزار و 660 کیلومتر خطوط فشار ضعیف، 40 هزار دستگاه ترانسفورماتور توزیع و 311 هزار و 506 چراغ روشن در سطح معابر شهرهای تابعه، خدمات خود را به مردم شریف استان ارائه می‌دهد.با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور در دومین_سفر_ریاست جمهوری به مازندران، شاهد تحولات چشمگیری در حوزه برق این استان خواهیم بود و خدمات بهتری به مردم شریف مازندران ارائه خواهد شد.
 • مواجهه اقتصادی
محمد درخشنده ساری۲۷/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
تقدیر وزارت بهداشت از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران
در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد ، از دکتر پدرام ابراهیم‌نژاد معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران به جهت تلاش‌های موثر در راستای تحقق ماموریت های محوله در عرصه رشد تولیدات علمی با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.
در این مراسم معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اهمیت تحقیقات و فناوری در راستای پیاده سازی شعار سال تاکید کرد و خواستار آمادگی لازم در شرایط پسا کرونا و کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش های مساله محور شد.
 • توسعه ایرانی
محمد درخشنده ساری۲۷/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
با هدف ایمن سازی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه خیز انجام شد؛
آغاز عملیات روکش آسفالت راه‌های روستایی شهرستان بابل
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بابل از آغاز عملیات اجرایی لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های روستایی شیاده، درازکلا-خلیل کلاً از این شهرستان به طول ۶.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۹.۵ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، نورالدین قاسم زاده رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بابل گفت: عملیات اجرایی لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های روستایی شیاده، درازکلا-خلیل کلاً با طول حدود ۶.۵ کیلومتر و عرض متوسط ۵.۵ متر به منظور ایمن سازی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه خیز در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بابل با اشاره به اینکه توسعه و رفع محرومیت از چهره روستاها از اولویت‌های دولت مردمی است گفت: روستاییان بیش از دیگران به خدمت رسانی و دریافت امکانات و خدمات برای تأمین نیازهای اساسی خود و رهایی از محرومیت نیاز دارند، به همین دلیل محور برنامه‌های خدمت‌رسانی، توسعه و مقابله با محرومیت باید متوجه نواحی روستایی است.
وی همچنین از پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه احداث پل دونه سر-گلچوب با دهانه ۸ متر و طول ۱۰ متر و با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان که بر اثر رانش زمین تخریب گردیده بود را در دست اقدام است در یک راه روستایی واقع شده که چندین روستا را به هم وصل و از آنجا به محور اصلی متصل می‌کند.
قاسم زاده گفت: استان مازندران دارای ۷۸۹۷ کیلومتر راه روستایی است که ۱۰۵۰ کیلومتر آن در شهرستان بابل است لذا ایمن سازی و بهسازی راه‌های ارتباطی از جمله فعالیت‌های مهم این اداره است.
وی بهسازی راه‌های روستایی، تسریع در پیشرفت راه‌ها و شریان‌های اصلی و رسیدگی به مشکلات این بخش به‌ویژه حوزه حمل نقل بسیار مهم و از دغدغه‌های عمرانی ماست زیرا معتقدیم راه روستایی ایمن و مناسب باعث بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی و افزایش درآمد روستاییان شده و تمایل آنها را به زندگی در روستا افزایش می‌دهد.
گفتنی است از ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه‌های موجود در مازندران، مقدار ۱۲۰۸ کیلومتر مربوط به شهرستان بابل است.
بهره برداری از ۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبكه برق روستایی مازندران
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از بهره‌برداری از۹۵۰ پروژه بهینه‌سازی و توسعه در شبکه برق روستایی این استان با اعتباری بالغ بر ۴۷۵۰ میلیارد ریال همزمان با دومین سفر ریاست جمهوری به مازندران خبر داد.مهندس سید کاظم حسینی کارنامی با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل احداث و توسعه شبکه‌های برق روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های موجود، احداث و توسعه پست‌های برق روستایی می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شاهد افزایش پایداری و کیفیت برق در روستاهای استان خواهیم بود.وی با اشاره به اقدامات انجام شده شرکت توزیع نیروی برق مازندران در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مدت شاهد توسعه و احداث بیش از 2063 کیلومتر شبکه توزیع، نصب 4616 دستگاه ترانس، اجرای 1100 کیلومتر عملیات جایگزینی سیم به کابل، برگزاری مستمر مانورهای جهادی و تحقق اهداف برنامه ابلاغی وزیر محترم نیرو در گذر از پیک تابستان در سال‌های 1401 و 1402 و پایان خاموشی‌های مستمر در تابستان بوده‌ایم.حسینی کارنامی همچنین از اجرای 487 طرح کاهش تلفات انرژی، 438 پروژه هوشمندسازی و اقدامات بیشمار دیگر در این مدت خبر داد.وی ادامه داد: شرکت توزیع برق مازندران با دارا بودن یک میلیون و 607 هزار مشترک در ۱۸ امور و در حوزه جغرافیایی شهرستان های گلوگاه تا فریدونکنار این استان، 1930 روستای برق‌دار، 13 هزار و 867 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 18 هزار و 660 کیلومتر خطوط فشار ضعیف، 40 هزار دستگاه ترانسفورماتور توزیع و 311 هزار و 506 چراغ روشن در سطح معابر شهرهای تابعه، خدمات خود را به مردم شریف استان ارائه می‌دهد.با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور در دومین_سفر_ریاست جمهوری به مازندران، شاهد تحولات چشمگیری در حوزه برق این استان خواهیم بود و خدمات بهتری به مردم شریف مازندران ارائه خواهد شد.
 • اقتصاد مردم
محمد درخشنده ساری۲۷/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
تقدیر وزارت بهداشت از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران
در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد ، از دکتر پدرام ابراهیم‌نژاد معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران به جهت تلاش‌های موثر در راستای تحقق ماموریت های محوله در عرصه رشد تولیدات علمی با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.
در این مراسم معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اهمیت تحقیقات و فناوری در راستای پیاده سازی شعار سال تاکید کرد و خواستار آمادگی لازم در شرایط پسا کرونا و کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش های مساله محور شد.


با هدف ایمن سازی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه خیز انجام شد؛
آغاز عملیات روکش آسفالت راه‌های روستایی شهرستان بابل
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بابل از آغاز عملیات اجرایی لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های روستایی شیاده، درازکلا-خلیل کلاً از این شهرستان به طول ۶.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۹.۵ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، نورالدین قاسم زاده رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بابل گفت: عملیات اجرایی لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های روستایی شیاده، درازکلا-خلیل کلاً با طول حدود ۶.۵ کیلومتر و عرض متوسط ۵.۵ متر به منظور ایمن سازی و رفع نقاط پرتصادف و حادثه خیز در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بابل با اشاره به اینکه توسعه و رفع محرومیت از چهره روستاها از اولویت‌های دولت مردمی است گفت: روستاییان بیش از دیگران به خدمت رسانی و دریافت امکانات و خدمات برای تأمین نیازهای اساسی خود و رهایی از محرومیت نیاز دارند، به همین دلیل محور برنامه‌های خدمت‌رسانی، توسعه و مقابله با محرومیت باید متوجه نواحی روستایی است.
وی همچنین از پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه احداث پل دونه سر-گلچوب با دهانه ۸ متر و طول ۱۰ متر و با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان که بر اثر رانش زمین تخریب گردیده بود را در دست اقدام است در یک راه روستایی واقع شده که چندین روستا را به هم وصل و از آنجا به محور اصلی متصل می‌کند.
قاسم زاده گفت: استان مازندران دارای ۷۸۹۷ کیلومتر راه روستایی است که ۱۰۵۰ کیلومتر آن در شهرستان بابل است لذا ایمن سازی و بهسازی راه‌های ارتباطی از جمله فعالیت‌های مهم این اداره است.
وی بهسازی راه‌های روستایی، تسریع در پیشرفت راه‌ها و شریان‌های اصلی و رسیدگی به مشکلات این بخش به‌ویژه حوزه حمل نقل بسیار مهم و از دغدغه‌های عمرانی ماست زیرا معتقدیم راه روستایی ایمن و مناسب باعث بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی و افزایش درآمد روستاییان شده و تمایل آنها را به زندگی در روستا افزایش می‌دهد.
گفتنی است از ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه‌های موجود در مازندران، مقدار ۱۲۰۸ کیلومتر مربوط به شهرستان بابل است.
 • افکار
محمد درخشنده ساری۲۷/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - مصطفی مرادی
.
 • توسعه ایرانی
 • یادگار امروز
علی محمد مرادی قزوین۲۷/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - علی محمد مرادی
.
 • مواجهه اقتصادی
علی محمد مرادی قزوین۲۷/۰۲/۱۴۰۳

ایلام - ایلام خبرنگار افکار
۳۰دوربین مراقبتی در جاده‌های ایلام برای ارتقای ایمنی و تسهیل تردد زائران اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: 30 سامانه عکسبرداری ثابت در محورهای مواصلاتی این استان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

سیدزاهدین چشمه خاور اظهار کرد: هدف از نصب این سامانه‌ها گامی مثبت در جهت ارتقای ایمنی، تسهیل تردد و مدیریت بهتر شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان است.

وی افزود: همچنین، این اطلاعات می‌تواند برای اعمال محدودیت‌های ترافیکی در مواقع ضروری و هدایت رانندگان به مسیرهای جایگزین مورد استفاده قرار گیرد.

چشمه خاور عنوان کرد: تصاویر ارسالی از دوربین‌ها، به مسئولان راهنمایی و رانندگی کمک می‌کند تا از وضعیت جاده‌ها، از جمله وجود لغزندگی، خرابی‌ها و موانع ترافیکی، آگاه شوند و اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهند.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به وضعیت ترافیک و جاده‌ها می‌تواند از طریق تابلوهای پیام متغیر و یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه به اطلاع رانندگان رسانده شود تا آنها بتوانند مسیر خود را با آگاهی بیشتری انتخاب کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام خاطر نشان کرد: در فصل زمستان، از این سامانه‌ها می‌توان برای رصد وضعیت جاده‌ها و شناسایی نقاط یخ‌زده و برف‌گیر استفاده کرد. این امر به راهداری‌ها کمک می‌کند تا نسبت به نمک‌پاشی و برف‌روبی جاده‌ها در زمان مناسب اقدام کنند.

وی گفت: میزان تردد وسایل نقلیه در 5 کلاس برای شناسایی الگوهای ترافیکی و برنامه‌ریزی برای ساخت و نگهداری جاده‌ها،دما و رطوبت برای پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و جلوگیری از حوادث رانندگی ناشی از شرایط نامساعد جوی از دیگر مزایای این سامانه ها می باشد.

وی در پایان افزود: در مجموع، نصب و راه‌اندازی این سامانه‌ها می‌تواند نقش موثری در ارتقای ایمنی، تسهیل تردد و مدیریت بهتر شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان داشته باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام همچنین از افتتاح جاده پدافندی اربعین تا قبل از اربعین حسینی خبر داد.

بسیدزاهدین چشمه خاور اظهار کرد: به منظور ارتقای نظارت و کنترل میدانی بر روند برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی و روان‌سازی تردد زائران در مرز بین‌المللی مهران، پروژه بهسازی و احداث جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی در حال اجرا است.

وی افزود: تاکنون این پروژه ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه‌ریزی، پیش‌بینی می‌شود تا قبل از برگزاری کنگره اربعین حسینی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان داشت: این پروژه به طول ۷.۵ کیلومتر با هدف تسهیل در عبور و مرور زائران، به ویژه در پیک سفر اربعین و همچنین دسترسی سریع‌تر مقامات و یگان‌های امدادی به مرز، توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام و با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

چشمه خاور عنوان کرد: ایجاد جاده پدافندی یکی از کارهای مهم امسال است که توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه نقش مهمی در ساماندهی تردد زائران اربعین حسینی و ارائه خدمات بهتر به آنان ایفا خواهد کرد، افزود: جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی از نظر امنیتی و پدافندی نیز حائز اهمیت است و امکان دسترسی سریع‌تر نیروهای امدادی به مرز را فراهم می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: این پروژه شامل عملیات خاکبرداری به میزان ۲۰ هزار متر مکعب، خاکریزی ۱۳ هزار متر مکعب، اجرای بیس ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب و آسفالت بیش از ۱۲ هزار تن به همراه احداث ۷ دستگاه پل بزرگ و کوچک است.

اربعین حسینی هرساله میزبان میلیون‌ها زائر از سراسر جهان است و جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی بدون شک در روان‌سازی عبور و مرور زائران و ارائه خدمات بهتر به آنان نقش کلیدی خواهد داشت.
170448462.jpg
 • افکار
 • خریدار
آمنه حسن بیگی ایلام۲۷/۰۲/۱۴۰۳

اراک - فرزانه محمدقاسمی
پیش‌بینی حضور ۱۵ هزار نفر در جشن «مثل ستاره» اراک
شهردار اراک گفت: این شهر مهیا برای برگزاری جشن ویژه دختران با عنوان «مثل ستاره»، در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک است که پیش‌بینی شده ۱۵ هزار نفر در این رویداد شرکت کنند.
علیرضا محمودی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این جشن به مناسبت دهه کرامت و در راستای افزایش نشاط اجتماعی در بین خانواده‌های اراکی تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: مسئولیت برگزاری این جشن بزرگ برعهده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک است و ویژه برنامه‌های مختلفی برای برگزاری آن اندیشیده شده است.

شهردار اراک ادامه داد: هنرمندان مطرح کشور از جمله امیر تاجیک، مهران رجبی، حامد سلطانی و عبدالرضا هلالی در این جشن اجرای برنامه دارند.

محمودی عنوان کرد: حضور پرچم و خادمان حرم رضوی، اجرای گروه‌های سرود استانی و حضور خاله سارا از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این جشن است.

وی گفت: ۱۰‌ها کمک هزینه سفر مشهد مقدس و جوایز نفیس دیگر برای شرکت‌کنندگان در این جشن در نظر گرفته شده که افراد برای شرکت در آن باید عدد ۱ را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۲۴ پیامک کنند.

شهردار اراک افزود: تدابیر لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشن در اراک اندیشیده شده و اجرای برنامه‌های دیگری نیز به مناسبت‌های مختلف در دست اقدام است.
 • یادگار امروز
فرزانه محمدقاسمی اراک۲۶/۰۲/۱۴۰۳

یاسوج - مهرناز علی زاده
سرپرست آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد:
الفتا رویدادی برای ارائه خلاقیت‌های آموزشی معلمان است
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: الفتا رویدادی برای ارائه خلاقیت‌های آموزشی معلمان است.
محمد جمالی با اشاره به برگزاری رویداد «الف تا»در مدارس استان گفت: رویداد «الف تا» با شعار "حمایت و به اشتراک گذاری ایده‌ها و تجارب تحول آفرین مدرسه ای محلی" برای شناسایی، تقویت، حمایت و انتشار تجربه‌ها و ایده‌های تحوّل‌آفرین آموزش و پرورش استان آغاز شده است
وی افزود: رویداد الف تا به عنوان الفبای تحول در آموزش و پرورش، زمینه ساز شکوفایی خلاقیت‌های آموزشی و تربیتی معلمان، بسط تجارب و هم افزایی است.
جمالی تصریح کرد: رویداد «الف تا» یک محل برای الهام‌گیری از فعالیت‌های نوآورانه در سطح مدارس است که خروجی این فعالیت‌ها در قالب سند تحول مدیریتی در قالب نمایشگاهی در تهران برگزار می‌شود.
وی ،الگوسازی و قله سازی از قهرمان‌های هویتی تربیتی، به اشتراک گذاشتن تجارب تحول آفرین مدرسه‌ای و امیدآفرینی در نظام آموزشی را سه هدف عمده رویداد الفتا عنوان کرد..
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: جشنواره «الف تا» بستری مناسب برای همکاران فراهم کرده است تا ایده ها و تجارب خاص مدارس خود را نشر و اشاعه دهند، لذا مشارکت حداکثری مدیران مدارس، آموزگاران، راهبران و سرگروه های آموزشی ابتدایی در این رویداد بین المللی با هدف ایجاد فرصت هم افزایی، هم گرایی و وحدت بخشی در راستای انتقال تجارب تحول آفرین را می طلبد.
وی تصریح کرد: متقاضیان شرکت در این جشنواره می توانند آثار و مستندات خود را در دو محور طراحی آموزشی و اجرای تدریس و نیز گفتمان آموزشی طبق شرایط تهیه فیلم تدریس در سامانه https://alefta.ir ثبت و بارگذاری کنند
IMG_20240515_151315_913.jpg
 • افکار
 • رویش ملت
مهرناز علیزاده یاسوج۲۶/۰۲/۱۴۰۳

همدان - مریم قاسمی
استاندار همدان: پیشرفت شگرف درصنایع نظامی حاصل تفکر بسیجی است
استاندار همدان گفت: رشد و پیشرفت شگرف در صنایع نظامی کشور حاصل تفکر بسیجی است که خواب را از دشمنان گرفته و نتیجه آن را می بینیم.
علیرضا قاسمی فرزاد روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان افزود: دفاع مقدس درخشان ترین بخش از تاریخ کشور پس از انقلاب‌ اسلامی است که مردان و فرزندان راستین کشور پا به عرصه گذاشته، مشق ایثار و ازخودگذشتگی را به نمایش گذاشتند.
وی ادامه داد: دوران هشت سال دفاع مقدس و مقابله با متجاوز برای دفع تجاوز نقطه عطفی برای مانایی کشور است.
استاندار همدان با اشاره به اینکه همانگونه که امام راحل فرمودند: «سوم خرداد جز با یاری خدا اتفاق نمی افتاد»، تاکید کرد: در این دوران وحدت مردم در دفاع از تمامیت ارضی کشور مثال زدنی بود.
وی آزادسازی خرمشهر از دست بعثی ها را درخشانترین دوران دفاع مقدس خواند و یادآور شد: باید از یادگاران انقلاب و دفاع مقدس و همچنین ارزشهایی که خالق آن بودند، قدردانی شود.
قاسمی فرزاد با بیان اینکه تبیین و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس، همکاری همه دستگاه‌ها اجرایی را طلب می کند تصریح کرد: هر شهرستان باید سه برنامه شاخص در این زمینه اجرا کند.
وی بر ضرورت توجه به برنامه‌های راهیان پیشرفت تاکید و اعلام کرد: یادمان بمباران نماز جمعه همدان در استادیوم قدس نیز ساخته شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان نیز گفت: پس از عملیات سوم خرداد، استراتژی دفاعی به هجومی تبدیل شد چرا که باور کردیم باید از لاک دفاعی بیرون آییم و در جنگ پیروز شویم.
سردار مهدی ظفری افزود: دشمن اعتراف کرده است که جوانان ایرانی در دفاع از کشورشان برای شهادت از یکدیگر سبقت می گیرند.
وی با اشاره به اینکه ۵۶ مناسبت در سال با موضوع دفاع مقدس داریم، تاکید کرد: به نگاه نسل جوان و نوجوان باید در تبیین دفاع مقدس توجه ویژه شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان همدان بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، هفته دفاع مقدس و سالروز شهادت سردار سلیمانی را از برنامه‌های ملی عنوان کرد.
3.jpg
 • مواجهه اقتصادی
حسین غلامی همدان۲۶/۰۲/۱۴۰۳

شهرستان رباط کریم - شهر رباط کریم - فرشاد بی خیله
بهره برداری از مجهز ترین سینمای منطقه در رباط کریم

در آئینی با حضور خانواده معظم شهدا، دکتر غراوی معاون عمرانی استانداری تهران، احمدی فرماندار شهرستان رباط کریم، حجت الاسلام ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی ، اصحاب رسانه و سایر مدیران دوایر مختلف شهرداری رباط کریم در حضور جمع کثیری از مردم و هنرمندان این شهر سینما فرهنگ شهر رباط کریم مجددأ آغاز به فعالیت کرد


این سینما که در هیاهوی اختشاشات اخیر توسط اجیر کنندگان معاندین به آتش کشیده و دچار خسارات سنگینی شده بود پس از مدت ۵ سال با روی کار آمدن دکتر حمید رضا الهیاری بعنوان شهردار شهر رباط کریم و با همکاری اعضای شورای شهر همچنین فرمانداری شهرستان رباط کریم مجددأ بازسازی و تجهیز شد تا امروز این سینما به یکی از مجهز ترین سینما های استان تهران تبدیل شود

الهیاری (شهردار رباط کریم) در بخشی از صحبت های روز سه شنبه ٢۵ اردیبهشت ماه خود بمناسبت آئین بهره برداری از این پروژه عنوان داشت:
پروژه مذکور بدلیل وسواس و حساسیت انجام پروژه در کیفیتی لایق مردم دیار کریمان مدتی به تعویق افتاد که امیدواریم مردم کهن شهر رباط کریم خادمین خود در مدیریت شهری را ببخشند

وی در ادامه افزود: در حضور جمع کثیر مردمی و اصحاب رسانه قول پردیس سینمایی در شهر رباط کریم را به مردم این شهر داده و در ایام پیش رو آغاز عملیات اجرایی ۴ سالن سینمایی را در طبقه فوقانی سینما فرهنگ شروع کرده تا بهره مندی مردم از این فضای فرهنگی بیش از پیش شود


حضرت حجت الاسلام ترابی (امام جمعه شهرستان رباط کریم) نیز در این مراسم به این موضوع پرداختند: مردم شهر رباط کریم چنین خدماتی را در حوزه شهرداری از ابتدا به ساکن تا به امروز به خود ندیده و اقدامات کنونی تیم آقای الهیاری به معنای خدمت واقعی ست

وی ادامه داد: امروز با عملکرد شهرداری رباط کریم اعتماد مردم به شهرداری برگشته
این امر با توجه به پیشینه ذهنی مردم به شهرداری و این اعتماد بدلیل اقدامات صورت گرفته تیم مدیریتی آقای الهیاری قابل تحسین و پسندیده است


دکتر غراوی معاون استانداری تهران نیز در سخنرانی خود عنوان داشتند: با توجه به باقی ماندن عمر کوتاه دوره ششم و انتخابات پیش روی شوراها با توجه به اقدامات انجام شده شهرداری رباط کریم در طول مدت ٧ ماهه حضور دکتر الهیاری بنظر می‌رسد در دوره هفتم (دوره آتی) نیز اگر مدیریت شهری رباط کریم با همین روال ادامه دهد دکتر الهیاری گزینه اصلی ادامه فعالیت بر کرسی شهرداری رباط کریم خواهد بود

گفتنیست حضور خود جوش آحاد مختلف مردم در این مراسم که منجر به مملو شدن سالن سینمایی فرهنگ این شهر شده بود یکی از جذابیت های این مراسم بود
40D38368-3A60-455C-B250-B204067CE050.jpeg
 • عصر رسانه
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • مواجهه اقتصادی
فرشاد بی خیله-اسلامشهر۲۶/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - مرضیه سنجابی
فصل خرید تضمینی گندم در استان وارد مرحله اجرایی شد :

خرید بیش از ۱۳۰۰ تن گندم با گذشت تنها ۲ روز از آغاز خرید تضمینی در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه - علی ملکشاهی گفت : با شروع برداشت گندم در مزارع سومار و قصرشیرین بیش از ۱۳۵۷ تن گندم وارد مراکز خرید تضمینی مناطق گرمسیر استان شد .
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه افزود : گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با قیمت ۱۷۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو گرم گندم معمولی و ۱۸۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو گرم گندم دروم خریداری می‌شود که براساس تطابق با جدول پاکی نصب شده در تمامی مراکز ، محاسبه و از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز خواهد شد .
ملکشاهی تعداد مراکز خرید تضمینی سطح استان را ۶۰ مرکز اعلام کرد و افزود : بر اساس پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان ، آمادگی خرید بیش از ۸۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را در سطح استان داریم .
 • مواجهه اقتصادی
مرضیه سنجابی شیرازی کرمانشاه۲۶/۰۲/۱۴۰۳

ایلام - حسن بیگی خبرنگار خریدار
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام : پروژه بهسازی و احداث جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی در حال اجرا است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از افتتاح جاده پدافندی اربعین تا قبل از اربعین حسینی خبر داد.

بسیدزاهدین چشمه خاور اظهار کرد: به منظور ارتقای نظارت و کنترل میدانی بر روند برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی و روان‌سازی تردد زائران در مرز بین‌المللی مهران، پروژه بهسازی و احداث جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی در حال اجرا است.

وی افزود: تاکنون این پروژه ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه‌ریزی، پیش‌بینی می‌شود تا قبل از برگزاری کنگره اربعین حسینی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان داشت: این پروژه به طول ۷.۵ کیلومتر با هدف تسهیل در عبور و مرور زائران، به ویژه در پیک سفر اربعین و همچنین دسترسی سریع‌تر مقامات و یگان‌های امدادی به مرز، توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام و با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

چشمه خاور عنوان کرد: ایجاد جاده پدافندی یکی از کارهای مهم امسال است که توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه نقش مهمی در ساماندهی تردد زائران اربعین حسینی و ارائه خدمات بهتر به آنان ایفا خواهد کرد، افزود: جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی از نظر امنیتی و پدافندی نیز حائز اهمیت است و امکان دسترسی سریع‌تر نیروهای امدادی به مرز را فراهم می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: این پروژه شامل عملیات خاکبرداری به میزان ۲۰ هزار متر مکعب، خاکریزی ۱۳ هزار متر مکعب، اجرای بیس ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب و آسفالت بیش از ۱۲ هزار تن به همراه احداث ۷ دستگاه پل بزرگ و کوچک است.

اربعین حسینی هرساله میزبان میلیون‌ها زائر از سراسر جهان است و جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی بدون شک در روان‌سازی عبور و مرور زائران و ارائه خدمات بهتر به آنان نقش کلیدی خواهد داشت.
IMG_20240218_105055.jpg
 • خریدار
آمنه حسن بیگی ایلام۲۶/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
رفع چالش ۲۴ بنگاه اقتصادی در فارس

در پانصد و هفتاد و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس، چالش‌های ۲۴ بنگاه اقتصادی این استان مطرح و مرتفع شد.
پانصد و هفتاد و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس به ریاست محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، دبیری صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های ذیربط استانی و مدیران عامل بانک‌ها امروز، ۲۵ اردیبهشت‌ماه در سالن شهید قاضی استانداری فارس برگزار شد.
در این نشست ۲۴ پرونده و چالش بنگاه‌های اقتصادی استان مطرح شد و با هدف جهش تولید و رفع موانع تولید و برداشتن گام‌های بلند در توسعه اقتصادی استان و اجرای طرح‌های ملی در استان، تصمیمات و رویکردهای لازم در راستای بهبود فضای کسب و کار، افزایش بهروری و تسهیل فرآیندهای تولید و صنعت اتخاذ شد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت فارس در حاشیه این نشست گفت: این جلسه در راستای وظایف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با بررسی مشکلات ۲۱ بنگاه اقتصادی طرح در کمیته تخصصی ذیل کارگروه و رفع موانع و مشکلات از ۳ بنگاه با زمینه فعالیت تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع فلزی، لبنیات، پرورش قارچ و... همچنین موضوعات معرفی به شورای تامین، تعرفه نظارت فنی، بدهی مالیاتی با ارایه نظرات کارشناسی مورد گفت‌وگوی کارشناسی قرار گرفت و مصوبات لازم تصویب شد.
حمیدرضا ایزدی با اشاره به شعار سال گفت: هدف از برگزاری جلسات متعدد و مستمر اقتصادی در استان و شهرستان‌ها این است که بتوانیم ضمن بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های بالقوه، با هم‌افزایی و همدلی در دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی شاهد روند امیدآفرینی در حوزه تولید ، صنعت و اقتصاد استان پهناور فارس باشیم.
-چالش-۲۴-بنگاه-اقتصادی-در-فارس.docx
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۶/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - رضا حیدری
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر: واگذاری زمین و اجرای پروژه‌های مسکن در استان بوشهر سرعت می‌گیرد
مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر گفت: واگذاری زمین و اجرای پروژه‌های مسکن در استان بوشهر سرعت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ امیر برومند ضمن بازدید از سایت‌های ۱۰۸ و ۳۷ هکتاری اراضی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر بوشهر، از پروژه آماده‌سازی ۱۲۲ هکتاری روستای لیلک در شهرستان تنگستان نیز بازدید کرد و دستورات لازم جهت تسریع در روند آماده‌سازی اراضی را صادر کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: این اراضی در اختیار متقاضیانی قرار می‌گیرد که جهت دریافت زمین برای احداث مسکن در سایت نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.
وی با بیان اینکه اراضی ۱۲۲ هکتاری روستای لیلک در شهرستان تنگستان در هزار و ۵۰۰ قطعه خواهد بود، اظهار داشت: برای تمامی متقاضیانی که پیش‌تر در سایت نهضت ملی ثبت نام کرده‌اند پیامک ارسال شده که در صورت تمایل جهت ساخت در روستای لیلک به بنیاد مسکن شهرستان تنگستان مراجعه کنند.
وی تأکید کرد: تأمین زمین برای افراد واجد شرایط به عهده دولت است و سایر دستگاه‌های خدمات رسان نیز زیر ساخت‌ها را فراهم خواهند کرد.
وی بیان کرد: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن بعد از واگذاری اراضی می‌توانند پروانه ساختمانی اخذ کرده و ساخت واحد مسکونی خود را آغاز کنند.
IMG_53211.jpeg
 • خریدار
 • مواجهه اقتصادی
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۶/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
استاندار فارس:
اغلب پروژه‌های مصوب سفر رهبری به فارس اجرایی شده است

استاندار فارس از اجرای تمام پروژه‌های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به این استان خبر داد و گفت:‌ تنها دو پروژه از پروژه‌های مذکور باقی مانده است.
محمدهادی ایمانیه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به فرا رسیدن سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به استان فارس در سال ۱۳۸۷ گفت: در این سفر یک هزار و ۵۴۸ پروژه در سطح استان فارس به تصویب رسید.
وی افزود: این تعداد پروژه شامل تمام شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان فارس می‌شود که تمام پروژه‌ها طی این سال‌ها اجرایی شده است و تنها ۲ پروژه باقی مانده است.
ایمانیه پروژه احداث استخر دانشگاه صنعتی شیراز را از جمله این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: این پروژه تاکنون پیشرفت ۸۵ درصدی دارد که ۳۰ میلیارد تومان از اعتبارات باقی‌مانده برای آن نیاز است.
استاندار فارس اظهار کرد: همچنین پروژه دانشکده علوم پایه دانشگاه شیراز با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد از دیگر پروژه‌های این سفر بود که ۵۰ میلیارد تومان اعتبار باقی‌مانده برای آن نیاز است.
-پروژه‌های-مصوب-سفر-رهبری-به-فارس-اجرایی-شده-است.docx
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۶/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - سهیلا کرمپورنیا
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر: واگذاری زمین و اجرای پروژه‌های مسکن در استان بوشهر سرعت می‌گیرد
مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر گفت: واگذاری زمین و اجرای پروژه‌های مسکن در استان بوشهر سرعت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ امیر برومند ضمن بازدید از سایت‌های ۱۰۸ و ۳۷ هکتاری اراضی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر بوشهر، از پروژه آماده‌سازی ۱۲۲ هکتاری روستای لیلک در شهرستان تنگستان نیز بازدید کرد و دستورات لازم جهت تسریع در روند آماده‌سازی اراضی را صادر کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: این اراضی در اختیار متقاضیانی قرار می‌گیرد که جهت دریافت زمین برای احداث مسکن در سایت نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.
وی با بیان اینکه اراضی ۱۲۲ هکتاری روستای لیلک در شهرستان تنگستان در هزار و ۵۰۰ قطعه خواهد بود، اظهار داشت: برای تمامی متقاضیانی که پیش‌تر در سایت نهضت ملی ثبت نام کرده‌اند پیامک ارسال شده که در صورت تمایل جهت ساخت در روستای لیلک به بنیاد مسکن شهرستان تنگستان مراجعه کنند.
وی تأکید کرد: تأمین زمین برای افراد واجد شرایط به عهده دولت است و سایر دستگاه‌های خدمات رسان نیز زیر ساخت‌ها را فراهم خواهند کرد.
وی بیان کرد: متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن بعد از واگذاری اراضی می‌توانند پروانه ساختمانی اخذ کرده و ساخت واحد مسکونی خود را آغاز کنند.
IMG_5321.jpeg
 • اقتصاد مردم
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۶/۰۲/۱۴۰۳

ایلام - حسن بیگی خبرنگار افکار
۳۰دوربین مراقبتی در جاده‌های ایلام برای ارتقای ایمنی و تسهیل تردد زائران اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: 30 سامانه عکسبرداری ثابت در محورهای مواصلاتی این استان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

سیدزاهدین چشمه خاور اظهار کرد: هدف از نصب این سامانه‌ها گامی مثبت در جهت ارتقای ایمنی، تسهیل تردد و مدیریت بهتر شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان است.

وی افزود: همچنین، این اطلاعات می‌تواند برای اعمال محدودیت‌های ترافیکی در مواقع ضروری و هدایت رانندگان به مسیرهای جایگزین مورد استفاده قرار گیرد.

چشمه خاور عنوان کرد: تصاویر ارسالی از دوربین‌ها، به مسئولان راهنمایی و رانندگی کمک می‌کند تا از وضعیت جاده‌ها، از جمله وجود لغزندگی، خرابی‌ها و موانع ترافیکی، آگاه شوند و اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهند.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به وضعیت ترافیک و جاده‌ها می‌تواند از طریق تابلوهای پیام متغیر و یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه به اطلاع رانندگان رسانده شود تا آنها بتوانند مسیر خود را با آگاهی بیشتری انتخاب کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام خاطر نشان کرد: در فصل زمستان، از این سامانه‌ها می‌توان برای رصد وضعیت جاده‌ها و شناسایی نقاط یخ‌زده و برف‌گیر استفاده کرد. این امر به راهداری‌ها کمک می‌کند تا نسبت به نمک‌پاشی و برف‌روبی جاده‌ها در زمان مناسب اقدام کنند.

وی گفت: میزان تردد وسایل نقلیه در 5 کلاس برای شناسایی الگوهای ترافیکی و برنامه‌ریزی برای ساخت و نگهداری جاده‌ها،دما و رطوبت برای پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و جلوگیری از حوادث رانندگی ناشی از شرایط نامساعد جوی از دیگر مزایای این سامانه ها می باشد.

وی در پایان افزود: در مجموع، نصب و راه‌اندازی این سامانه‌ها می‌تواند نقش موثری در ارتقای ایمنی، تسهیل تردد و مدیریت بهتر شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان داشته باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام همچنین از افتتاح جاده پدافندی اربعین تا قبل از اربعین حسینی خبر داد.

بسیدزاهدین چشمه خاور اظهار کرد: به منظور ارتقای نظارت و کنترل میدانی بر روند برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی و روان‌سازی تردد زائران در مرز بین‌المللی مهران، پروژه بهسازی و احداث جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی در حال اجرا است.

وی افزود: تاکنون این پروژه ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق برنامه‌ریزی، پیش‌بینی می‌شود تا قبل از برگزاری کنگره اربعین حسینی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان داشت: این پروژه به طول ۷.۵ کیلومتر با هدف تسهیل در عبور و مرور زائران، به ویژه در پیک سفر اربعین و همچنین دسترسی سریع‌تر مقامات و یگان‌های امدادی به مرز، توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام و با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

چشمه خاور عنوان کرد: ایجاد جاده پدافندی یکی از کارهای مهم امسال است که توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه نقش مهمی در ساماندهی تردد زائران اربعین حسینی و ارائه خدمات بهتر به آنان ایفا خواهد کرد، افزود: جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی از نظر امنیتی و پدافندی نیز حائز اهمیت است و امکان دسترسی سریع‌تر نیروهای امدادی به مرز را فراهم می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: این پروژه شامل عملیات خاکبرداری به میزان ۲۰ هزار متر مکعب، خاکریزی ۱۳ هزار متر مکعب، اجرای بیس ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب و آسفالت بیش از ۱۲ هزار تن به همراه احداث ۷ دستگاه پل بزرگ و کوچک است.

اربعین حسینی هرساله میزبان میلیون‌ها زائر از سراسر جهان است و جاده پدافندی ترمینال برکت به مرز شهید سلیمانی بدون شک در روان‌سازی عبور و مرور زائران و ارائه خدمات بهتر به آنان نقش کلیدی خواهد داشت.
IMG_20240314_113650.jpg
 • افکار
آمنه حسن بیگی ایلام۲۶/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - مصطفی مرادی
.
 • توسعه ایرانی
 • یادگار امروز
علی محمد مرادی قزوین۲۶/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - علی محمد مرادی
.
 • مواجهه اقتصادی
علی محمد مرادی قزوین۲۶/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - کرمی
⭕️ کرمانشاه، استان برتر در توسعه زیرساخت‌های اربعین شد/ مصوبات ویژه برای ارتقای مرز بین المللی خسروی

دبیر کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، استان کرمانشاه در سال گذشته استان برتر کشور در توسعه زیرساخت‌های اربعین شناخته شد.

دکتر غلامعلی در چهارمین جلسه کمیته زیرساخت ستاد اربعین استان کرمانشاه که به ریاست دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه تشکیل شد، از تلاش ها و زحمات مجموعه مدیریتی استان به دلیل توسعه چشمگیر زیرساخت های اربعین حسینی و میزبانی شایسته از زائران حسینی تقدیر کرد.

استاندار کرمانشاه هم با تشکر از حمایت ستاد اربعین کشور در کمک به بهبود وضعیت زیرساخت‌های مرز خسروی و مرز سومار از تلاش و همراهی مسئولین استانی در راستای برگزاری باشکوه کنگره عظیم اربعین حسینی و بهبود وضعیت تردد زائرین در مرز خسروی قدردانی کرد.

در این جلسه که با حضور معاون عمرانی استانداری، رئیس ستاد اربعین وزارت نیرو، جانشین ستاد توسعه تسهیلات عراق، مدیر کل منطقه غرب وزارت ارتباطات، مدیر کل اربعین شرکت آبفا کشور، دبیر ستاد اربعین شرکت توانیر و سایر اعضای کمیته زیرساخت ستاد اربعین استان برگزار شد، تصمیمات موثری در خصوص رفع نقاط کور ارتباطات سیار، عدم قطعی برق در ایام اربعین در مرز خسروی و قصرشیرین، بهبود وضعیت راه های محور اربعین، تامین و افزایش سایه بان در پایانه مرزی، ساماندهی و احداث شبکه فاضلاب خسروی، تامین روشنایی جاده برکت و پارکینگ ها، تکمیل قطعه ۹ بزرگراه کربلا، افزایش گیت های خروجی و اختصاص گیت ویژه اتباع خارجی در مرز خسروی گرفته شد.
 • عصر رسانه
علی کرمی عصر رسانه - کرمانشاه۲۶/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - شهریار طهرانی
آیین تجلیل از اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های وزارت راه و شهرسازی درخوزستان با حضور مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان و مشاور ویژه مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان برگزار شد.
آیین تجلیل از اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های وزارت راه و شهرسازی در خوزستان با حضور امیر طرفیانی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان، حسین پنبه دانه پور، مشاور ویژه مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان، امید زمانی رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و کلیه اعضا در سالن جلسات ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی خوزستان برگزار شد.

در این نشست که به مناسب روز روابط عمومی برگزار شد از روابط عمومی های برتر ادارات کل زیرمجوعه وزارت راه و شهرسازی در استان با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل تجلیل شد.

در این جلسه هر یک از روسای روابط عمومی های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در خوزستان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مسائل و مشکلات روابط عمومی بیان کردند.

در پایان مراسم به مناسبت روز روابط عمومی از مسئولین روابط عمومی های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در خوزستان لوح تقدیری به امضا مسعود بیات منش مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان، توسط مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خوزستان اهدا شد.
Screenshot_۲۰۲۴۰۵۱۴-۲۳۵۶۱۲_Eitaa.jpg
 • توسعه ایرانی
شهریار دارابی-توسعه ایرانی۲۶/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - شهریار طهرانی
واحد ۳۱۵ مگاواتی شماره ۶ نيروگاه رامین اهواز پس از تعمیرات میان دوره‌ای و رفع مشکلات فنی و تعمیرات تخصصی مجدد به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
محسن حافظي، مديرعامل نيروگاه رامين اهواز تعویض ۴۸۰ عدد پاکت ایرهیتر لایه سرد، اسیدشویی کندانسور و رفع نشتی بخار در اسپری‌خانه این واحد را جز مهمترین اقدامات این پروژه تعمیراتی عنوان کرد.
حافظي با اشاره به آغاز زودهنگام فصل گرما در خوزستان و نیاز مردم و صنایع به انرژی برق، گفت: هم‌اكنون واحد ششم نيروگاه رامين در مدار توليد شبكه سراسري برق كشور قرار دارد و در حال برق‌رساني به هموطنان و مراكز صنعتي است.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور بر عهده دارد.
Screenshot_۲۰۲۴۰۵۱۴-۲۳۳۷۳۷_Chrome.jpg
 • توسعه ایرانی
شهریار دارابی-توسعه ایرانی۲۵/۰۲/۱۴۰۳

رشت - علی حیدری
محمد افتخاری معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای گیلان در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان گیلان گفت: این پروژه یکی از 11 پروژه حیاتی شرکت برق‌ منطقه‌ای گیلان در بخش پست و جزو 180 اقدام عملیاتی تدوین شده وزارت نیرو برای عبور موفق از اوج بار سال جاری بود که عملیات اجرایی آن با تلاش جهادی و شبانه‌روزی کارکنان شرکت برق منطقه‌ای گیلان قبل از اوج بار سال جاری به اتمام رسید و آماده بهره برداری است.
افتخاری در خصوص اهداف احداث این پروژه گفت: هدف از احداث پست 230.63.20 کیلوولت غرب رشت، تعدیل بار پست‌های انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان گیلان می‌باشد.
معاون طرح و توسعه با بیان اینکه این پروژه از نظر ظرفیت سازی بزرگترین پروژه شرکت برق منطقه‌ای گیلان می باشد، افزود: برای اولین بار در استان گیلان در این پست از 2 ترانس هر کدام با ظرفیت 200 مگاولت آمپر استفاده شده است. سیستم عایقی پست GIS و سیستم کنترلی آن از نوع DCS می باشد.
افتخاری خاطر نشان کرد: این پروژه زیربنایی و ملی از مهمترین پروژه‌های صنعت برق استان می باشد و از نظر فنی احداث این پست برای کلان‌شهر رشت بسیار حیاتی و ضروری بود و نقش بسزایی در پایداری برق این شهرستان و تامین برق مشترکان محترم این منطقه دارد.
 • افکار
 • مواجهه اقتصادی
علی حیدری رشت۲۵/۰۲/۱۴۰۳

اراک - اکرم محمدقاسمی
موافق اصل واگذاری هستیم

مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت: موافق اصل واگذاری سهام این شرکت بزرگ و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برای خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری هستیم اما ابهامات قیمت‌گذاری باید رفع شود.

علیرضا خلیلی‌نیا افزود: اصل واگذاری خوب و پسندیده است اما بر اساس نظر نهادهای نظارتی ابهاماتی در قیمت‌گذاری آن وجود دارد که باید رفع شود.

وی بیان کرد: برخی از نهادهای نظارتی خواستار متوقف شدن فرآیند نقل و انتقال سهام پتروشیمی شازند شدند و آخرین نامه مربوط به کمیسیون اصل ۹۰ است که به صورت کتبی اعلام شد که تا روشن شدن ابهام قیمت‌گذاری اقدامی صورت نگیرد.
156481426.jpg
 • یادگار امروز
فرزانه محمدقاسمی اراک۲۵/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - کرمی
۱۹ مورد قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز و اعاده وضع به حال سابق در اراضی کشاورزی شهرستان کرمانشاه

مدير جهاد كشاورزی شهرستان كرمانشاه با اعلام خبر فوق گفت: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تعداد ۱۹ مورد ساخت و سازهای غیرمجاز امروز ۲۴اردیبهشت ۱۴۰۳ در روستای سالارآباد و سلطانکوه دهستان الهیارخانی کرمانشاه و با دستور مقام محترم قضایی قلع و قمع شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه، دکتر کامران کریمی با تقدیر و تشکر از زحمات همکاران امور اراضی و تمام دستگاه های متولی افزود: مساحت این تغییر کاربری های غيرمجاز نزديک ۴۷ هزار مترمربع و شامل فنس کشی ، قطعه بندی، استخر، سکو، آلاچیق و... بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه افزود: مردم عزیز کرمانشاه هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را می‌توانند از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند تا از سود جویی ‏برخی افراد و تخریب اراضی ارزشمند کشاورزی که ضامن امنیت غذایی جامعه است جلوگیری شود.‏
IMG_20240514_151846_379.jpg
 • عصر رسانه
علی کرمی عصر رسانه - کرمانشاه۲۵/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
احداث پروژه حیاتی ورود و خروج خط 400 کیلوولت در پست ایثار امیدیه
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از احداث ورود و خروج خط 400 کیلوولت امیدیه 2 ‏ـ چغادک در پست ایثار با ارزش سرمایه‌گذاری 1214 میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، علی اسدی بیان کرد: عملیات احداث ورود و خروج خط 400 کیلوولت امیدیه 2 ‏ـ چغادک در پست ایثار شامل تأمین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب برج و سیم کشی به طول 10 کیلومتر مدار و از پروژه‌های حیاتی ابلاغی وزارت نیرو جهت گذر از پیک سال 1403 با سرمایه‌گذاری و تعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به پایان رسید و برق‌دار شد.
وی با بیان اینکه ارزش سرمایه ¬گذاری این پروژه بالغ بر 1214 میلیارد ريال بوده تصریح کرد: امکان استفاده از ظرفیت پست 400 کیلوولت ایثار که با سرمایه‌گذاری بالغ بر 12160 میلیارد ریال احداث شده، افزایش ضریب اطمینان و بهبود پایداری شبکه برق منطقه امیدیه، تامین برق مورد نیاز صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‌رسانی به مشترکین و متقاضیان خانگی، صنعتی و کشاورزی از اهداف بهره‌برداری این پروژه بوده است.
-منطقه-ای-احداث-پروژه-حیاتی-ورود-و-خروج-خط-400-کیلوولت-در-پست-ایثار-امیدیه.docx
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۵/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
رئیس روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان خبرداد؛
حضور فعال شركت نفت و گاز اروندان با ۱۲ رویداد در ۲۸مین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
رئیس روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان گفت: این شرکت در بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با ۱۲ رویداد مهم حضور فعالی داشته که شامل آیین رونمایی از دستگاه جریان‌سنج چندفازی سیار، ۱۰ آیین انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه و نشست خبری مدیرعامل این شرکت با اصحاب رسانه بود.
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، امید نصیری درخصوص دستاوردهای حضور این شرکت در بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران اظهار کرد: این‌ نمایشگاه با حضور یک هزار و ۵۰۰ شرکت ایرانی و ۲۵۰ شرکت خارجی در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد و با توجه به نام‌گذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردمی» این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارائه توانمندی‌های شرکت‌های مختلف و مرتبط با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بود.
وی افزود: طی چند سال اخیر با توجه به رویکرد جدی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در تقویت مراکز علمی و تولیدی داخل، حضور شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت نفت نیز بسیار پررنگ‌تر از سنوات قبل بود و هر ساله نیز میزان مشارکت آن‌ها در برگزاری نمایشگاه رو به افزایش است.
رئیس روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان‌ گفت: بی تردید بومی‌سازی صنعت نفت در هر بخشی در نهایت اشتغالزایی، رونق تولید ملی و به پیروی آن توسعه اقتصادی را برای کشور به ارمغان می‌آورد؛ نمایشگاه سال جاری با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» نیز با هوشمندی انتخاب و لزوم توجه به تحقق شعار سال و همچنین فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیانی را یادآور شده است.
وی با اشاره به برگزاری ۱۲ رویداد توسط شرکت نفت و گاز اروندان در این نمایشگاه گفت: امضای ۱۰ قرارداد و تفاهم‌نامه در حوزه طرح‌های پژوهشی، ساخت داخل، تولید بار اول و تامین کالا با شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزاری نشست خبری مدیرعامل شرکت با اصحاب رسانه و رونمایی از دستگاه جریان سنج چندفازی سیار از رویدادهای این شرکت در نمایشگاه نفت سال جاری بود.
وی افزود: جهت تقویت پوشش خبری این رویداد مدیران شرکت نفت و گاز اروندان در سه روز متوالی با سیمای خوزستان برنامه گفتگوی زنده داشتند و در خصوص آخرین اقدامات و موفقیت‌های این شرکت و نمایشگاه گفت‌وگو شد.
نصیری با ابراز قدردانی از زحمات روابط عمومی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در برگزاری این رویداد مهم کشور، اظهار داشت: نمایشگاه بیست و هشتم صنعت نفت به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای اقتصادی و صنعتی کشور پر بار تر و با نظم و شور بیش از پیش برگزار شد، و جا دارد از همه اصحاب رسانه که روزانه در پوشش خبری آن کوشش داشتند تشکر کرد.
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۵/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:
رسیدگی به وضع حقوق كاركنان دغدغه اصلی ماست
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با تاکید بر این‌که رسیدگی به وضع حقوق کارکنان دغدغه اصلی ماست، افزود: هم اکنون در موضوع سقف حقوق کارکنان که همواره دغدغه همه مسئولان صنعت نفت است، با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و امیدواریم با حمایت قانونی، هرچه زودتر این مشکل مرتفع گردد.
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، علیرضا دانشی در آخرین روز از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران، گفت: صنعت نفت به عنوان صنعتی سخت به شمار می آید و با شرایط سخت جغرافیایی نیز مواجه است و از این رو باید به نیروی انسانی خود توجه ویژه داشته باشد.
وی گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با مساحتی بالغ بر ۷۰ هزار کیلومتر و با بیش از ۳۳۰ تاسیسات بزرگ و کوچک و ۴۵ میدان و ۶۵ مخزن متولی امر تولید ۸۰ درصد نفت ایران و تامین کننده خوراک پالایشگاه های کشور، مجموعه پتروشیمی جنوب غرب کشور و تامین کننده نفت صادراتی کشور است که همه این توفیقات با همدلی، همراهی و مُجاهدت بیش از ۴۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی به منصه ظهور رسیده که از همه آن ها قدردانی می کنم.
وی با اشاره به خودکفایی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در بومی‌سازی تجهیزات نفت، گفت: طی سه سال آینده در حوزه ماشین‌آلات دوار، توربین و توربوکمپرسور نیز به خودکفایی خواهیم رسید.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده، در پنج سال آینده ظرفیت تولید نفت در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.
به گفته وی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در دولت سیزدهم از محل ترمیم چاه‌ها حدود یک میلیون بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده شده است.
وی با بیان این‌که تاکنون ۸۰ درصد گازهای همراه نفت در جنوب کشور جمع‌آوری شده است، افزود: در حال حاضر برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری ۲۰ درصد باقی‌مانده نیز انجام شده است و طرح‌هایی همچون پتروپالایش بیدبلند و پتروشیمی مارون با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه جمع‌آوری گازهای همراه نفت در حال اجراست.
دانشی با تاکید بر حمایت جدی دولت سیزدهم از شرکت های دانش بنیان حوزه نفت و انرژی گفت: قراردادهایی که برای تولید تجهیزات و کالاهای موردنیاز مناطق نفتخیز در این دوره از نمایشگاه آماده شده؛ قریب به ۱.۲ همت می باشد. همچنین ۴ همت فعالیت های تولید بار اول برنامه ریزی شده که در مرحله نهایی شدن است.
وی صنعت نفت را پیشرو در استفاده از هوش مصنوعی عنوان نمود و تصریح کرد‌: برای نخستین بار در کشور، مدیریت مخازن نفتی و مطالعات زمین‌شناسی از هوش مصنوعي استفاده شده است و درحال حاضر یک گروه علمی کارآمد در این شرکت در حال کار در اين زمينه هستند.
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۵/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - سهیلا کرمپورنیا
ایمن سازی تاسیسات؛ مهم ترین برنامه شرکت پایانه نفتی ایران در سال ۱۴۰۳ / تامین اعتبار ایمن سازی پس از ۱۸ سال

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران یکی از مهم ترین برنامه های این شرکت در سال ۱۴۰۳ را ایمن سازی تاسیسات دانست و گفت: ایمن سازی مجتمع خارگ پس از ۱۸ سال تامین اعتبار شد.

عباس غریبی در حاشیه برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این که در سال ۱۴۰۳ سیستم اطفاء حریق مجمتع مخازن پایانه نفتی خارگ عملیاتی می شود، افزود: در حوزه امنیت تاسیسات نیز سیستم پایش تصویری و حفاظت الکترونیک در دست اجراست.

وی همچنین از تعمیرات خطوط دریایی حد فاصل گناوه تا خارگ خبر داد و ابراز داشت: با اجرای این برنامه ها هم ظرفیت صادرات افزایش خواهد یافت و هم  ایمنی تاسیسات در حد مطلوبی قرار خواهد گرفت.

غریبی با بیان این که دنیا، ایران را با نام نفت، گاز و پتروشیمی می شناسند، افزود: یکی از مولفه های قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از ذخایر عظیم نفت و گاز و صنعت پتروشیمی است که برگزاری این نمایشگاه نیز در همین راستا می باشد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اشاره به حضور ۱۵۰۰ شرکت ایرانیِ فعال در نمایشگاه بیست و هشتمِ نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ابراز داشت: برگزاری این نمایشگاه با تعداد ۱۵۰۰ شرکت داخلی قدرت و اقتدار ما را در معرض دید جهان قرار می دهد.

وی درمورد تعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با شرکت های دانش بنیان و ساخت داخل نیز اظهار داشت: این شر‌کت در حوزه استفاده از تجهیزات تولید داخل پیشتاز است.

غریبی با بیان این که هم اکنون تاسیسات اندازه گیری نفت خام در مناطق عملیاتی بومی سازی شده است، گفت: در حال حاضر توانستیم سیستم های کنترل، فلوکامپیترها و میترینگ را با استفاده از همین شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور دارند، حدود ۸۰ درصد بومی سازی کرده و هر روز بیشتر به سمت استفاده از تجهیزات ساخت داخل پیش برویم.
b737fc7c-a27c-427f-a45f-5d1cbeea6524.jpeg
 • اقتصاد مردم
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۵/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - رضا حیدری
به همت شرکت پایانه های نفتی ایران؛
تعمیرات پلاژ بانوان و احداث پلاژ آقایان در جزیره خارگ

سرپرست مدیریت عملیات عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران از برنامه‌ریزی جهت تعمیرات اساسی پلاژ بانوان و احداث پلاژ آقایان جزیره خارگ خبر داد.

حسین احمدی با اشاره به تاکید و دستورات ویژه مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی در خصوص عمل به مسئولیت‌های اجتماعی ادامه داد: در تلاش هستیم با اجرای یک برنامه زمانبندی دقیق پروژه تعمیرات اساسی پلاژ بانوان و احداث پلاژ آقایان را به نتیجه برسانیم.

وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران وجود پلاژی با امکانات مناسب را حق مسلم ساکنان جزیره خارگ می داند و در خصوص تسریع در فرایند اجرای پروژه دستورات ویژه ای صادر نموده است.

سرپرست مدیریت عملیات عمومی شرکت پایانه های نفتی افزود: در پلاژهای شنا غریق نجات های باتجربه و توانا حاضر خواهند بود تا از بروز خطرات احتمالی غرق شدن جلوگیری نمایند موضوعی که موجب ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت ثبت لحظاتی آرامش‌بخش و لذت‌بخش خواهد شد.

احمدی گفت: طبق برآوردهای انجام شده، اجرای این پروژه در مدت زمان ۶ ماه و با بودجه ی قریب به ۳۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.
f994e89d-69eb-493a-a564-ebf27d54e7a6.jpeg
 • خریدار
 • مواجهه اقتصادی
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۵/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - سهیلا کرمپورنیا
افزایش سرانه ورزشی استان بوشهر
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر در جمع خبرنگاران از افزایش سرانه ورزشی استان خبر دادو افزود:
سال 1401 سرانه ورزشی استان یک و 8 صدم متر مربع بود که با افتتاح 24 طرح ورزشی در هفته دولت و دهه فجر سال گذشته سرانه ورزشی استان بوشهر با افزایش 14 درصدی به 1.23 متر مربع ارتقا یافت.
یاسر جمالی ، تکمیل طرح‌های ناتمام ورزشی را یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان دانست و اضافه کرد: مهمترین طرح ورزشی تکمیل سالن 3 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید نادر مهدوی بوشهر است.
وی تکمیل 128 پروژه نیمه ورزشی را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها در شهرها و روستاهای استان به 400 میلیارد تومان منابع مالی نیاز است که بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان دولت سیزدهم تکمیل و افتتاح می‌شود.
وی اجرا طرح هر محله یک باشگاه ورزشی در استان بوشهر را یکی از برنامه‌های مهم دانست و افزود: در این طرح 200 محله با مدیریت مساجد استان بوشهر به امکانات ورزشی مجهز و تحول مهمی در عرصه ورزش محلات محسوب می‌شود. برای نخستین‌بار در کشور طرح هر محله یک باشگاه ورزشی با مدیریت مساجد اجرا می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تکمیل ۱۲۸ پروژه نیمه ورزشی را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها در شهرها و روستاهای استان به ۴۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.
جمالی یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر را ورزش فوتبال دانست و اضافه کرد: در این عرصه نخبه‌های فراوانی وجود دارد و اکنون 3 ملی‌پوش فوتبال ایران بوشهری است
IMG_5277.jpeg
 • اقتصاد مردم
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۵/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان اعلام کرد :
*نیروگاه‌های خورشیدی قشم و میناب بزودی به بهره برداری می‌رسند*
*تامین برق و انرژی در نیروگاه‌های خورشیدی هرمزگان در کنار تامین معیشت مددجویان*

مهندس محمد کریمی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در بازدید از نیروگاه خورشیدی میناب اظهار داشت :بزودی این نیروگاه یک مگاواتی و همچنین نیروگاه خورشیدی ۲ مگاواتی قشم به بهره‌برداری می‌رسند،
راه اندازی این نیروگاه‌های حمایتی اقدامی در راستای تامین برق و انرژی همراه با تامین معیشت مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان، مهندس کریمی در حاشیه این بازدید از درآمد ۴۱۰ میلیارد ریالی مردم استان هرمزگان از تولید انرژی خورشیدی خبر داد و افزود : مردم این استان با تولید ۱۴ هزار و ۶۰۰ مگاوات ساعت برق از طریق انرژی خورشید ۴۱۰ میلیارد ریال درآمد کسب کردند.ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی حمایتی اقدامی شایسته برای خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر افشار است که با سیاست‌های وزارت نیرو دنبال می‌شود.
مهندس محمد کریمی با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ نیروگاه برق خورشیدی در این استان فعال است افزود: هرمزگان یکی از استان های مستعد برای تولید و بهره وری انرژی خورشیدی است ، میزان تابش نور خورشید در استان ۱۸۰۰ کیلووات ساعت بر متر مربع است ، این میزان تابش و استعداد تقریبا در کل کشور کم نظیر است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با برشمردن قابلیتها و استعدادهای توسعه نیروگاههای خورشیدی در این استان اظهار داشت: علاوه‌ بر نیروگاه‌های خورشیدی خانگی (کوچک مقیاس)، استان هرمزگان استعداد ایجاد نیروگاههای بزرگ خورشیدی نیز دارد و سرمایه گذاران به ایجاد این نیروگاهها در استان تشویق شده اند.
کریمی همچنین با اشاره به اشتغال زایی احداث نیروگاههای خورشیدی اضافه کرد : افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) از جمله اقشاری هستند که در شهرستان های مختلف توانسته اند با بهره گیری از راه اندازی نیروگاههای خورشیدی به خودکفایی برسند ، ایجاد چنین نیروگاههای خانگی به سایر مشترکان در مناطق مختلف و شهرستان های این استان پیشنهاد می شود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی و ساخت ۷۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر خورشیدی در کشور و اضافه شدن ۱۰ هزار مگاوات برق به ظرفیت تولید نیروگاه‌های در دست احداث، آغاز شده است افزود: استان هرمزگان یکی از گزینه های مطرح در کشور برای توسعه تولید انرژی خورشیدی است که امید می رود با استقبال سرمایه گذاران احداث این نیروگاهها امسال شتاب گیرد.
مهندس کریمی افزود: تلاش برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گرفت به طوری که وزارت نیرو در این دولت اقدامات خود را در جهت فراهم کردن توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور انجام داده است.
وی با بیان اینکه دولت برنامه‌ای چهارساله برای افزایش ۱۰ هزار مگاواتی انرژی‌های تجدیدپذیر دارد، خاطرنشان کرد: بازار توسعه انرژی‌های تجدید پذیر ، با اتکا به قابلیت بالای منابع انرژی‌های تجدیدپذیر اعم از خورشیدی، بادی، زیست‌توده و زمین گرمایی، از طریق امکان عقد قراردادهای بلندمدت با نرخ‌های تشویقی، بازار بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاران است.
-عامل-شرکت-توزیع-نیروی-برق-استان-هرمزگان-اعلام-کرد.docx
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۵/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
نیازمند فرهنگ‌سازی در اجرای قوانین جوانی جمعیت هستیم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تسریع بخشیدن به طرح جوانی جمعیت را نیازمند فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی اهمیت این امر در افکار عمومی دانست.
عباس رضاییان‌زاده ، در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت حمایت از خانواده، جوانی جمعیت و فرزندآوری گفت: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با جدیت و برنامه‌ریزی‌های دقیق، حرکت در مسیر تحقق جوانی جمعیت را آغاز کرده است اما تسریع بخشیدن به این برنامه ملی، نیازمند فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی اهمیت این امر در افکار عمومی است که در این زمینه اصحاب رسانه می‌توانند نقش موثری داشته باشند.
وی افزود: در راستای پیشبرد هر چه بهتر اهداف جوانی جمعیت در استان فارس و همگام با اقدامات قرارگاه جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اقدامات این حوزه با بیمه سلامت استان فارس پیگیری شده که با شناسایی ۲۶ هزار و ۱۸۹ زوج نابارور و ارسال اطلاعات برای پیگیری مراجعه به بیمه سلامت همراه بوده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه‌اندازی کلینیک مشاوره ناباروری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری در راستای جوانی جمعیت، طراحی سامانه رجیستری اطلاعات زوجین نابارور، معرفی ۲۲۸ زوج نیازمند به بانک در زمینه اعطای تسهیلات درمان ناباروری، راه‌اندازی ۵ مرکز درمان ناباروری سطح ۳ در شیراز و راه‌اندازی ۵ مرکز ناباروری سطح ۲ در شهرستان‌های فیروزآباد، آباده، ممسنی، داراب، لامرد و اقلید از جمله اقدامات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه عنوان کرد.
رضاییان‌زاده افزود: با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی در زمینه توانمندسازی جوانان و نوجوانان پیرامون سلامت دوران بلوغ، کلینیک سلامت باروری در درمانگاه حضرت امام رضا(ع) شده است.
وی، راه‌اندازی مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در راستای اجرای ماده ۳۶ قانون جوانی جمعیت برای دانشجویان، اعطای ۲۰۳ فقره وام ازدواج دانشجویی، برگزاری جشن ازدواج ۱۰۳ زوج دانشجو و ۱۶۰ زوج کارمند، برگزاری۳۰ اردو با حضور دانشجویان مجرد در راستای مسائل روانشناختی و انتخاب صحیح در ازدواج و اختصاص خوابگاه حضرت احمدبن موسی (ع) پردیس شهید دوران با ظرفیت ۸۰ واحد به دانشجویان متاهل را دیگر اقدامات مجموعه سلامت استان در این زمینه برشمرد.
رضاییان‌زاده با اشاره به تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه پیشگیری از سقط جنین به عنوان یکی از چالش‌های جمعیتی، از راه‌اندازی مرکز نفس با همکاری بسیج جامعه پزشکی خبر داد و افزود: با انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی، شبکه‌سازی و حمایت، تاکنون ۱۲۹ نوزاد از خطر سقط نجات پیدا کرده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه‌اندازی ۳۲ اتاق مادر و کودک در شهرستان‌های زیرمجموعه را از جمله دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و در ادامه از برگزاری همایش ملی رویکردهای علم مامایی و سلامت باروری در راستای جوانی جمعیت با حضور متخصصان زنان و زایمان، پزشکان و ماماها با همکاری مشترک معاونت آموزشی و معاونت بهداشت دانشگاه که با حضور مسئولان وزارت بهداشت به عنوان بخش دیگری از خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه یاد کرد.
-دانشگاه-علوم-پزشکی-شیراز.docx
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۵/۰۲/۱۴۰۳

اراک - فرزانه محمدقاسمی
اختصاص ۴۰۰ هزار تن آسفالت برای بهسازی معابر اراک
شهردار اراک گفت: ۴۰۰ هزار تن آسفالت برای بهسازی و لکه‌گیری معابر کلانشهر اراک اختصاص داده شده که تا در تیرماه و مردادماه سال جاری توزیع و مصرف می‌شود.
علیرضا محمودی بیان کرد: این حجم عملیات آسفالت‌ریزی در ۲ ماه که در نوع خود بی سابقه است، با هدف لکه‌گیری و بهسازی معابر در جهت جلب رضایت شهروندان انجام می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود از جانمایی پارک آبی در محدوده دره نورالشهدا خبر داد و گفت: ورودی خروجی دره نورالشهدا(دره گردو) از سه جهت بازگشایی می‌شود که مانع ایجاد ترافیک شود.

شهردار اراک در خصوص پروژه پساب تصریح کرد: لوله های خط انتقال از بلوار منابع طبیعی برای پروژه پساب در حال بررسی است.

محمودی عنوان کرد: برنامه‌های جامعی نیز برای پارک شهید باهنر تعریف شده است و این پارک به پرحضورترین پارک به ویژه برای خانواده‌ها تبدیل می‌شود.
 • یادگار امروز
فرزانه محمدقاسمی اراک۲۵/۰۲/۱۴۰۳

ساری - رحیمی
اهداء جام نائب قهرمانی کشوری تیم فوتسال اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، به مدیرکل
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، مسئول ورزش این اداره کل به همراه سرپرست تیم فوتسال با حضور در دفتر سید حسین درویشی مدیرکل، جام مسابقات ورزشی فوتسال شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، اهدا شد.
درویشی مدیرکل در این دیدار گفت: شناسایی و کشف استعدادهای برتر ورزشی را از مزایای چنین مسابقاتی اعلام کرد و افزود: این مسابقات فرصتی مناسب برای توسعه و گسترش فرهنگ تعالی ورزش، نشاط، شادابی و ایجاد انگیزه در سطح کشور است..
وی اظهار داشت: بحمدلله کاروان ورزشکاران تیم‌های فوتسال و والیبال و در رشته های انفرادی، تنیس روی میز، دارت و شطرنج این اداره کل در مسابقات ورزشی جام شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مرحله منطقه ای و کشوری نتایج قابل قبولی را به دست آوردند، تقدیر و تشکر دارم
وی افزود: کاروان ورزشی این اداره کل ثابت کردند که قادر خواهند بود در تمامی عرصه‌ها و میادین رقابت‌های ورزشی و آموزشی بر رقبا فائق گشته و همانند گذشته نام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در سازمان آموزش فنی و حرفه ای برافراشته باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: اینک که رقابت‌ها پایان یافته است ضرورت دارد دست‌اندرکاران امر ورزش این اداره کل با بررسی کاستی‌های هر بخش و رشته ورزشی زمینه‌های رفع مشکلات و افزایش توان ورزشکاران را برای حضور مقتدرانه در رقابت‌های آتی فراهم بیاورند.

212سردهانه کشاورزی مازندران طی 2 ماه اخیر بازسازی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، جواد دادویه اظهار کرد: سردهانه‌های کشاورزی یکی از زیرساخت‌های اصلی و ابتدایی توزیع آب‌های سطحی به کشتزارها محسوب می‌شوند و بازسازی و بهسازی آن‌ها معمولا بر اساس اولویت در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای مازندران قرار دارد.
وی با بیان این‌که پارسال 240 مورد درخواست بازسازی سردهانه‌های کشاورزی از سوی کشاورزان به این شرکت ارائه شد، افزود: از مجموع این تعداد درخواست بازسازی سردهانه‌های استان تا کنون ۲۱۲ مورد یعنی نزدیک به ۹۰ درصد انجام شده و مابقی در دست اقدام است.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: این 212 سردهانه در مدت حدود 2 ماه با صرف 25 میلیارد ریال اعتبار به منظور فراهم کردن امکان آبگیری نهرهای کشاورزی از رودخانه‌ها و مجاری آبی بازسازی شدند و در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.
به گفته دادویه 240 سردهانه‌ای که بازسازی آن‌ها طی سه ماه اخیر در دستور کار قرار گرفت در مجموع 12 هزار و 500 هکتار از کشتزارهای مازندران را آبیاری می‌کنند.
وی درباره تعداد سردهانه‌های کشاورزی مازندران نیز گفت: حدود ۲ هزار سردهانه کشاورزی در مازندران وجود دارد که با توان تنظیم 850 میلیون متر مکعب آب رودخانه‌ها و نهرهای استان، 75 هزار هکتار از کشتزارهای مازندران را سیراب می‌‌کنند.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای مازندران افزود: نزدیک به 300 سردهانه از حدود 2 هزار سردهانه کشاورزی استان تا کنون مدرن‌سازی و بتونی شده و نزدیک به یکهزار و ۷۰۰ سردهانه همچنان سنتی است که برای بتونی و مدرن کردن آن‌ها به ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 • مواجهه اقتصادی
محمد درخشنده ساری۲۵/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.
 • توسعه ایرانی
محمد درخشنده ساری۲۵/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.
اهداء جام نائب قهرمانی کشوری تیم فوتسال اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، به مدیرکل
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، مسئول ورزش این اداره کل به همراه سرپرست تیم فوتسال با حضور در دفتر سید حسین درویشی مدیرکل، جام مسابقات ورزشی فوتسال شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، اهدا شد.
درویشی مدیرکل در این دیدار گفت: شناسایی و کشف استعدادهای برتر ورزشی را از مزایای چنین مسابقاتی اعلام کرد و افزود: این مسابقات فرصتی مناسب برای توسعه و گسترش فرهنگ تعالی ورزش، نشاط، شادابی و ایجاد انگیزه در سطح کشور است..
وی اظهار داشت: بحمدلله کاروان ورزشکاران تیم‌های فوتسال و والیبال و در رشته های انفرادی، تنیس روی میز، دارت و شطرنج این اداره کل در مسابقات ورزشی جام شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مرحله منطقه ای و کشوری نتایج قابل قبولی را به دست آوردند، تقدیر و تشکر دارم
وی افزود: کاروان ورزشی این اداره کل ثابت کردند که قادر خواهند بود در تمامی عرصه‌ها و میادین رقابت‌های ورزشی و آموزشی بر رقبا فائق گشته و همانند گذشته نام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در سازمان آموزش فنی و حرفه ای برافراشته باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: اینک که رقابت‌ها پایان یافته است ضرورت دارد دست‌اندرکاران امر ورزش این اداره کل با بررسی کاستی‌های هر بخش و رشته ورزشی زمینه‌های رفع مشکلات و افزایش توان ورزشکاران را برای حضور مقتدرانه در رقابت‌های آتی فراهم بیاورند.
 • اقتصاد مردم
محمد درخشنده ساری۲۵/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد :
بهره برداری از عملیات بهسازی و روکش آسفالت راه روستای غلامی شهرستان بهشهر
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بهشهر از بهره برداری عملیات بهسازی و روکش آسفالت راه روستای غلامی منطقه هزار جریب این شهرستان به طول یک و نیم کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، حمید محمدی گفت: شهرستان بهشهربه لحاظ شرایط جغرافیایی منطقه و تعدد روستاها در آن و جاذبه های فراوان گردشگری همواره پذیرای مسافران بی شماری است که به این منطقه رفت و آمد کرده و از مواهب طبیعی آن استفاده می کنند ، از این رو محورهای ارتباطی این شهرستان در طول سال علی الخصوص ایام تعطیلات پر ترافیک و پر رفت و آمد بوده که دراین میان نیزمحورهای روستایی و ییلاقی از این قضیه مستثنی نیست.
وی ادامه داد: ایمن سازی و بهسازی راه های ارتباطی این شهرستان از جمله فعالیتهای مهم این اداره می باشد که اقدامات گسترده‌ای را در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی در دست اجرا دارد .
محمدی با اشاره به میزان بالای نزولات جوی در استان افزود: با توجه به شرایط جوی و بارش باران و برف ،کیفیت رویه آسفالت معمولا زودتر از موعد مقرر کاهش می یابد و شاهد آسیب آسفالت هستیم.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بهشهرگفت: استان مازندران دارای ۷۸۹۷ کیلومتر راه روستایی است که ۴۲۴ کیلومتر آن در شهرستان بهشهر می باشد لذا ایمن سازی و بهسازی راه های ارتباطی از جمله فعالیتهای مهم این اداره است.
وی بهسازی راه‌های روستایی، تسریع در پیشرفت راه‌ها و شریان‌های اصلی و رسیدگی به مشکلات این بخش بویژه حوزه حمل نقل بسیار مهم و از دغدغه‌های عمرانی ماست زیرا معتقدیم راه روستایی ایمن و مناسب باعث بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی و افزایش درآمد روستاییان شده و تمایل آنها را به زندگی در روستا افزایش می‌دهد.
گفتنی است از ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه های موجود در مازندران ، مقدار۵۴۰کیلومتر مربوط به شهرستان بهشهر است.

مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.
 • افکار
محمد درخشنده ساری۲۵/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - مصطفی مرادی
.
 • توسعه ایرانی
 • یادگار امروز
علی محمد مرادی قزوین۲۵/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - علی محمد مرادی
.
 • مواجهه اقتصادی
علی محمد مرادی قزوین۲۵/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - علی مراد مصیبی
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳6.jpg
 • عصر رسانه
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - پریسا کنارنگ
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳5.jpg
 • اقتصاد مردم
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - شهرام مصیبی
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳4.jpg
 • توسعه ایرانی
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - احسان محمودی
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳3.jpg
 • خریدار
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - محسن حسن زاده
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳2.jpg
 • رویش ملت
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - شهرام مصیبی
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳1.jpg
 • مواجهه اقتصادی
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شهرکرد - فاطمه رجبی
بهره‌مندی هزار و ۵۸۱ بیمار نابارور نشان‌دار از بیمه سلامت

تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

علیرضا اصغرزاده مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید مجلس شورای اسلامی و دولت بر اجرای قانون جوانی جمعیت و درمان ناباروری گفت: تلاش شده جمعیت بیشتری از مردم و مراکز درمانی بیشتری زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی با اشاره به تعریف پنج بسته بیمه سلامت در راستای ارتقای سطح بیمه همگانی افزود: حمایت مالی و پوشش خدمات ناباروری، روان‌سازی فرایند ارائه خدمات درمان ناباروری، افزایش رضایت‌مندی، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری و کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم از جمله هدف‌های بسته‌های تعریف شده بیمه سلامت است.

اصغرزاده اضافه کرد: در این راستا با تاسیس مرکز درمان ناباروری لردگان شمار این مراکز در چهارمحال و بختیاری به دو مرکز و شمار فوق تخصص زنان و زایمان در بحث ناباروری نیز از یک به سه نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نشان‌دار کردن زوجین نابارور برای دریافت خدمات درمانی گفت: تاکنون هزار و ۵۸۱ نفر در استان نشان‌دار و از خدمات و درمان‌های ناباروری بهره‌مند هستند.

وی، صدور بیمه‌نامه برای زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه با انجام آزمون وسع، عقد قرارداد با مراکز ناباوری مرکز حضرت زهرا (س) شهرکرد و مرکز لردگان، ارائه خدمات دارویی و پاراکلینکی ۱۰۰ درصد برای زایمان طبیعی و ۹۰ درصد در زایمان سزارین را از خدمات ارائه شده از سوی بیمه سلامت برای درمان‌های باروری و ناباروری عنوان کرد.

اصغرزاده بر ضرورت تامین هزینه‌ها در بخش درمان ناباروری برای شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی که در زمان حاضر جزء تعهدات بیمه‌ای نیستند با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم تاکید کرد.

وی ادامه داد: با تصویب قانون جوانی جمعیت از سال ۱۴۰۰ شمار پرونده‌های درمان ناباروری از ۸ به ۳۶ پرونده در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

اصغرزاده افزود: پارسال بابت ۴۷۶ مورد بار مراجعه به مرکز ناباروری حضرت زهرا (س) ۱۴ میلیارد ریال و بابت پرونده‌هایی که افراد به خارج از استان مراجعه کرده‌اند نیز یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی گفت: بیمه سلامت بابت درمان‌های ناباروری و باروری در استان ۵۵۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
IMG_۲۰۲۳۰۲۱۲_۰۸۴۱۰۳.jpg
 • یادگار امروز
شهرام مصیبی شهرکرد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

یاسوج - مهرناز علی زاده
مدیر کانونهای خدمت رضوی درکهگیلویه وبویراحمد :

دهه کرامت، دهه فجر کانون‌های خدمت‌ رضوی است.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی در کهگیلویه‌وبویراحمد، دهه کرامت را دهه فجر، کانون‌های خدمت‌ رضوی دانست و از ورود کاروان «زیر سایه خورشید» و حاملان پرچم متبرک امام رضا علیه‌السلام به کهگیلویه‌وبویراحمد خبر داد.
ستار هدایتخواه با بیان اینکه دهه کرامت، فرصت مناسبی برای گسترش سیره رضوی و پراکنده شدن عطر و شمیم خوش ولایت و امامت بین مردم است، خاطر نشان کرد: کاروان «زیر سایه خورشید» و حاملان پرچم متبرک امام رضا علیه‌السلام، در هفدهمین سال سفرشان به کهگیلویه‌وبویراحمد، به مناطق مختلف استان خواهند رفت و با مردم دیدار می‌کنند.

هدایت‌خواه، زمان ورود کاروان زیر سایه خورشید به استان را امشب اعلام کرد و افزود: جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید به همت مردم، از ۲۳ اردیبهشت تا یکم خرداد، در همه نقاط استان با شعار «یا امام رضا با شما سربلندیم» برگزار می‌شود.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی در کهگیلویه‌وبویراحمد، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان را اولین برنامه خدام حرم رضوی ذکر کرد و اظهار داشت: حضور در شهرستان دنا و پاتاوه و دیدار با این مردم این مناطق برنامه‌ بعدی این کاروان معنوی است.

هدایت‌خواه با اشاره به حضور خدام حرم رضوی در یادواره شهدای دانشجوی استان، عنوان کرد : مقاصد بعدی این کاروان به ترتیب، مارگون، لوداب، قلعه‌رئیسی، دیشموک، چرام، سوق، دهدشت، لنده، بهمئی، باشت و گچساران خواهد بود.

وی یادآور شد: کاروان «زیر سایه خورشید» روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه نیز در شهر یاسوج مرکز استان حضور دارد.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی در استان با بیان اینکه ۱۰۰ عنوان برنامه برای ۸ روز حضور کاروان زیر سایه خورشید در استان پیش‌بینی شده، گفت : دیدار با خانواده جانبازان، شهدا، حضور در اجتماع مردمی در روستاها و بخش‌ها، دیدار با نوجوانان و جوانان و حضور در جشن‌های دخترانه، حضور در ندامتگاه‌ها و دیدار با پرسنل نظامی انتظامی از جمله برنامه‌های این کاروان در استان است.

حضور در مراکز توانبخشی، دیدار با معلمان و فرهنگیان، مشارکت و حضور در جشن ازدواج زوجین و… از دیگر برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید در کهگیلویه‌وبویراحمد است.

وی خاطر نشان کرد: ۱۸ کانون خادم‌یاری تخصصی در استان وجود داد که خدمات متنوعی در زمینه‌های علمی، خانوادگی، امور بانوان و جوانان. مشاوره، ورزشی و…ارائه خواهند داد.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی در استان از اجرای ۴۰ عنوان برنامه در این کانون‌ها خبر داد و عنوان کرد:بازدید از خانواده‌های شهدا، برگزاری برنامه‌های کتابخوانی ، شرکت در جنش‌های دخترانه، راهپیمایی خانوادگی، تجلیل از مادران، اجرای برنامه نذر خون، برپایی چهارشنبه‌های امام رضایی در مدارس، برگزاری اردوی‌های جهادی پزشکی، تجلیل از نخبگان علمی، پخت۲۰ هزار پرس غذای نذری، و… از جمله برنامه‌هایی است که توسط کانون‌های تخصصی خادم یاری اجرا خواهند شد.
12393488_547.jpg
 • افکار
 • رویش ملت
مهرناز علیزاده یاسوج۲۴/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - مرضیه سنجابی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خبر داد؛

آغاز پویش ۲۱*۱۵ در استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از آغاز پویش ۲۱*۱۵ در استان کرمانشاه و همگام با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه؛ مهندس مرادی اظهار داشت: پویش ۲۱*۱۵ با هدف کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق در سراسر کشور طی ۲۱ هفته راه‌اندازی شده است و کاربران می‌توانند با ارسال عکس کنتور برق به‌صورت هفتگی در روزهای مشخصی از هفته، در این پویش شرکت کرده و برنده جوایز نفیسی شوند.
وی گفت: این پویش از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری شروع شده و تا ۲۱ هفته یعنی پایان شهریور ادامه دارد و هدف این پویش این است که مشترکین عزیز مصرف برق خود را بهینه کنند و حداقل ۱۵ درصد مصرف برق کاهش پیدا کند.
مرادی بیان کرد: دوره های محاسبه در این طرح هفتگی بوده و این برنامه بر اساس رفتار مصرف برق مشترکین نحوه مصرف بهینه را تعیین می کند.
وی افزود: در این طرح قرعه‌کشی‌هایی در نظر گرفته شده که به‌صورت هفتگی و ماهانه انجام می‌شود و مشترکین می‌توانند در هر کدام از آنها برنده جوایز نفیسی مانند خودرو، لوازم منزل، کالاهای دیجیتال (موبایل، لپتاب و تبلت) و… شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در پایان گفت: مشترکین برای شرکت در این پویش می توانند وارد سایت ba-energy.ir شوند.
 • مواجهه اقتصادی
مرضیه سنجابی شیرازی کرمانشاه۲۴/۰۲/۱۴۰۳

همدان - مریم قاسمی
مدیرعامل شرکت آبفای استان خبر داد؛
پیشرفت 80 درصدی جهادآبرسانی در همدان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از پیشرفت ۸۰ درصدی جهادآبرسانی در این استان خبر داد و گفت: پروژه‌های جهادآبرسانی به روستاهای استان همدان ۸۰ درصد پیشرفت دارد.
فرهاد بختیاری‌فر در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای پروژه جهادآبرسانی به همت دولت سیزدهم در راستای آبرسانی به روستاهای کشور آغاز شده است، اظهار کرد: براساس قرارداد اول جهادآبرسانی ۱۶۰ روستای استان همدان باید آبرسانی شود.
وی با بیان اینکه قرارداد جهاد آبرسانی در بهمن ۱۴۰۰ منعقد شد و از ابتدای سال ۱۴۰۱ عملاً عملیات اجرایی آغاز شده است، تصریح کرد: مبلغ قرارداد اول این پروژه در استان همدان ۵۰۹ میلیارد تومان است.
وی گفت: بیش از ۷۵ درصد از روستاهای استان از آب شرب سالم بهره‌مند هستند ضمن اینکه ضریب بهره‌مندی در حال تغییر است به طوری‌ که تأسیسات ایجاد شده اما با توجه به خشکسالی‌ها در بحث تأمین ضریب بهره‌مندی پایین می‌آید.
وی با بیان اینکه در استان همدان معین قرارگاه جهادآبرسانی بسیج سازندگی است، تأکید کرد: در پروژه جهادآبرسانی خوشبختانه وضعیت استان همدان خوب است و جزو هفت استان اول کشور هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۸۰.۵ درصد پیشرفت در فاز اول جهادآبرسانی رتبه خوبی در کشور است، اظهار کرد: قرار بود در این پروژه برای آبرسانی به ۱۶۰ روستا ۵۴ مخزن زمینی در حجم ۱۹ هزار و ۶۵۰ مترمکعب، ۲۲۳ کیلومتر خط انتقال، هشت ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۰۱ لیتر در ثانیه و ۲۲ حلقه چاه احداث شود که به بسیج سازندگی ابلاغ شد و تاکنون ۱۹ باب مخزن به ظرفیت بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ مترمکعب اجرا، ۱۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۷ حلقه چاه احداث شده است.
بختیاری‌فر خاطرنشان کرد: در شهرستان بهار احداث مخزن ۲۰۰، ۲۵۰ و ۵۰۰ مترمکعبی در روستاهای گنده‌جین، رسول‌آباد سفلی و جعفرآباد، اجرای خط انتقال و اصلاح شبکه روستاهای گنده‌جین، آق‌کهریز، دهنجرد، روان، حسین‌آباد عاشوری، حفر چاه، لایروبی و بهسازی قنات در روستاهای رباط زعفرانی، حسن ابدال، مالک‌اشتر، میهمله علیا و خلیل‌کرد انجام شده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان ملایر احداث مخزن ۲۰۰ مترمکعبی روستای عشاق و حفر چاه در روستای کرتیل‌آباد و پیرسواران انجام شده است، افزود: در شهرستان رزن حفاری چاه مکانیکی روستای جربانلو و اجرای ۳.۵ خط انتقال روستای تکیه، یارمجه‌باغ و قره‌بلاغ صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه در جهادآبرسانی هدف این بوده که به مردم خدمت‌رسانی شود، اظهار کرد: در شهرستان درگزین مخزن ۴۰۰ مترمکعبی روستای حکان احداث شده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان نهاوند عملیات ساخت مخزن ۳۰۰ مترمکعبی به اتمام رسیده است، خاطرنشان کرد: عملیات حفاری چاه مکانیکی روستای توانه، کرک‌علیا، کرک‌سفلی، شیراوند، گوشه بدیع‌الزمان و عملیات اجرای شبکه و خط انتقال در روستاهای زرین‌باغ، ده‌موسی و طائمه به اتمام رسیده است.
این مقام مسئول افزود: در شهرستان همدان احداث مخازن ۱۰۰۰۰، ۶۰۰ و ۵۰۰ مترمکعبی مجتمع سنگستان، روستای ارزانفود و چشین و اجرای خط انتقال ارزانفود، سیمین ابرو و حیدره بالای شهر در راستای جهادآبرسانی صورت گرفته است.
بختیاری‌فر با بیان اینکه با توجه به نیاز استان و برنامه سه ساله پیشرفت استان، تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار باید در طول سه سال از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند، گفت: در قرارداد دوم ۳۳۰ روستا را به ۱۶۰ روستای قرارداد اول اضافه کردیم به طوری‌ که در مجموع ۴۹۰ روستا تحت پوشش جهادآبرسانی قرار می‌گیرند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه قرارداد دوم با ۹۰۶ میلیارد تومان در اسفند سال گذشته ابلاغ شده و منتظر اجرای عملیات اجرایی هستیم، افزود: با اجرای قرارداد دوم در مجموع ۴۹۰ روستا تحت پوشش قرار می‌گیرد و بعد از گذشت سه سال نباید روستایی با مشکل آب داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در جهادآبرسانی دو مجتمع آبرسانی عربلو در همدان و پیشخور در فامنین به صورت ویژه در قرارداد جهادآبرسانی دیده شدند، تصریح کرد: این دو مجتمع در مناطق مرتفع قرار دارند و تأمین آب از منابع آب‌های زیرزمینی با بحران مواجه شد و با کوچکترین مشکل در منابع آب‌های زیرزمینی تأمین آب این دو روستا دچار مشکل می‌شود و عمدتاً به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.
بختیاری‌فر با تأکید بر اینکه ۶۸ هزار و ۴۹۸ خانوار با جهادآبرسانی از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: بیش از ۱۰ درصد پیشرفت در قرارداد دوم وجود دارد. امیدواریم با همکاری قرارگاه امام حسن(ع) و بسیج سازندگی با هدفگذاری پیش برویم.
photo9541252987.jpg
 • مواجهه اقتصادی
حسین غلامی همدان۲۴/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - پروا بهرامی تبار
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه خبر داد؛
تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های شرکت گاز استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲
کرمانشاه – پروا بهرامی تبار
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های شرکت گاز استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
ناصر حسینی بعد از ظهر جمعه در حاشیه دیدار از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: این شرکت در سال ۱۴۰۲ توانست صد درصد برنامه‌های خود در زمینه‌های مختلف را محقق و در برخی از موارد دستاوردهایی بیش از تعهدات و برنامه‌ریزی‌های خود را کسب کند.
وی با بیان این‌که علی‌رغم سختی‌ها و مشکلات زیاد گازرسانی به مناطق کوهستانی و صعب‌العبور، تمامی تعهدات خود در زمینه گازرسانی به نقاط مختلف را به انجام رساندیم، گفت: با گازرسانی به شهر ازگله، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و با گازرسانی به ۲۳۱ روستا، ۹۸ درصد جمعیت روستایی استان از گاز بهره‌مند شدند.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در رابطه با گازرسانی به واحدهای صنعتی استان کرمانشاه، تصریح کرد: گازرسانی به ۲۳۵ واحد صنعتی، گازرسانی به پاسگاه‌های مرزی علیرغم همه مشکلات و سختی‌ها، گازرسانی به روستای گردشگری هجیج که یک روستای کوهستانی و صعب‌العبور بوده و در نوع خود یک پروژه بسیار بزرگ محسوب می‌شود، ازجمله دستاوردهای ما در سال گذشته بود.
حسینی در رابطه با اقدامات مرتبط با فرهنگ‌سازی مصرف و مسئولیت اجتماعی شرکت گفت: امضا تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش در راستای فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه گاز، انجام ۹۵۰۰ مورد پایش دمای ادارات، واگذاری ۲۵۰۰ اشتراک رایگان به ایثارگران و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی مختلف، ازجمله اقدامات سال ۱۴۰۲ این شرکت بود.
 • اقتصاد مردم
پروا بهرامی کرمانشاه۲۴/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - پروا بهرامی تبار
استاندار کرمانشاه:
راه اندازی اتاق وضعیت جمعیت تکلیف کاری اداره ورزش و جوانان است
پروا بهرامی تبار - کرمانشاه
استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت مساله جمعیتف گفت: راه اندازی اتاق وضعیت جمعیت تکلیف کاری اداره ورزش و جوانان است.

محمدطیب صحرایی شامگاه شنبه در نشست ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که با حضور مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد؛ اظهار کرد: مسئله خانواده، افزایش جمعیت و جوانی جمعیت، موضوعات بسیار مهم و سرنوشت سازی برای جامعه ما هستند و اگر این موضوع جدی گرفته نشود ممکن است جامعه ما گرفتار بحران جمعیتی شود.

وی افزود: بسیاری از کشورهای غربی با مهاجرت پذیری و جمعیت عاریه ای، بحران کاهش جمعیت خود را پنهان کرده‌اند و ما برای اینکه کشور دچار این سرنوشت نشود باید در این زمینه کوشا باشیم.

استاندار کرمانشاه مسئله جوانی جمعیت را یک اولویت مهم و قطعی دانست و تصریح کرد: مجموعه تسهیلات و کمک‌های مالی و اعتباری که به این حوزه اختصاص می‌یابد باید با رویکردی عالمانه و متناسب با شرایط امروز توسط مجموعه بانکی جمع بندی شود و یک برنامه مناسب و عملیاتی برای این حوزه تدوین و در نشست بعدی ارائه شود.

وی بر تسهیلگری و شفاف سازی در روند ثبت نام تسهیلات مرتبط با حوزه جوانی جمعیت تاکید کرد و گفت: کارایی سامانه‌های ثبت نام باید به صورت کارشناسی بررسی شود و در صورت لزوم یک پنجره واحد برای هر حوزه طراحی شود.

صحرایی همچنین تاکید کرد: ادارات پشتیبان در حوزه افزایش جمعیت مانند بهزیستی، اوقاف، کمیته امداد، ورزش جوانان و ستاد اجرایی باید تا هفته آینده یک سند مشترک تدوین کنند و آن را مبنای همکاری با یکدیگر قرار دهند.

استاندار کرمانشاه به ضرورت پیوست رسانه‌ای فعالیت‌های مرتبط به جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: صدا و سیما باید کارها، فعالیت‌ها و مشوق‌های این مجموعه‌ها را برای مردم اطلاع رسانی کند تا خانواده‌ها از امکانات و تسهیلات بهره مند شوند.

وی ایجاد خوابگاه‌های متاهلی در دانشگاه‌ها و حوزه علمیه را یکی دیگر از اولویت‌های استان برشمرد و گفت:

طرحی که دانشگاه رازی در این زمینه اجرا کرده می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر دانشگاه باشد.

صحرایی ادامه داد: اغلب دانشگاه‌ها از زمین مازاد برخوردارند و می‌توانند با گرفتن تسهیلات، امکان ساخت خوابگاه برای متأهل ها را راه اندازی کنند.

وی راه اندازی اتاق وضعیت جمعیت در استان را یک تکلیف کاری برای ورزش و جوانان دانست و گفت: این اتاق با رصد به روز تغییرات جمعیتی، آمارهای ازدواج و میزان تولدها با برش‌های شهرستانی، می‌تواند به برنامه‌ریزی مناسب در این حوزه کمک کند.
4979265.jpg
 • اقتصاد مردم
پروا بهرامی کرمانشاه۲۴/۰۲/۱۴۰۳

ساری - رحیمی
***لطفا حتما کارشود

مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.اهداء جام نائب قهرمانی کشوری تیم فوتسال اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، به مدیرکل
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، مسئول ورزش این اداره کل به همراه سرپرست تیم فوتسال با حضور در دفتر سید حسین درویشی مدیرکل، جام مسابقات ورزشی فوتسال شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، اهدا شد.
درویشی مدیرکل در این دیدار گفت: شناسایی و کشف استعدادهای برتر ورزشی را از مزایای چنین مسابقاتی اعلام کرد و افزود: این مسابقات فرصتی مناسب برای توسعه و گسترش فرهنگ تعالی ورزش، نشاط، شادابی و ایجاد انگیزه در سطح کشور است..
وی اظهار داشت: بحمدلله کاروان ورزشکاران تیم‌های فوتسال و والیبال و در رشته های انفرادی، تنیس روی میز، دارت و شطرنج این اداره کل در مسابقات ورزشی جام شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مرحله منطقه ای و کشوری نتایج قابل قبولی را به دست آوردند، تقدیر و تشکر دارم
وی افزود: کاروان ورزشی این اداره کل ثابت کردند که قادر خواهند بود در تمامی عرصه‌ها و میادین رقابت‌های ورزشی و آموزشی بر رقبا فائق گشته و همانند گذشته نام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در سازمان آموزش فنی و حرفه ای برافراشته باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: اینک که رقابت‌ها پایان یافته است ضرورت دارد دست‌اندرکاران امر ورزش این اداره کل با بررسی کاستی‌های هر بخش و رشته ورزشی زمینه‌های رفع مشکلات و افزایش توان ورزشکاران را برای حضور مقتدرانه در رقابت‌های آتی فراهم بیاورند.تأكید مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق مازندران بر پیگیری روزانه اقدامات وصول مطالبات امورهای ۱۸‌گانه
مهندس حسینی کارنامی،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران، در جلسه‌ بررسی شاخص وصول مطالبات با مدیران امورها ۱۸ گانه برق شهرستانها، خواستار پیگیری جدی وصول مطالبات شد. وی در این جلسه با تأکید بر اهمیت نقدینگی در گردش شرکت، اظهار داشت: "وصول به موقع مطالبات، نقش حیاتی در ثبات مالی و پویایی شرکت ایفا می‌کند. لذا از تمامی مدیران امورها انتظار دارم که با جدیت و اهتمام کامل، نسبت به وصول مطالبات اقدام نمایند."*
مهندس حسینی کارنامی در ادامه سخنان خود، بر لزوم اطلاع‌رسانی به تمامی کارکنان در خصوص اهمیت وصول مطالبات تأکید کرد و گفت: "همه کارکنان باید در جریان اهمیت این موضوع باشند و در صورت مشاهده هرگونه دیرکرد در پرداخت مطالبات، مراتب را به واحد مربوطه گزارش نمایند."وی همچنین خاطرنشان کرد: "در صورت عدم پیگیری وصول مطالبات معوق، با متخلفان مطابق با آیین‌نامه‌ها و مقررات برخورد خواهد شد."
مهندس حسینی کارنامی در ادامه تاکید کرد: "عدم پیگیری وصول مطالبات، نه تنها به تعویق افتادن پرداخت حقوق و مزایا منجر می شود، بلکه می تواند به بروز مشکلات عدیده دیگری از جمله کمبود نقدینگی برای خرید مواد اولیه، عدم امکان سرمایه گذاری در بخش های مختلف و در نهایت، خدشه دار شدن وجهه شرکت در بین ذینفعان مختلف نیز منجر شود."
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با هشدار به تمامی مدیران در رصد و بررسی روزانه اقدامات مرتبط با وصول مطالبات گفت: این پیگیری ها نشان‌دهنده عزم جدی مجموعه مدیریتی شرکت در خصوص وصول مطالبات معوق و حفظ نقدینگی شرکت است و انتظار می‌رود با همکاری و تلاش تمامی کارکنان، این موضوع به نحو مطلوبی پیگیری و حل و فصل گردد.
 • مواجهه اقتصادی
محمد درخشنده ساری۲۴/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.
 • توسعه ایرانی
محمد درخشنده ساری۲۴/۰۲/۱۴۰۳

یزد - سید محمد میررحیمی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود:
رتبه نخست استان یزد در ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال گذشته
استان یزد رتبه اول ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با ذکر این خبر افزود: با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان یزد در صدر جدول به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه تعهد استان در سال گذشته در سامانه رصد 23هزار و 985 نفر ایجاد اشتغال بوده است گفت: در سال 1402 برای 28 هزار و 201 نفر اشتغال در استان یزد ایجاد شده و اطلاعات آنها در سامانه رصد ثبت گردیده است.
فلاحتی با بیان اینکه از این تعداد به کارگماری 4 هزار و 891 نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده اند افزود: درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی ثبت شده در سامانه رصد نسبت به کل ثبت نام شدگان در استان یزد 17 و 34 صدم درصد است.
وی گفت: استان سمنان و کرمان به ترتیب با ثبت ۱۵/۸۰ و ۱۵/۵۰ درصد بعد از استان یزد، جایگاه دوم و سوم را در زمینه ثبت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نسبت به مجموع اشتغال ثبت شده این استان‌ها در سامانه رصد کسب کردند.
فلاحتی ادامه داد: عزم دولت در سال جاری، افزایش ورود فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به بازار کار و فراهم آوردن زمینه اشتغال آنها است. در سال پیش رو سمت و سوی اهداف دولت، تحقق حدود 38 درصدی از تعهد اشتغال استانها به سمت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است و دولت درصدد افزایش آمار اشتغال این گروه می باشد.
فلاحتی اضافه کرد: سهم استان یزد نیز در این بخش از میزان بیش از17 هزار و 997 نفر تعهد اشتغال در سال جاری، ایجاد اشتغال برای حدود6 هزار و 800 نفر فارغ التحصیل دانشگاهی می باشد. به امید خدا درصدد هستیم با همکاری همه دستگاههای متولی اشتغال، این عدد را تا پایان سال محقق نماییم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۳ استان یزد به صورت داوطلبانه متعهد شده است که قریب ۷ هزار شغل از تعهد اشتغال استان را به فارغ التحصیلان اختصاص دهد تا تمرکز دستگاه های اجرایی استان بیش از قبل به اشتغال فارغ التحصیلان باشد.
فلاحتی یادآور شد: در سال گذشته مجموع میزان تعهد اشتغال در کشور یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۰۹ نفر بوده است که بیش از تعهد به میزان یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۱۱۲ نفر در این سال اشتغال ثبت شده است و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با ثبت اشتغال ۱۶۰ هزار و ۳۴۰ نفر، بیش از ۱۲ درصد از مجموع اشتغال‌های ثبت شده را تشکیل دادند.
IMG_20240513_121728_141.jpg
 • اقتصاد مردم
 • مواجهه اقتصادی
سیدمحمد میررحیمی یزد۲۴/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
***لطفا حتما کارشود
مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.اهداء جام نائب قهرمانی کشوری تیم فوتسال اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، به مدیرکل
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، مسئول ورزش این اداره کل به همراه سرپرست تیم فوتسال با حضور در دفتر سید حسین درویشی مدیرکل، جام مسابقات ورزشی فوتسال شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، اهدا شد.
درویشی مدیرکل در این دیدار گفت: شناسایی و کشف استعدادهای برتر ورزشی را از مزایای چنین مسابقاتی اعلام کرد و افزود: این مسابقات فرصتی مناسب برای توسعه و گسترش فرهنگ تعالی ورزش، نشاط، شادابی و ایجاد انگیزه در سطح کشور است..
وی اظهار داشت: بحمدلله کاروان ورزشکاران تیم‌های فوتسال و والیبال و در رشته های انفرادی، تنیس روی میز، دارت و شطرنج این اداره کل در مسابقات ورزشی جام شهدای مهارت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مرحله منطقه ای و کشوری نتایج قابل قبولی را به دست آوردند، تقدیر و تشکر دارم
وی افزود: کاروان ورزشی این اداره کل ثابت کردند که قادر خواهند بود در تمامی عرصه‌ها و میادین رقابت‌های ورزشی و آموزشی بر رقبا فائق گشته و همانند گذشته نام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در سازمان آموزش فنی و حرفه ای برافراشته باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: اینک که رقابت‌ها پایان یافته است ضرورت دارد دست‌اندرکاران امر ورزش این اداره کل با بررسی کاستی‌های هر بخش و رشته ورزشی زمینه‌های رفع مشکلات و افزایش توان ورزشکاران را برای حضور مقتدرانه در رقابت‌های آتی فراهم بیاورند.212سردهانه کشاورزی مازندران طی 2 ماه اخیر بازسازی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، جواد دادویه اظهار کرد: سردهانه‌های کشاورزی یکی از زیرساخت‌های اصلی و ابتدایی توزیع آب‌های سطحی به کشتزارها محسوب می‌شوند و بازسازی و بهسازی آن‌ها معمولا بر اساس اولویت در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای مازندران قرار دارد.
وی با بیان این‌که پارسال 240 مورد درخواست بازسازی سردهانه‌های کشاورزی از سوی کشاورزان به این شرکت ارائه شد، افزود: از مجموع این تعداد درخواست بازسازی سردهانه‌های استان تا کنون ۲۱۲ مورد یعنی نزدیک به ۹۰ درصد انجام شده و مابقی در دست اقدام است.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: این 212 سردهانه در مدت حدود 2 ماه با صرف 25 میلیارد ریال اعتبار به منظور فراهم کردن امکان آبگیری نهرهای کشاورزی از رودخانه‌ها و مجاری آبی بازسازی شدند و در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.
به گفته دادویه 240 سردهانه‌ای که بازسازی آن‌ها طی سه ماه اخیر در دستور کار قرار گرفت در مجموع 12 هزار و 500 هکتار از کشتزارهای مازندران را آبیاری می‌کنند.
وی درباره تعداد سردهانه‌های کشاورزی مازندران نیز گفت: حدود ۲ هزار سردهانه کشاورزی در مازندران وجود دارد که با توان تنظیم 850 میلیون متر مکعب آب رودخانه‌ها و نهرهای استان، 75 هزار هکتار از کشتزارهای مازندران را سیراب می‌‌کنند.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای مازندران افزود: نزدیک به 300 سردهانه از حدود 2 هزار سردهانه کشاورزی استان تا کنون مدرن‌سازی و بتونی شده و نزدیک به یکهزار و ۷۰۰ سردهانه همچنان سنتی است که برای بتونی و مدرن کردن آن‌ها به ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 • اقتصاد مردم
محمد درخشنده ساری۲۴/۰۲/۱۴۰۳

ساری - درخشنده
***لطا حتما کارشود

رفع تصرف اراضی ملی در روستای جمال‌الدین‌کلا شهرستان ساری
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ساری؛ در راستای حفاظت و صیانت از انفال، با اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری، سرجنگلبان و نیروهای حفاظتی منابع طبیعی حوزه استحفاظی جمال‌الدین‌کلا و نیروهای شرکت مجری طرح صنایع چوب و کاغذ با تخریب ۳۵ مترمربع بنای بلوکی و نبشی آهنی و فنس، اقدام به رفع تصرف از اراضی ملی به مساحت تقریبی ۸۶۳ مترمربع در روستای جمال‌الدین‌کلا نموده و عرصه اعاده به وضع سابق گردید.رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد :
بهره برداری از عملیات بهسازی و روکش آسفالت راه روستای غلامی شهرستان بهشهر
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بهشهر از بهره برداری عملیات بهسازی و روکش آسفالت راه روستای غلامی منطقه هزار جریب این شهرستان به طول یک و نیم کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، حمید محمدی گفت: شهرستان بهشهربه لحاظ شرایط جغرافیایی منطقه و تعدد روستاها در آن و جاذبه های فراوان گردشگری همواره پذیرای مسافران بی شماری است که به این منطقه رفت و آمد کرده و از مواهب طبیعی آن استفاده می کنند ، از این رو محورهای ارتباطی این شهرستان در طول سال علی الخصوص ایام تعطیلات پر ترافیک و پر رفت و آمد بوده که دراین میان نیزمحورهای روستایی و ییلاقی از این قضیه مستثنی نیست.
وی ادامه داد: ایمن سازی و بهسازی راه های ارتباطی این شهرستان از جمله فعالیتهای مهم این اداره می باشد که اقدامات گسترده‌ای را در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی در دست اجرا دارد .
محمدی با اشاره به میزان بالای نزولات جوی در استان افزود: با توجه به شرایط جوی و بارش باران و برف ،کیفیت رویه آسفالت معمولا زودتر از موعد مقرر کاهش می یابد و شاهد آسیب آسفالت هستیم.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بهشهرگفت: استان مازندران دارای ۷۸۹۷ کیلومتر راه روستایی است که ۴۲۴ کیلومتر آن در شهرستان بهشهر می باشد لذا ایمن سازی و بهسازی راه های ارتباطی از جمله فعالیتهای مهم این اداره است.
وی بهسازی راه‌های روستایی، تسریع در پیشرفت راه‌ها و شریان‌های اصلی و رسیدگی به مشکلات این بخش بویژه حوزه حمل نقل بسیار مهم و از دغدغه‌های عمرانی ماست زیرا معتقدیم راه روستایی ایمن و مناسب باعث بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی و افزایش درآمد روستاییان شده و تمایل آنها را به زندگی در روستا افزایش می‌دهد.
گفتنی است از ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه های موجود در مازندران ، مقدار۵۴۰کیلومتر مربوط به شهرستان بهشهر است.
مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی آبندانک نوشهر پس از سالها انتظار صادر شد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران یاسر امینی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: شهرک صنعتی آبندانک نوشهر بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری استانداری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست کشور، مجوز زیست محیطی صنعتگران نوشهری صادر شد.
یاسر امینی اظهارکرد : این اقدام مهم در تقویم صنعت نوشهر اقدامی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی خواهد بود چرا که بعد از قریب به سه دهه سرگردانی، سرانجام با تلاش و پیگیری شرکت شهرکهای صنعتی مازندران دردولت سیزدهم شهرک صنعتی آبندانک نوشهر به نفع صنعتگران از محیط زیست خارج شد .
شهرک صنعتی آبندانک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر، به وسعت ۱۵ هکتار در سال ۷۷ توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان مازندران مبنی بر تاسیس شهرک صنعتی در آن منطقه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس هییت مدیره شرکت شهرک های صنعتی مازندران افزود: به دلیل مغایرت‌های قانونی موجود، احداث شهرک صنعتی آبندانک با ضوابط استقرار زیست محیطی و حساسیت اکولوژیک منطقه، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار نگرفت و امکان صدور مجوز بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در این مجموعه میسر نشده بود.
با تلاش های زیاد و پیگیری های مکرر مقرر شد؛ به منظور رفع محدودیت ایجاد شده برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک در خصوص مجوز صدور پروانه بهره برداری، سازمان حفاظت محیط زیست مساعدت لازم را به عمل آورد که در نهایت موضوع در چهارمین جلسه شورای عالی محیط زیست مطرح و در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" این شهرک از منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خارج و مجوز بهره‌برداری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آبندانک صادر شد.
 • افکار
محمد درخشنده ساری۲۴/۰۲/۱۴۰۳

اراک - فرزانه محمدقاسمی
شهرداری مهیای برگزاری جشن بزرگ دهه کرامت”مثل ستاره” در اراک است
شهردار اراک گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه پرخیر و برکت کرامت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع)، جشن بزرگی با عنوان “مثل ستاره”، با حضور هنرمندان کشوری توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک تدارک دیده شده که در ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی(ره) برگزار می شود.

دکتر علیرضا محمودی ضمن تبریک دهه کرامت، گفت:جشن بزرگ دهه کرامت به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در اراک برگزار می شود.

شهردار اراک در ادامه گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همزمان با فرارسیدن دهه کرامت و در طول این دهه پر برکت، سلسله جشن‌های دهه کرامت با عنوان “کرامت محله” را طی 10 روز در 20 محله شهر اراک آغاز نموده که خوشبختانه با عشق و علاقه مردم نسبت به ائمه اطهار(ع)، این جشن ها با استقبال خوبی از سوی شهروندان همراه است.

وی افزود: جشن برزگ دهه کرامت”مثل ستاره” روز پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه سال جاری ساعت 15 عصر در ورزشگاه 15 هزار نفری امام خمینی(ره) اراک همراه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و حضور هنرمندان کشوری و همچنین ده ها کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، برگزار می شود و از عموم همشهریان اراکی دعوت بعمل می آوریم که در این جشن بزرگ حضور بهم رسانند.

دکتر محمودی شهردار اراک با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم و جشن ها در اعیاد مختلف، تصریح کرد: این جشن با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی، ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در بین اقشار مختلف مردم به خصوص نسل جوان برگزار می شود.
photo11372320508.jpg
 • یادگار امروز
فرزانه محمدقاسمی اراک۲۴/۰۲/۱۴۰۳

سمنان - پیمان خواه
پیوست
 • مواجهه اقتصادی
ابوالفضل پیمانخواه-سمنان۲۴/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری مطرح کرد؛
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، سلطان ساخت بار اول
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، سلطان ساخت بار اول است.
محمد مجدم – خریدار، روح الله دهقانی فیروزآبادی در آخرین روز از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و در حاشیه آیین امضای ۸ قرارداد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، تاکید کرد: وزیر نفت بدون اغراق و با استفاده از فناوری‌های بومی پای کار دانش بنیان کشور است؛ یکی از مهمترین موضوعات از نظر معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، رکن حمایتی از توسعه علم و فناوری کشور و ایجاد کردن بازار واقعی و پایدار برای شرکت های دانش بنیان است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: طی ۲۰ سال گذشته قریب به ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان در کشور شکل گرفته است.
وی ادامه داد: صنعت نفت به عنوان بزرگترین سرمایه خدادادی این سرزمین، بزرگترین فرصت دانش بنیان شدن کشور است. اگر می‌خواهیم اقتصادمان دانش بنیان شود معنی آن این نیست که نفت را کنار بگذاریم بلکه بدان معنی است که صنعت نفت را دانش بنیان کنیم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه بزرگ ترین فرصت دانش بنیان شدن اقتصاد این کشور، دانش بنیان شدن بزرگترین صنعت و نعمت کشور یعنی نفت است، تصریح کرد: بهمن ماه سال ۱۴۰۱ یک موافقتنامه به مدت ۵ سال، در ۱۲ محور راهبردی و ارزش تقریبی ۲ میلیارد دلار با وزیر نفت امضا شد؛ اگرچه خیلی‌ها آن زمان این موافقتنامه را باور نداشتند و می‌گفتند از این تفاهمنامه‌ها بسیار امضا شده است اما امروز بیش از ۶۰ درصد آن چه که در بسته اول، موافقت کرده‌ایم به مرحله تحویل کالا و امضای قرارداد رسیده است.
دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: این جریان ادامه دارد و امروز نیز بسته سوم را به امضا می‌رسانیم.
وی با بیان اینکه صنعت نفت همیشه پیش قراول و رتبه اول به کارگیری علم و فناوری بومی در صنعت خود بوده است، اظهار کرد: امروز ۱۱ قرارداد به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون دلار بسته می‌شود که یک افتخار ارزشمند برای صنعت نفت است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با اعلام اینکه گرفتن پروژه از صنعت نفت، خودش یک پروژه بود عنوان کرد: امروز شاهد تحول کمیت و کیفیت ر شرکت‌های دانش بنیان هستیم و اکنون صنعت نفت، خود پیش قراول مطرح کردن مسائل و نیازهایش است؛ موافقتنامه تولید بومی که امروز مطرح می‌شود خود سند دیگری بر جدیت وزارت نفت است.
دهقانی فیروزآبادی افزود: تعداد زیادی از شرکت‌هایی که امروز قرارداد منعقد می‌کنند، کمتر از ۱۰ سال است که تاسیس شده‌اند، بسیاری از این شرکت‌ها با مجموعه‌های با تجربه کار می‌کنند چون ما می‌دانیم که تجربه بسیار ارزشمند است.
وی بیان کرد: نکته جالب توجه دیگر این است که هیچ اصرار بدون منطقی، برای اینکه باید همه چیز را بپذیریم وجود ندارد؛ موافقت‌نامه‌های جدیدی که امروز نعقد می‌شود در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان است که زنجیره انرژی تجدید پذیر، از زنجیره‌های مرتبط با آن است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: همچنین موافقت نامه های کار بر پروژه‌های بزرگ به ارزش قریب به ۲۵۰ میلیون دلار، نوید دیگری برای شرکت‌های دانش بنیان است که کار انجام می‌دهند؛ خداوند را شاکر هستیم که می‌توان از شرکت‌های دانش بنیان درخواست کرد که تنها بر روی موضوعات مطرح شده تمرکز نکنند و نیاز وجود دارد که روی موضوعات متعدد کار شود.
دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه کمیته بار اول بسیار فعال است تصریح کرد: وزارت نفت برای سومین سال، رتبه بار اول را دریافت کرده است اما همچنان انتظار داریم که تلاش بیشتری صورت گیرد؛ قریب به ۲۵۰ مجوز قرارداد بار اول به وزارت نفت داده شده است که از این تعداد ۱۱۱ مجوز به قرارداد تبدیل شده است.
وی گفت: امیدوار هستیم این فرصت باورمندانه‌ای که در صنعت نفت به توان داخلی وجود دارد در کنار استفاده از تجربیات با همین قوت ادامه پیدا کند و شاهد آن باشیم تعداد شرکت‌های دانش بنیان که طی سه سال اخیر ۴ برابر شده است تا پایان دولت سیزدهم ۸ برابری شدن را تجربه کند؛ همچنین امیدوار هستم سال آینده پربارتر و پردستاوردتر در خدمت مردم باشیم.
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
رئیس شورای اطلاع‌رسانی فارس:
‌صداقت و شفافیت ملاک کار اطلاع‌رسانی دستگاه‌ها باشد ‌

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تأکید بر اینکه باید با مردم روراست باشیم، بر ضرورت توجه دستگاه‌ها به دو مولفه صداقت و شفافیت در امر اطلاع‌رسانی تأکید کرد.
اسماعیل قزلسفلی ، در نشست مشترک شورای اطلاع‌رسانی استان فارس با مدیران روابط عمومی دستگاه‌ها و مدیران رسانه‌های این استان که در سالن شهید قاضی استانداری فارس برگزار شد، گفت: ارتباط دستگاه‌ها با رسانه‌ها باید دو طرفه باشد.
وی از مدیران روابط عمومی دستگاه‌ها خواست تا در فعالیت‌های خود مخاطب محور باشند و هم نیازهای رسانه‌ها و هم نیازهای مردم را ببینند و برای آن‌ها شأن قائل باشند.
قزلسفلی، نقش حداقلی روابط عمومی دستگاه‌ها را امر اطلاع‌رسانی و نقش حداکثری آنان را تبیین‌گری و ایفای نقش در جهاد تبیین برای تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: صداقت و شفافیت باید ملاک کار اطلاع‌رسانی در دستگاه‌ها باشد.
رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان فارس با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های بی‌بدیلی در حوزه رسانه است و رسانه‌های وزینی در آن فعالیت دارند، گفت: رسانه‌های استان فارس یک ویژگی بسیار مهمی که دارند آن است که می‌خواهند در پیشرفت استان نقش ایفا کنند و واقعاً در این قضیه دلسوری می‌کنند.
قزلسفلی، ابر پروژه دولت سیزدهم را ارتقای اعتماد و امید مردم و راهبرد آن را ایمان و امید دانست و افزود: حق نداریم کسی را ناامید کنیم. کمبودها را باید در جلسات مطرح کنیم اما حق ناامیدسازی در جامعه نداریم.
وی با بیان اینکه مسیر صداقت و شفافیت با مردم در راستای ابر پروژه ایجاد امید و اعتماد در جامعه باید توسط رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها پیش رود، گفت: تمام مدیران دستگاه‌ها موظف هستند که به صورت فصلی با رسانه‌ها دیدار گفت‌وگو محور داشته باشند و این به جز برپایی نشست‌های خبری است.
قزلسفلی از ارزیابی کار مدیران رسانه‌ها در بعد رسانه‌ها به صورت هر ۶ ماه یک بار خبر داد و افزود: باید مشخص شود که آیا مدیر با رسانه‌ها ارتباط می‌گیرد و نشست‌ خبری برگزار می‌کند و در این زمینه هم نباید میان رسانه‌ها تفاوت گذاشته شود.
وی نقش روابط عمومی‌ها را در این زمینه مهم توصیف کرد و افزود: آمادگی داریم تا در جلسات شورای اطلاع‌رسانی استان هر نوبت ۱۰ مدیر دستگاه‌ را دعوت کنیم تا بیان کنند که برای حوزه روابط عمومی و رسانه چه اقداماتی انجام داده‌اند.
معاون سیاسی‌، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه امروز صحنه جنگ‌ در فضای مجازی و رسانه است، گفت: امروز نیاز به نو شدن در کار رسانه‌ای و استفاده از ظرفیت فضای مجازی داریم.
قزلسفلی بر ضرورت تربیت خبرنگار تخصصی هم تأکید کرد و گفت: برنامه دستگاه‌ها در زمینه تولیدات رسانه‌ای باید طی دو سه هفته آینده احصا شود.
-شورای-اطلاع.docx
 • آرمان امروز
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد سرآمد
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • جمهور
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مملکت
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۴/۰۲/۱۴۰۳

شیراز - قاسم توانایی
پیام تسلیت شهرداری شیراز درپی درگذشت شهردار منطقه ۵

شهرداری شیراز در پی درگذشت رضا مسعودی، شهردار منطقه ۵ شیراز پیام تسلیتی صادر کرد.
متن پیام بدین شرح است:
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
با دریغ و تأسف؛ حادثه غم‌انگیز از دست‌دادن مهندس رضا مسعودی شهردار سختکوش و توانمند منطقه ۵ شیراز، خانواده و همکاران ایشان را عزادار و داغدار کرد.
فقدان فردی خدمتگزار که در کسوت‌هایی همچون شهردار منطقه ۷ و شهردار منطقه ۵ اقدامات ماندگار برای مردم شیراز و خاطره‌های به یادماندنی در حافظه‌ی همکاران و آشنایان خود به جای گذاشته‌، موجب تأسف و تالم بسیار است.
بی‌شک پاداش آن تلاش‌های باارزش برای خدمت ‌رسانی به شهروندان به ویژه ساکنان مناطق کمتر برخوردار شهر شیراز، توشه‌ای غنی و گران‌بها در پیشگاه باری تعالی است.
هیچ پیام و کلامی نمی‌تواند از درد و رنج این واقعه بکاهد، از درگاه ایزد منان برای بازماندگان و منسوبین محترم مهندس مسعودی صبر بر این فقدان و برای روح آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی آرزومندیم.
-تسلیت-شهرداری-شیراز-درپی-درگذشت-شهردار-منطقه-۵.docx
 • آرمان امروز
 • عصر رسانه
 • افکار
 • اقتصاد سرآمد
 • اقتصاد مردم
 • توسعه ایرانی
 • جمهور
 • خریدار
 • رویش ملت
 • عصر توسعه
 • مملکت
 • مواجهه اقتصادی
 • یادگار امروز
قاسم توانایی شیراز۲۴/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
در جشنواره بهره وری و تعالی سازمانی شرکت ملی نفت ایران در حاشیه نمایشگاه نفت
تندیس و گواهینامه تعهدسازمانی و نشان اهتمام به پیشرفت به شرکت ملی حفاری اختصاص یافت
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، در حاشیه دومین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ، جشنواره بهره وری و تعالی سازمانی شرکت ملی نفت ایران با حضور مدیران عامل شرکت های تابع، مدیران و کارشناسان برگزار شد و از شرکتهای پیشرو در حوزه بهره وری و تعالی سازمانی تقدیر به عمل آمد.
در این جشنواره شرکت ملی حفاری ایران موفق به اخذ تندیس و گواهینامه تعهد به تعالی در حوزه تعالی سازمانی و نیز نشان اهتمام به پیشرفت در حوزه بهره وری گردید.
در همین ارتباط گواهینامه و لوح یادبود به مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و قائم مقام مدیرعامل اهدا گردید.
گفتنی است کسب این موفقیت در نتیجه تلاش های اداره مهندسی ساختار و بهره وری ملی حفاری است که به صورت هدفمند وظیفه اجرای بهینه اصلاح ساختار سازمانی، رویکرد ها، بازسازی و نوسازی ناوگان حفاری و اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل را بر عهده دارد.
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۴/۰۲/۱۴۰۳

اهواز - محمد مجدم
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان مطرح کرد:
افزایش ۳۶ درصدی تولید نفت در شركت نفت و گاز اروندان
مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: در دولت سیزدهم نسبت به دولت قبل ۳۰ تا ۳۶ درصد افزایش تولید در شرکت نفت و گاز اروندان محقق شده است.
به گزارش خبرنگار خریدار به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، عبدالله عذاری اهوازی در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران اظهار کرد: در دولت سیزدهم نسبت به دولت قبل ۳۰ تا ۳۶ درصد افزایش تولید در شرکت نفت و گاز اروندان محقق شده، همچنین تولید در میدان آزادگان جنوبی از ۸۰ هزار بشکه به ۱۳۰ هزار بشکه رسیده است.
وی با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های تولیدی این شرکت، ادامه داد: بیش از ۸۰ درصد میادین مشترک نفت کشور در حوزه نفتی غرب کارون و میادینی ماننده آزادگان، یادآوران و سهراب قرار دارند و به همین علت غرب کارون در اولویت توسعه شرکت ملی نفت ایران قرار دارد، همچنین این حوزه مهم نفتی میادین مستقل، که دارای نفت با کیفیت بالا هستند را نیز شامل می شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه در سال گذشته ۶۰ حلقه چاه جدید را تحویل و به بهره‌برداری رساندیم، تصریح کرد: شرکت نفت و گاز اروندان در خصوص جهش تولید و استفاده حداکثری از مراکز فناورانه که بر مبنای توصیه‌های مقام معظم رهبری و دستورالعمل‌های وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می باشد، دستاوردهای خوبی به دست آورده که در نتیجه اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان و پذیرش ریسک در میدان عمل و تولید آوردن توانمدی های آنان بوده است.
عذاری اهوازی بیان کرد: این شرکت برای رسیدن سریع‌ به افزایش تولید رویکرد چاه محور را در اولویت قرار داده؛ که در این مسیر روش‌ فرازآوری با گاز در حال استفاده، و طیفی از روش‌های فناورانه دیگر در برنامه بررسی و استفاده قرار دارند.
وی عنوان کرد: روز گذشته در ادامه طرح بومی سازی جریان سنج های چند فازی، که دستگاهی ۱۰۰ درصد تحریمی است، نسخه سیار این تجهیز با قابلیت تحمل فشار بالا را رونمایی کردیم؛ وی در این خصوص تاکید کرد: طرح بومی سازی MPFM اولین دستاورد به مرحله تولید و استفاده میدانی رسیده قانون تولید بار اول در صنعت نفت است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان اضافه داشت: در منطقه آزادگان جنوبی با تدابیر این شرکت یک کارخانه پیش ساخته فراورش و نمک زدایی نفت(اسکید مونتد) با ظرفیت ۵۰ هزار بشکه به قیمت ۱۰ میلیون یورو از شرکت خارجی خریداری و به مالکیت شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت، که ضمن جلوگیری هزینه کردهای اضافه، صرفه اقتصادی بسیار بالایی را به دنبال داشت.
وی با بیان اینکه در بحث تولید کارهای برجسته‌ای انجام شده یادآور شد: در بحث تعمیرات با دکل در دارخوین چند پروژه از جمله یک قرارداد حفاری، دو چاه جدید و ۶ چاه تعمیری را داریم.
عذاری اهوازی با بیان اینکه همه چیز در حال حرکت است و نفت موتور محرکه اقتصاد ایران محسوب می‌شود، گفت: طی جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور در شورای اداری استان شرکت کردیم که ولی اعلام کرد هیچ صنعتی به نفت نمی‌رسد چرا که در عرض یک سال با ۳۰۰ میلیون دلار هزینه توانستیم حدود ۵.۵ میلیارد دلار برگشت سرمایه داشته باشیم.
انجام بیش از یک همت کار پژوهشی در سال ۱۴۰۱
وی ادامه داد: در حوزه پژوهش و فناوری نیز در این شرکت تحول ایجاد شده بطوریکه در سال ۱۴۰۰ در حد ۵۰ میلیون تومان بودجه برنامه‌ریزی شده بود ولی در سال ۱۴۰۱ شاهد یک صعود بودیم و بیش از یک همت کار پژوهشی انجام شد.
مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: امروز ۹ قرارداد با ارزش بیش از یک هزار میلیارد تومان داشتیم؛ همچنین بیش از ۴۰ قرارداد، تفاهمنامه و موافقتنامه در سال گذشته داشتیم.
عذاری اهوازی با اشاره به کسب رتبه نخست وزارت نفت در حوزه ساخت بار اول، سهم این شرکت را در کسب این رتبه قابل توجه دانست و گفت: در حوزه ساخت داخل در این شرکت حدود ۸۰ درصد کالاها بومی‌سازی شده است.
مدیرعامل نفت و گاز اروندان گفت: همچنین در دارخوین اقدامات افزایش ضریب برداشت در حال انجام است که برای اولین بار در ایران با همکاری دانشگاه امیرکبیر از ذرات تریسر استفاده شده که با تزریق به چاه نفت متوجه می‌شویم که در کدام نقطه میدان، حفاری چاه بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت.
وی ادامه داد: استفاده بهینه از گازهای همراه نفت باعث تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده بالا، حل ناترازی گاز و تولید محصولات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا می‌شود؛ تا اوایل خرداد ماه دیگر گازی برای سوزاندن در آزادگان شمالی نخواهیم داشت، فقط پیلوت داریم که قابل حذف نیست و همه‌ی گازها برای NGL3200 می‌فرستیم که به محیط زیست کمک می‌کند.
 • خریدار
محمد مجدم اهواز۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبرشرکت اب وفاضلاب استان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبراداره شهرداری استان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - زینب اشکن پور
خبراداره ارشاداستان بوشهر
 • یادگار امروز
زینب اشکن پور جفره۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - رضا حیدری
آیت‌اله غلامعلی صفایی بوشهری:
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معتمد مردم است
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عملکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را مثبت خواند
به گزارش پایگاه خبری قرض‌الحسنه، آیت‌اله «غلامعلی صفایی بوشهری» عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در دیدار با «رضا صابری» مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این استان و جمعی دیگر از کارکنان بانک، گفت: این بانک، بانکی است که با منابع خود مردم، آن‌ها را توانمند می‌‎کند و از این منظر مورد اعتماد و استقبال عموم است.
وی افزود: ارتباط مردم با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مانند ارتباط مردم با صندوق‌های قرض‌الحسنه در ایام انقلاب اسلامی است.
آیت‌اله «صفایی بوشهری» در خصوص اهمیت رفع نیازمندی‌های مردم عنوان کرد: ما در سنت حسنه اسلام احادیث بسیاری در تکریم خدمت‌رسانی و رفع نیازهای مردم داریم. مسئولان و متصدیان باید بدانند وقتی با حسن خلق از مردم رفع گرفتاری کنند، مردم ایشان را از عمق جان دعا می‌کنند.
«رضا صابری» مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله بانک در استان گفت: در یک سال گذشته با اعتماد عمومی و تکیه بر توفیقات الهی توانستیم همانند سال‌های گذشته شاهد نرخ معوقات کمتر از نیم درصد باشیم و با اختلاف، کمترین نرخ معوقات سیستم بانکی کشور را به خود اختصاص دهیم.
وی اضافه کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال گذشته با رشد ۸۵ درصدی منابع خود در استان توانست بالغ بر ۶۵هزار فقره وام به ارزش ۵۵هزار میلیارد ریال پرداخت کند که بیش از یک‌سوم کل وام‌های پرداختی در استان بوده است.
IMG_5291.jpeg
 • خریدار
 • مواجهه اقتصادی
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۴/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - مصطفی مرادی
.
 • توسعه ایرانی
 • یادگار امروز
علی محمد مرادی قزوین۲۴/۰۲/۱۴۰۳

قزوین - علی محمد مرادی
.
 • مواجهه اقتصادی
علی محمد مرادی قزوین۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - رضا حیدری
خیز بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای کسب رتبه چهارم تعداد تراکنش‌های شاپرکی

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران جایگاه پنجم شبکه بانکی کشور از نظر تعداد تراکنش‌های پذیرندگی را حفظ کرد، اما آنچه در دوره زمانی فروردین ۱۴۰۳ مشهود است افزایش سهم این بانک نسبت به دوره‌های گذشته است؛ به‌طوری که در نخستین ماه سال جاری سهم بانک به ۶.۴۳ درصد از کل تراکنش‌ها افزایش یافت و فقط با ۰.۴۳ درصد با جایگاه چهارم فاصله دارد

. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی قرض‌الحسنه، بنا بر نخستین گزارش ماهانه شاپرک در سال ۱۴۰۳، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در فروردین ماه سال جاری با کسب ۶.۴۳ درصد تعداد تراکنش‌های پذیرندگی، پنجمین بانک کشور از نظر این شاخص بوده است.
این بانک از نظر مبلغ تراکنش‌های پذیرش شده نیز با ۵.۱ درصد سهم، در جایگاه نهم قرار گرفت و توانست با رشد در هر دو شاخص نسبت به ماه قبل از آن، جایگاه خود را حفظ و تثبیت کند و برای کسب رتبه بالاتر خیز بردارد.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ابزار پذیرش موبایلی که یکی از ابزارهای مهم، در دسترس و فراگیر است، در بین ۳۰ بانک و مؤسسه مالی در جایگاه سوم قرار گرفت. نخستین بانک قرض‌الحسنه کشور همچنین موفق شد در سهم مبلغی از تراکنش‌های موبایلی نیز رتبه سوم را کسب کند.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از نظر تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار با بیش از ۳.۴۵ درصد در جایگاه نهم قرار گرفته است. در شاخص مبلغ تراکنش‌های صادر شده هم این بانک با ۵ درصد، جایگاه هشتم شبکه بانکی کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین در مجموع تراکنش‌های صادر شده و پذیرش شده نیز با نزدیک به ۳۹۱ میلیون تراکنش، هشتمین بانک پرتراکنش کشور بوده است.
از نظر شاخص گردش مالی شاپرکی که نشان‌دهنده مجموع مبالغ تراکنش‌های انجام شده به وسیله کارت‌های هر بانک و مبالغ پذیرش شده توسط ابزارهایی است که به شبای همان بانک متصلند، بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور موفق شده با ثبت ۹۸۳هزار میلیارد ریال در رتبه هشتم نظام بانکی کشور قرار گیرد.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در نخستین ماه سال ۱۴۰۳ عملکرد مطلوبی در شاخص‌های شبکه شاپرک داشته است؛ به‌طوری که در همه شاخص‌ها رشد داشته و ادامه این روند در سال جاری می‌تواند جایگاه بانک را در شبکه پرداخت بیش از پیش ارتقا دهد.
IMG_52901.jpeg
 • خریدار
 • مواجهه اقتصادی
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - سهیلا کرمپورنیا
خیز بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای کسب رتبه چهارم تعداد تراکنش‌های شاپرکی

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران جایگاه پنجم شبکه بانکی کشور از نظر تعداد تراکنش‌های پذیرندگی را حفظ کرد، اما آنچه در دوره زمانی فروردین ۱۴۰۳ مشهود است افزایش سهم این بانک نسبت به دوره‌های گذشته است؛ به‌طوری که در نخستین ماه سال جاری سهم بانک به ۶.۴۳ درصد از کل تراکنش‌ها افزایش یافت و فقط با ۰.۴۳ درصد با جایگاه چهارم فاصله دارد

. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی قرض‌الحسنه، بنا بر نخستین گزارش ماهانه شاپرک در سال ۱۴۰۳، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در فروردین ماه سال جاری با کسب ۶.۴۳ درصد تعداد تراکنش‌های پذیرندگی، پنجمین بانک کشور از نظر این شاخص بوده است.
این بانک از نظر مبلغ تراکنش‌های پذیرش شده نیز با ۵.۱ درصد سهم، در جایگاه نهم قرار گرفت و توانست با رشد در هر دو شاخص نسبت به ماه قبل از آن، جایگاه خود را حفظ و تثبیت کند و برای کسب رتبه بالاتر خیز بردارد.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ابزار پذیرش موبایلی که یکی از ابزارهای مهم، در دسترس و فراگیر است، در بین ۳۰ بانک و مؤسسه مالی در جایگاه سوم قرار گرفت. نخستین بانک قرض‌الحسنه کشور همچنین موفق شد در سهم مبلغی از تراکنش‌های موبایلی نیز رتبه سوم را کسب کند.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از نظر تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار با بیش از ۳.۴۵ درصد در جایگاه نهم قرار گرفته است. در شاخص مبلغ تراکنش‌های صادر شده هم این بانک با ۵ درصد، جایگاه هشتم شبکه بانکی کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین در مجموع تراکنش‌های صادر شده و پذیرش شده نیز با نزدیک به ۳۹۱ میلیون تراکنش، هشتمین بانک پرتراکنش کشور بوده است.
از نظر شاخص گردش مالی شاپرکی که نشان‌دهنده مجموع مبالغ تراکنش‌های انجام شده به وسیله کارت‌های هر بانک و مبالغ پذیرش شده توسط ابزارهایی است که به شبای همان بانک متصلند، بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور موفق شده با ثبت ۹۸۳هزار میلیارد ریال در رتبه هشتم نظام بانکی کشور قرار گیرد.
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در نخستین ماه سال ۱۴۰۳ عملکرد مطلوبی در شاخص‌های شبکه شاپرک داشته است؛ به‌طوری که در همه شاخص‌ها رشد داشته و ادامه این روند در سال جاری می‌تواند جایگاه بانک را در شبکه پرداخت بیش از پیش ارتقا دهد.
IMG_5290.jpeg
 • اقتصاد مردم
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - رضا حيدري
امضاي تفاهم نامه ۴۱ میلیون یورویی برای افزایش صادرات ال پی جی از عسلویه*

*🔸نفت نما:* در آخرین روز از برگزاری بیست‌ و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهم نامه ۴۱ میلیون یورویی بین سازمان منطقه ویژه پارس و شرکت فراسکو عسلویه به امضا رسید.

🔹بر اساس این تفاهم نامه که بین سخاوت اسدی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس و منوچهر بخشی، مدیرعامل فراسکو عسلویه امضا شد؛ تامین مالی، اجرا و بهره‌برداری از طرح انتقال، بارگیری و صادرات گاز مایع ال پی جی سرد از اسکله شماره ۱۰ مجتمع خدماتی پارس به مدت ۱۰ سال و به مبلغ ۴۱ میلیون یورو به شرکت فراسکو واگذار شد.

🔹به گفته منوچهر بخشی، مدیرعامل شرکت فراسکو، با اجرای این طرح سالانه ۱.۵ میلیون تن به صادرات گاز مایع سرد افزوده شده و به میزان ۱.۳ میلیارد دلار نیز درآمد ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.
e5386fc8-6d91-4f61-9a20-4bf9ae3133c71.jpeg
 • خریدار
 • مواجهه اقتصادی
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۴/۰۲/۱۴۰۳

بوشهر - سهيلا كرمپورنيا
امضاي تفاهم نامه ۴۱ میلیون یورویی برای افزایش صادرات ال پی جی از عسلویه*

*🔸نفت نما:* در آخرین روز از برگزاری بیست‌ و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهم نامه ۴۱ میلیون یورویی بین سازمان منطقه ویژه پارس و شرکت فراسکو عسلویه به امضا رسید.

🔹بر اساس این تفاهم نامه که بین سخاوت اسدی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس و منوچهر بخشی، مدیرعامل فراسکو عسلویه امضا شد؛ تامین مالی، اجرا و بهره‌برداری از طرح انتقال، بارگیری و صادرات گاز مایع ال پی جی سرد از اسکله شماره ۱۰ مجتمع خدماتی پارس به مدت ۱۰ سال و به مبلغ ۴۱ میلیون یورو به شرکت فراسکو واگذار شد.

🔹به گفته منوچهر بخشی، مدیرعامل شرکت فراسکو، با اجرای این طرح سالانه ۱.۵ میلیون تن به صادرات گاز مایع سرد افزوده شده و به میزان ۱.۳ میلیارد دلار نیز درآمد ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.
e5386fc8-6d91-4f61-9a20-4bf9ae3133c7.jpeg
 • اقتصاد مردم
بوشهر- سهیلا کرمپورنیا۲۴/۰۲/۱۴۰۳

کرمانشاه - کرمی
به منظور هماهنگی جهت انعکاس بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کرمانشاه؛

دیدار مدیرکل نوسازی مدارس استان با مدیرکل صداوسیمای کرمانشاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه؛ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمانشاه به همراه مدیرعامل مجمع  خیرین مدرسه ساز و اعضای مجمع خیرین با دکتر موسوی مدیرکل صداوسیمای کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.

مهندس نظری؛ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در این دیدار گفت: ددر حال حاضر تعداد ۱۳۶ پروژه با ۴۰۰ کلاس درس در استان کرمانشاه در دست اجرا می باشد که از این تعداد ۱۱۰ مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه در ادامه عنوان نمود: بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می گردد. فلسفه کار برگزاری جشنواره، تقدیر و تشویق خیرین مدرسه‌ساز است و نکته مهمی که در این میان مطرح است اینکه در خلل این جشنواره باید دیگران نیز به کار خیر ترغیب شود.

🔹این مقام مسئول خاطرنشان کرد: وظیه ما اجرای مطلوب جشنواره خیرین در جهت تکریم آنان است چرا که این انسان‌های بزرگ بدون هیچ چشم داشتی مال خود را اهدا کرده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمانشاه در ادامه خواستار تهیه فیلم ها و مستندهایی از اقدامات ارزشمند خیران مدرسه ساز برای ترویج این فرهنگ خداپسندانه از سوی شبکه زاگرس استان کرمانشاه شد.

دکتر موسوی؛ مدیرکل صداوسیمای کرمانشاه هم در این دیدار ضمن اعلام آمادگی از پوشش مراسم تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان به صورت گسترده از شبکه زاگرس گفت: سطح ارتباطات و تعاملات بین صداوسیمای کرمانشاه و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان امسال بیش از سال های گذشته شود و با تولید برنامه‌های مشترک مردم در جریان فعالیت ها و اقدامات اثرگذار خیرین مدرسه ساز قرار بگیرند.

    
     
 • عصر رسانه
علی کرمی عصر رسانه - کرمانشاه۲۴/۰۲/۱۴۰۳

رشت - علی حیدری
روند کاهش زاد و ولد در گیلان نسبتا مهار شد
خبر نگار گیلان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان علیرغم کاهش موالید در استان از بهبود وضعیت جمعیتی در استان خبر داد و گفت: شیب زاد و ولد طی سال‌های اخیر منفی بوده و نشان‌دهنده مهار نسبی کاهش زادآوری در گیلان است.
دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در آیین تجلیل از ماماهای گیلان در تالار مرکزی شهر با بیان اینکه سلامت مادران و نوزادان در بسیاری از کشورها یک اولویت ملی است، اظهار کرد: مرگ‌ومیر مادران ناشی از عوارض بارداری و زایمان، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های نشان‌دهنده کیفیت زندگی زنان در سنین باروری است.
وی یکی از عوامل مهم در کاهش مرگ‌ومیر کودکان را تحت نظر بودن مادران و نوزادان دانست و افزود: ماماها تأثیر مهمی بر وضعیت سلامت مادر دارند و درنتیجه بر سلامت خانواده نیز اثرگذارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه مامایی شغلی است که نقش کلیدی در روند طبیعی بارداری و زایمان دارد، گفت: حضور مستمر ماما در فرآیند بارداری و زایمان، سلامت مادر و نوزاد را بهبود بخشیده و سطح رضایت مادر را افزایش می‌دهد.
دکتر آشوبی با اشاره به نقش ماما در جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، گفت: در سال‌های اخیر با توجه به بحران جمعیتی، بخش اعظم تلاش و توجه‌ سازمان‌های مختلف کشوری بر جوانی جمعیت معطوف شده که نقش ماماها در آن مؤثر و مثمر ثمر بوده است.
وی با اشاره به میزان موالید در گیلان طی سال‌های اخیر، گفت: در سال ۱۴۰۰ میزان موالید حدود ۲۲ هزار نفر، در سال ۱۴۰۱ میزان موالید ۲۰ هزار و ۶۶ نفر و در سال ۱۴۰۲ میزان موالید ۱۹ هزار و ۱۹۶ نفر بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان علیرغم کاهش موالید در استان از بهبود وضعیت جمعیتی در استان خبر داد و افزود: شیب زادوولد در ۱۴۰۰ نسبت به ۱۴۰۱ با منفی ۱۰ درصد، شیب زادوولد ۱۴۰۱ به ۱۴۰۲ با منفی ۴/۳ درصد و قاعدتاً شیب ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۳ نیز منفی خواهد بود که نشان‌دهنده مهار نسبی کاهش زادآوری در استان است.
دکتر آشوبی بابیان اینکه سیر زاد و ولد در کشور هم خوشبختانه از سقوطی که قبلاً داشتیم مهارشده و شیب کندی را طی می‌کند، افزود: عامل بخشی از همه این خبرهای خوب حوزه جمعیتی را ماماها تشکیل می‌دهند.
به گفته وی، مشاوره فرزندآوری، کنترل سقط، هدایت به درمان ناباروری و مراقبت‌هایی که ماماهای می‌کنند، شکی نیست که سیر صعودی جمعیت را در آینده نه‌چندان دور خواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با توجه به شرایط حساس جمعیتی کشور و اهمیت موضوع جوانی جمعیت، توجه به جامعه مامایی و برآوردن نیازهای حرفه‌ای و شخصی این گروه تأثیرگذار، یکی از مهم‌ترین وظایف ما هست.
دکتر آشوبی همچنین برجسته ساختن اهمیت آموزش، تصویب قوانین و سیاست‌هایی برای در اختیار قرار دادن خدمات بهداشتی باکیفیت بالا و کارآمد در جهت بهبود کیفیت مراقبت و کاهش مرگ‌ومیر مادران و نوزادان را بسیار حائز اهمیت دانست.
 • افکار
 • مواجهه اقتصادی
علی حیدری رشت۲۴/۰۲/۱۴۰۳
متن خبر/گزارشفایلروزنامهنمایندهتاریخ