دانلود برنامه پست یافته

5/5

دانلود برنامه پست یافته

سامانه پست یافته به عنوان یکی از سرویس های کاربردی شرکت ملی پست ایران، نقش موثری در پیدا کردن مدارک گمشده دارد. اگر چه این سرویس در حال حاضر به پیدا شدن برخی از مدارک گمشده کمک می کند اما متاسفانه دارای اشکالاتی نیز می باشد و فاصله زیادی تا هوشمندسازی و ارائه خدمات با کیفیت به عنوان یک محصول بخش عمومی دارد. مع الوصف برنامه علاوه بر اشکالات دارای مزیتهای فراوانی است که توانسته کمک شایانی به برخی از صاحبان مدارک گمشده نماید.  اگر شما نیز جزو آندسته از افرادی هستید که مدارکتان مفقود گردیده و احتمال می دهید که گمشده خود را در پست یافته بیابید و تمایلی به دانلود برنامه پست یافته دارید، خواندن مطالب زیر خالی از لطف نخواهد بود.

برنامه نرم افزاری یا اپلیکیشن پست یافته؟

پست یافته جزو سرویس های مبتنی بر وب یا همان بستر اینترنت می باشد که فاقد نرم افزار یا اپلیکیشن و یا به عبارتی برنامه پست یافته می باشد که بتوان  آن را روی کامپیوتر یا گوشی موبایل و تبلت دانلود یا نصب کرد. به عبارتی دیگر برای یافتن اطلاع از آخرین وضعیت اشیاء و مدارک گمشده نیاز به دانلود برنامه پست یافته نیست. اگر چه برخی نرم افزارهای اندرویدی و IOS برای موضوع گمشده ها و پیدا شده ها ساخته شده و در کافه بازار، مایکت و … قرار گرفته اند اما هیچ یک از آنها متصل به سامانه اینترنتی پست یافته شرکت ملی پست نمی باشند. با اینکه نرم افزار ها و اپلیکیشن های مذکور مدعی پیدا کردن اشیاء و مدارک گمشده هستند اما تا کنون نقش موثری در این زمینه ایفا نکرده و بیشتر جنبه ثبت اطلاعات و جمع آوری اطلاعات افراد که صاحبان مدارک گمشده هستند دارند.

نکته دیگر آنکه افرادی که همواره مدارک یا اشیا خود را گم می کنند عمدتا ممکن است در طول زندگی یک یا چند بار آنها را گم کنند. بنابراین نیازی به دانلود و نصب برنامه هایی که تحت عنوان پست یافته و غیره ارائه شده اند نمی باشد. برای اطلاع از اینکه مدارک گمشده که ممکن است در پست یافته موجود باشند، صرفا با مراجعه به سایت رسمی پست در آدرس اینترنتی پست یافته میتوان از وجود آنها اطلاع یافت.

پست یافته

یکی از مزیتهای سامانه پست یافته امکان جستجوی رایگان اشیا و مدارک گمشده می باشد که برای اطلاع یافتن از محل پیدا شدن گمشده ها نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی نمی باشد. البته سامانه های دیگر اینترنتی نظیر سامانه فوری ثبت نیز بصورت رایگان امکان جستجوی اشیاء و مدارک برای صاحبان آنها فراهم نموده است. اطلاعات مربوط به پیدا شده های سامانه فوری ثبت شامل اشیا و مدارک پیدا شده در مکان های عمومی، مترو، ترمینال ها، اماکن متبرکه و … می باشد.

جستجوی مدارک گمشده از طریق اینترنت

با ورود به سامانه اینترنتی پست یافته و درج اطلاعات درخواستی می توان از آخرین وضعیت پیدا شدن مدارک خود مطمئن شد. نکته مهم در این خصوص آن است که مدارکی که توسط مردم در جامعه پیدا می شود عمدتا در صندوق های پستی انداخته می شود و پستچی های محترم آنها را جمع آوری و تحویل مراکز پستی می دهند.

مدارک گمشده

راهکار دیگری که برای پیدا کردن اشیاء و مدارک گمشده وجود دارد مراجعه به سامانه اینترنتی فوری ثبت می باشد. در این سامانه نیز با ثبت ابتدایی ترین و کمترین اطلاعات می توانید از پیدا شدن مدارک خود اطمینان حاصل کرد. همانطور که گفته شد جستجو و اطلاع رسانی در این بخش از سامانه رایگان بوده و در دسترس عموم مردم قرار دارد.

کی برای گرفتن المثنی مدارک اقدام کنیم؟

با توجه به فرآیند گم شدن اسناد و مدارک و تحویل آنها به مراکز معتبری همچون پست یافته، ثبت احوال، مکانهای عمومی و … ممکن است حدود یک الی دو ماه زمانبر باشد. اگر چنانچه در مدتی حدود دو ماه از تاریخ مفقودی مدارکتان گذشته است و در سامانه پست یافته، سامانه فوری ثبت و … پیدا نشده است، احتمال پیدا شدن آنها در آینده بسیار کم می باشد و ضروریست پس از مدت دو ماه برای صدور المثنی مدارک اقدام شود.

یکی از مزایای سامانه فوری ثبت ثبت آگهی مفقودی مدارک و درخواست جستجو و اطلاع رسانی گمشده ها می باشد. با مراجعه به این سامانه چنانچه از پیدا نشدن مدارک گمشده اطمینان حاصل شود، می توان با ثبت آگهی مفقودی مدارک که برای بسیاری از مدارک گمشده ضروری و دارای الزام قانونی می باشد، درخواست جستجو و اطلاع رسانی هم داد.

نکته پایانی در خصوص اشیا و مدارک گمشده

اگر شما جزو آندسته از افرادی هستید که همواره گمشده های زیادی دارید می توانید با مطالعه راهکارهای مفید برای اشیاء و مدارک گمشده از گمشدن چند باره متعلقات خود پیشگیری کنید.

فهرست مطالب